Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Ми нямаше поражения по машината , освен остърганото дъно.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Eдно, как да кажа, видео на сравнително достъпен език/ руски/,което разказва за това що е това "кемаф"http://www.youtube.com/watch?v=RPRjIenfY1s
      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
      Пламен Златарев 0888 66 03 18

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Гледах видеото Бях забравил за чистенето на оръдието/ЗКТЧ-то искаше мин по 2 часа на цев/ и миенето на гилзите на снарядите Много е досадно и трудоемко В Айтос се извършваше до минералните извори до паметника на града Хората си перяха китеници и одеала ние си миехме гилзите Майтап

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Който иска да се упражнява на тема сравнения на съветски и западни танкове - да припка тук!
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Благодарско, Чавдаре! А сега да си продължаваме с масалите.
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Първоначално публикуван от VASIL BEROV Преглед на мнение
              Гледах видеото Бях забравил за чистенето на оръдието/ЗКТЧ-то искаше мин по 2 часа на цев/ и миенето на гилзите на снарядите Много е досадно и трудоемко В Айтос се извършваше до минералните извори до паметника на града Хората си перяха китеници и одеала ние си миехме гилзите Майтап
              Което принципно е абсолютно безсмислено . Гилзите не се релоудват повторно а се претопяват и леят на ново . Това си беше една от армейските простотии .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                А някой от вас имал ли си е работа със снаряди - родно производство с пластмасови гилзи.?! Със сигурност знам, че сме правили такива (може да са били и само за експорт - не знам)...

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Това го чувам за първи път . Въобще нямам спомени някъде да съм чувал/чел че в артилерийска система се използват пластмасови гилзи . Въпреки че при сегашното развитие на полимерите не е невъзможно .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов)
                    А някой от вас имал ли си е работа със снаряди - родно производство с пластмасови гилзи.?! Със сигурност знам, че сме правили такива (може да са били и само за експорт - не знам)...
                    Марто, това слух ли е, или си видял някъде нещо?
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Познавам се с единия учен (понастоящем Академик) участвал в разработката. На базата на пластмасата разработена за гилзите, заменят бакелита в производството на кутиите на БГ акумулаторите. В завода където са правени гилзите, матричаря е направил първата матрица за акумулаторите. Не е слух със сигурност, въпреки че и нашите кемафи "варяха" гилзи докато заприличат на тролове... Та ми стана интересно дали това нещо е влязло на въоръжение у нас въобще..?!! Може и да е останало на ниво "разработка" и изпитания на прототип - трябва да питам следващия път!

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Има разработки на Институт по металознание към БАН отпреди 30 години на подобни неща. В завода в Берковица са се правили опитните образци. На същият институт е и прочутият метод на леене чрез противоналягане. По метода са изработвали танкови ролки. Както и опитни образци на алуминиеви джанти за Лада.
                        Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                        "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                          Има разработки на Институт по металознание към БАН отпреди 30 години на подобни неща. В завода в Берковица са се правили опитните образци. На същият институт е и прочутият метод на леене чрез противоналягане. По метода са изработвали танкови ролки. Както и опитни образци на алуминиеви джанти за Лада.
                          Сори за спамеца.

                          ИМТМ-то като цяло няма много общо с института по пластмасите, но в интерес на коректноста точно в областа на леенето с противоналягане се опитаха да сближат позиции. Не зная къде бяха ляли джанти от пластмаса но ги подложиха на разрушителен тест в лаб.в кв. Дружба. Не го издържаха и всичко приключи до там. Братята гърци взеха уж да доразвият идеята за пластмасарките ама нищо повече не се чу, та и там явно провал. А иначе по тази технология в Плевен от алуминий се лееха ролки, джанти за товарни автомобили, бутала за двигатели... Пак по тази технология започна за първи път серийното производство на лети джанти в българо-френският завод в гр.Сетеф. BBS, това реално е оригиналът.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Носещи колела за МТ-ЛБ от алюминий къде са правени? Питам за шасита от Червен Бряг?

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Едно видео в стил "ЗКПЧ-то в действие"/ за наслада на душата на някои съфорумци/
                              И така "Медицинско осигуряване на таковия батальон в настъпателен бой"http://www.clip4e.com/play_medicinsk...iq_boi_bna.htm
                              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                              Пламен Златарев 0888 66 03 18

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Носещи колела за МТ-ЛБ от алюминий къде са правени? Питам за шасита от Червен Бряг?
                                Такива детайли се лееха само в Плевен. Специално за МТ-ЛБ не зная но по принцип.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X