Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Не бе бъзикам се за четирите,но надали ще са много. То абрамсите на американците тук може вече да са повече отколкото нашите танкове

    Коментар


    • Re: От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
      Не бе бъзикам се за четирите,но надали ще са много. То абрамсите на американците тук може вече да са повече отколкото нашите танкове
      Какво да се базикаш. Караха ги от Пловдив, навремето в 9 та такова бригада си имаше парадни машини, повече от 4 ри.

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Е значи за съжаление съм прав...Абрамсите ще се окажат повече....

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
          Не бе бъзикам се за четирите,но надали ще са много. То абрамсите на американците тук може вече да са повече отколкото нашите танкове

          Ми нормално нали сме под Хамериканско владение. Роско щом ни честити от фона на Роки маунтийн представяйки го за наша планина... Бе я почвайте да говорите за Абрамси и за това как е преминал нато - то танково състезание в германия. Почвайте да обсъждате Ариете, Лео и Абрамс.

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Лео-то се е представило добре доколкто разбрах...

            Коментар


            • От: Re: Спомени на танкистите.

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Няма значение скоростта, проблема е бил зад волана. Не знам, колко танка ни останаха?
              Според е тоя пасквил http://www.md.government.bg/bg/doc/s...ie_VS-2020.pdf наречен някакъв план за развитие на въоръжените сили на България през 2020 година трябва да имаме 90 танка плюс 12 вероятно учебни в национален военен университет Васил Левски . Част от наличните машини които бяха с извъртян или частично извъртян ресурс ги нарязаха . Новите по голямата част са из черните континенти . Стотина Т 55 подарихме на макетата ама те дали са оставили нещо от тях не знам .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Re: Спомени на танкистите.

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Не знам, колко танка ни останаха?
                360 в минус подобните. Да кажем 300 (с вероятност към плюс) - само "72".
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  А колко от тях са ....така да кажем - годни за употреба

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    По времето 1998-2004 частично се занимавах с търговия на военно и с двойна употреба имущество. През 2003, в Горна Баня, началникът (без имена, които фактически са лесно установими) беше горд, с двайсетина непосредствено годни. Всички останали бяха в една, или друга степен извън строя, но отново всички - напълно възстановими .
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • Re: Спомени на танкистите.

                      Горнобанките са били всичките годни и с неизчерпан ресурс. Най много някой хидравличен маркуч да се наложи да се смени. На дали откакто аз съм служил някой тепърва ги е карал.

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Основно 72-ките са доставени 84-86 г.Основен ремонт се прави на 11 000 км.От към ходова част е абсурд да са минали и половината от тези км.В онези години когато не се жалеше материал, рядко се навъртаха повече от 150 км за две години служба.Оръдието по спомен имаше живот около 500 изстрела.Пак в онези години рядко се думкаха повече от 10 щатни снаряда за две години служба.Говоря за бойните машини. При учебните е друго.
                        В демократичните времена със сигурност по-малко се е карало и по-малко се е стреляло.
                        Последно редактирано от Пламен Златарев; 23-05-16, 21:34. Причина: прав.грешка
                        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                        Пламен Златарев 0888 66 03 18

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Горнобанките са били всичките годни и с неизчерпан ресурс. Най много някой хидравличен маркуч да се наложи да се смени. На дали откакто аз съм служил някой тепърва ги е карал.
                          Общо-взето, точно така. Основен проблем бяха акумулатори, гумени истории всякакви, тук-таме вериги, необслужени двигатели - и прочее подробности. Принципно, "напълно възстановими".
                          Последно редактирано от davc; 23-05-16, 22:36. Причина: точка, вместо запетайка
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Re: От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Добре де какво ги направиха другите. Имахме и много т 55. Много сме глупави ей, направо не мога да повярвам.
                            Нашите т-55 на 42-ри ТП Ямбол, ги оборудвахме и изпратихме за Македония. Така ни казаха /наредиха/ на командният състав.
                            Щом си бил на КАБ-овете ти е ясно.
                            ТЛК-120 Николай Колев
                            0898521295

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              В Г. Баня танкове няма вече.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Че то изобщо има ли поделение все още там ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X