Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Малко.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от optisprint teteven/Пламен/ Преглед на мнение
      Пак забраздихме из дебрите на политиката.Нали да си разказваме спомени е тази тема

      Една снимка от последните месеци, когато е имало танкове на АУЦ "Сливница" -март 2007
      Това е учебния парк на Горнобанци, машината е от втори батальон, първа рота, трети взвод, втора машина
      [ATTACH=CONFIG]683271[/ATTACH]
      Не знаех как се разчитат номерата им
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Аха, ето една на втората снимка в поста на Пламен #1142.

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Ако не е държавна тайна, някой да каже колко изправни танка с назначен екипаж могат да излязат при бойна тревога, на портала на Н-ското поделение.... примерно в утрешния ден?

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Ние понеже нямахме чехкините, кажете как са те в сравнение с щатна модел на Т-72?

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Назад някъде в темата съм писал- по-добре изработени( т.нар. "финиш" ), имат въздушна спирачка, но са по-нежни(трошливи) от съветските.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                Ако не е държавна тайна, някой да каже колко изправни танка с назначен екипаж могат да излязат при бойна тревога, на портала на Н-ското поделение.... примерно в утрешния ден?
                "0"нула
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  "0"нула
                  Неее, това си е активно мероприятие по въвеждане в заблуда на вероятния противник относно родната военна мощ.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    Назад някъде в темата съм писал- по-добре изработени( т.нар. "финиш" ), имат въздушна спирачка, но са по-нежни(трошливи) от съветските.
                    А бронята им е далече от това което трябваша да е....
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Да, за бронята на М(аймунските) и аз чух подобно. Става дума и за чехкините, и за полякините.

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                        Ако не е държавна тайна, някой да каже колко изправни танка с назначен екипаж могат да излязат при бойна тревога, на портала на Н-ското поделение.... примерно в утрешния ден?
                        Твърди се за 80-100. Но какво се разбира под боеготовни и в изправност - не мога да съм сигурен. Защото когато за последно влизах в танкова част (Горна Баня преди малко повече от десетина години) - всички се водеха изрядни, а нито един не беше на ход...
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                          А бронята им е далече от това което трябваша да е....
                          За щастие нямахме шанс да сравним устойчивостта на броните
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Аз говорих с иракчане и сирийците, та информация ми е от първа ръка от тях.

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Добре де, имате (или имахте) и н-брой и тн чехкини, значи Т-72М?
                              Мога да ти ги разбия по бройки ако ти е интересно. Чехкини и полякини има общо около 120. Останалите са Урали - има А и мисля и Б но трябва да се справя с "матряла". Допълнително броня - нанайски феродо - има три добронирани танка с израелска активно реактивна (кухи кутии без пълнежа) и модифицирани мерни прибори (включая термовизия) но това е останало в мокрите сънища.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                ...(или имахте)...
                                Този „нюанс“ съм го пропуснал.
                                Вся'кви хора, приказват вся'кви работи. В България, Т-72 не е утилизиран в никакви размери. Изобщо някога съществувалите са 360бр. От това количество, понастоящем липсват разни унищожени при инциденти. Всичко останало е налично! Реалното им състояние е един друг въпрос.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X