Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: От: Re: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    Според мен нито един вариант на веригите не става за кал, даже имаше и някакви клипчета където ясно се виждаше как не могат да мръднат джагите с този тип верига.
    То не напразно на напречните ламели на веригите руснаците им викат грунтозацепки . А и масата в кална почва е съществен минус та руснаците правят струват гледат танковете им да не минават 50 тона .
    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    Секретността такава каквато беше има двояко значение.
    От една страна това което наистина е секретно и още не е прието на масово въоръжение и не е показвано на паради се знае от силно ограничен кръг хора.
    Другото е възпитание и изграждане на определени нагласи у военнослужащите.
    То за това има разузнаване .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
      Секретността такава каквато беше има двояко значение.
      От една страна това което наистина е секретно и още не е прието на масово въоръжение и не е показвано на паради се знае от силно ограничен кръг хора.
      Другото е възпитание и изграждане на определени нагласи у военнослужащите.
      Определено си прав.
      Ама от друга страна, да биеш барабана за това, дето са ти вменявали години, че не бива да разправяш, и да се похвалиш във форума...
      предполага или липса на възпитание, или липса на изградените нагласи.
      Пък ако ангажимента към тая информация е и малко по-сериозен..

      Вероятно, някой ден ще се видим наживо, и ще ми е много приятно да си говорим за неща, дето не са за писане тук.
      Доскоро.

      Коментар


      • Re: От: Re: От: Re: Спомени на танкистите.

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        То не напразно на напречните ламели на веригите руснаците им викат грунтозацепки . А и масата в кална почва е съществен минус та руснаците правят струват гледат танковете им да не минават 50 тона . То за това има разузнаване .
        С АРМАТА загубиха почти всички преимущества. Въпреки че като концепция лично на мен много ми харесва. С удоволствие бих врътнал едно кръгче няколко пъти[emoji1]

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          Секретността такава каквато беше има двояко значение.
          От една страна това което наистина е секретно и още не е прието на масово въоръжение и не е показвано на паради се знае от силно ограничен кръг хора.
          Другото е възпитание и изграждане на определени нагласи у военнослужащите.
          А на някой, това възпитание така им е подействало, че съм се наслушал на банални истории, как някой рамбовци как са изнасяли боеприпаси, злоупотребявали с машините и си правили експерименти с техника за милиони левове.
          На други пък им е въздействало точно обратното. Мислят си, че ако кажат къде навремето е имало погреб, подпланински убежища или ядрени заслони ще ги чуе ВКР-то.

          Коментар


          • От: Re: От: Re: От: Re: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            С АРМАТА загубиха почти всички преимущества. Въпреки че като концепция лично на мен много ми харесва. С удоволствие бих врътнал едно кръгче няколко пъти[emoji1]
            Масата на Т 14 Армата е 48 тона толкова стигнаха и последните модели на Т 90 което е тавана на ходовата част на Т 72 колкото и да се модернизира . Двигателя е 1500 конски сили което изключително добро съотношение мощност - тегло . На всички снимки извън парадните танка си е с характерните руски вериги за кал.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f0278443_5527e99de1bbf.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5703963
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение

              Много ми е странно как се оправя зареждащия, особено в движение.... Или може би снарядите не са наредени по правилния начин на стелажите...

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Две снимки от нета
                Рупаджийска 72-ка на Сливница през 1995 г.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:borislav todorov.jpg
Прегледи:1
Размер:43.8 КБ
ID:5704394


                Горнобански 72 -ки през 2000 г на Сливница.Много запазени "Урал" -ки
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stanislav petrov.jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5704395
                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Краят на декември 1999 година.
                  72-ка е качена на трайлер от полигона Сливница и по паважа трайлерът поднася и 72-ката се изтърсва по таван.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:72potawan.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5715773
                  Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                  Пламен Златарев 0888 66 03 18

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Голям гаф
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Гаф ли?
                      Сега, що се е наложило навръх Коледа да транспортират бойна машина на трайлер по паважа ,успореден на магистралaта, един Господ знае.Куполният и номер го разчитам като 2212 ,което означава, че не е учебна машина , а бойна.
                      Поднесе ли трайлерът , спасение няма.
                      Последно редактирано от Пламен Златарев; 22-05-16, 13:46. Причина: прав.грешка
                      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                      Пламен Златарев 0888 66 03 18

                      Коментар


                      • Re: Спомени на танкистите.

                        Плами, защо се учудваш. Стандартна процедура колкото и да е глупава.

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          С каква скорост се е движил тоя трайлер? Защо машината не е била вързана?! И какъв е тоя офицер, дето се е снимал ухилен до таз грешка?!
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • Re: Спомени на танкистите.

                            Няма значение скоростта, проблема е бил зад волана. Не знам, колко танка ни останаха?

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Е колко...то на парда се видя... четири

                              Коментар


                              • Re: От: Спомени на танкистите.

                                Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                                Е колко...то на парда се видя... четири
                                Добре де какво ги направиха другите. Имахме и много т 55. Много сме глупави ей, направо не мога да повярвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X