Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
    Екипажът с водния удар е арменски.
    Няма много съществена разлика с арабите
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Гений до гений са се сьбрали там май,а руснаците им гледат шоуто.Интересно ми е да видя резултатите от стрелбата примерно / ако са им дали да стрелят,а не бих им позволил,те проста локва не могат да минат тия /.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Няма много съществена разлика с арабите
        Също като с тия :

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Част от школниците-кемафи в Сливница, зимната школа 1983/1984.Снимката е на Жоро Вълчев ,от София
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sliv 1983.jpg
Прегледи:1
Размер:30.5 КБ
ID:5677405
          Последно редактирано от derhunter; 24-08-15, 20:35.
          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
          Пламен Златарев 0888 66 03 18

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Защо ли ми е познато ....особенно тоя седналия в дясно с цигарата ....дай връзка с тоя човек .
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Надявам се да Ви е интересно:






              Още сакатлък от биатлона:

              http://andrei-bt.livejournal.com/381098.html
              Последно редактирано от Arangel; 26-08-15, 16:59.

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11898942_908337125900472_5371408594566430095_n.jpg
Прегледи:1
Размер:38.8 КБ
ID:5678188

                Мдаа, рядко срещана картина - разпран танков корпус след удар в стена....
                Танка е Т72 от тазгодишния танков биатлон.

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Гледам скъсал е до заваръчния шев което е нормално при силен удар .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Нормално при удар в стена?А каква е стената?

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Искал е да мине ров някакъв, обаче явно се е забил в стената му.
                      То че ще е било бая удар -било е, но напрактика танка е пътник. А тия вътре на какво дередже са били не ми се мисли

                      Отклонение: Сапьорно МТЛБ (дето коментирахме, че са с само с един квадратен купол в средата), учение..., скоростно изнасяне до позицията за устройване на противотанково минно поле. Аз се возя отзад, щот още съм млад солдатин
                      (в тези машини цялото десантно отделение е запълнено с "рафтове" с мини, а най-отзад до вратите има две седалки за двамата сапьори обслужващи "ралото", к'во лашкане е няма да ви обяснявам, само някой който се е возил ще разбере ) и така както сме се напънали с едни 35-40 км, така и спряхме от раз. Е в такива моменти разбираш защо вътре трябва да си с каска . Да ама отпред механика взе да вряка "мамоуу, мамоуу, к'о стана..." .
                      Изскачаме двамата дето сме отзад и бегом при него - "К'о напрай бе?!?" ,
                      "Смачках лейтенанта...." - да си кажа, поизстинах при тия думи...
                      Почваме да се завираме, да заничаме отдолу.... -ми няма нищо.. В тоз момент пушилката взе да се сляга и некъде отпред се чува протяжно "Ооххх..." - гледаме нещо се въргаля в дръмките, отиваме - то лейтенант .
                      Тоя да вземе да се изтопори прав във люка все едно е Ромел, от пушилката вдигната от предните машини механика "изправя" един завой и право в един слог - съответно лютенанта се научава да лети .... (естествено и вовеки да си седи на гЪзот докато се вози в машинарии разни ) .

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                        То че ще е било бая удар -било е, но напрактика танка е пътник.
                        Това по съветските критерии даже и до среден ремонт не го докарва . Само напълно изгоряла машина е тотална щета всичко останало подлежи на ремонт .
                        Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                        Тоя да вземе да се изтопори прав във люка все едно е Ромел, .
                        И Ромел не е бил толкова балама седял е отгоре само за снимка
                        Последно редактирано от sek.1; 29-08-15, 16:17.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от BulAf
                          [ATTACH=CONFIG]821902[/ATTACH]


                          sek.1 Гледам скъсал е до заваръчния шев което е нормално при силен удар
                          Възможно е да е имал скрит дефект или термо обработката да не е проведена като хората.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Възможно е да е имал скрит дефект или термо обработката да не е проведена като хората.
                            Съмнявам се ако корпуса не е отгрят след заваръчните работи почва да се цепи още на първото по сериозно динамично натоварване като украинските БТРи . Тогава пукнатините не са по заваръчните шевове а произволно по монолитните части .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Това по съветските критерии даже и до среден ремонт не го докарва . Само напълно изгоряла машина е тотална щета всичко останало подлежи на ремонт .
                              Абсолютно! Не се изразих правилно - исках да кажа, че ако това стане в реални бойни действия, то танка става от полезен в бреме - неподвижна купчина скрап.

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Като го гледам ходовата част и основното брониране не са засегнати . Машината е в движение а вероятността точно там в бойна обстановка да попадне поразяващ елемент е никаква . Руската техника е с много висока степен на кретеноустойчивост . На времето на Сливница и къде по големи дивотии са ставали .
                                Последно редактирано от sek.1; 29-08-15, 18:05.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X