Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Според мен ,като че ли липсва част от теглото ,може би тунинг някакъв по окачването.
    Нормалните /бойни/ машини беше трудно да го отлепиш от земята,торсионите и амортизаторите държаха машината залепена за земята.
    Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
    Пламен Златарев 0888 66 03 18

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Да, като се замислиш-да обърнеш 40 тона си трябва сериозна сила, не е малко тегло това.
      Обаче като се замислиш колко енергия е натрупана в тези 40 тона за да се движат с 80км/ч, а може и повече, имайки предвид, че това са машини "за състезание"-става елементарно да се сетиш, че тази енергия си я има в самия танк.
      Всъщност точно такава е работата и с всяка кола, джип, камион, и прочие. За да не се обърнат на такъв завой е нужно или скоростта да е по-малка, или следата да е по-широка(нали затова слагаме фланци по главините), или шофьора да е много добър, и да владее контрирането на завоя до съвършенство.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        А освен това май лявата верига зацепи в някаква неравност или натрупване пръст, което и доведе до обръщането му. Ако го нямаше този момент вероятно щеше да продължи да се хлъзга странично докато механик-водачът не успееше да го изведе от завоя или пък докато се завърти с МТО напред, но не и да се обърне.
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Не подценявайте центробежните сили .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
            А освен това май лявата верига зацепи в някаква неравност или натрупване пръст, което и доведе до обръщането му. ...
            Те и джиповете така се обръщат ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • Re: Спомени на танкистите.

              Винаги ми е било леко притеснено при такъв дрифт - точно това си представях, как забива в някоя неравност и се мятаме по купол. Да чукна на дърво не ми се е случвало. Но явно в имало от какво да се притеснявам. А това с водния удар е нормално да стане, не знам само с какъв акъл влизат с толкова висока скорост във водното препятствие.

              Както и да е клипа е много як

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Преобърналият се танк е с кувейтски екипаж.
                Шейховте се забавляват..
                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                Коментар


                • Re: Спомени на танкистите.

                  Пламене, представям си в купола как са се забавлявали. Голям фън ще да е било.

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                    Преобърналият се танк е с кувейтски екипаж.
                    Шейховте се забавляват..
                    Това обяснява случилото се Трудно се минава от камила на танк
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Re: Спомени на танкистите.

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      Пламене, представям си в купола как са се забавлявали. Голям фън ще да е било.
                      Защо само в купола? При липсата на колани и наличието разглобяема седалка на кимафа и на него ще да му е било весело
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Много интересно и подробно описание на първите боеве в Грозни - в случая на въоръжения с Т-80Б 3 тб от 6 гвтп на 90 гвтд.
                        http://artofwar.ru/w/wechkanow_i_w/viv.shtml
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Много добър разбор!
                          Особенно частта с описание тактиката на чеченските въоръж. сили трябва да се принтира и забие с дебел марташки пирон във всеки череп намиращ за в катедра "Тактика" в НВУ и в съответния отдел в МО... - точно такива подразделения трябва да развиваме (с оглед скъсаната ни черга).

                          Коментар


                          • Re: От: Re: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                            Защо само в купола? При липсата на колани и наличието разглобяема седалка на кимафа и на него ще да му е било весело
                            Само дето е на по ниско наистина е гадна седалката и може да се е изсипала върху него само не знам как имаха смелост да завият с тази скорост. И във водно препядствие не се влиза така - всичко е отворено отгоре.

                            Луди

                            Коментар


                            • От: Re: От: Re: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Само дето е на по ниско наистина е гадна седалката и може да се е изсипала върху него само не знам как имаха смелост да завият с тази скорост. И във водно препядствие не се влиза така - всичко е отворено отгоре.

                              Луди

                              Крейзи араб драйвинг тьрси на Ютуб и ми става ясно на мен на какви са се правили и как са искали да впечатлят руснаците колко им е акьла.А за водата пьк сьвсем - камиларя от кьде да знае какво е воден удьр,то там вода много няма.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Екипажът с водния удар е арменски.
                                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X