Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествата на танк Т-34

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Качествата на танк Т-34

    Личното ми мнение е, че основния недостатък на Т-34 е малокалибреното и късо оръдие със слаба далекобойност. Те са понасяли големи поражения от по-добре въоръжените Тигри които им отнасяли куполите от доста голяма дистанция без да могат руските машини да им се противопоставят адекватно.
    Понякога три, четири руски танка са ставали курбан докато някой от глутницата е успеел да достигне целта на разстояние за поразяване.
    Това според мен е една от най-важните причини за големия брой руски танкове излезли от строя на бойното поле.
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

    Коментар


    • От: Качествата на танк Т-34

      Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
      Личното ми мнение е
      Да те питам ако си засичал - колко е разхода на масло спрямо нафта? Аз имам сведения за 1:4
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Качествата на танк Т-34

        За любителите на статистики - корейски небивалици

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име-шерман.jpg
Прегледи:1
Размер:128.5 КБ
ID:5748206

        Американските танкисти с по-голям боен опит от съветските инструктори.
        Последно редактирано от коко келеша; 04-04-17, 19:21.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Качествата на танк Т-34

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Да те питам ако си засичал - колко е разхода на масло спрямо нафта? Аз имам сведения за 1:4
          Чакам хората ми да излязат от гората на обхват и ще ти отговоря. При всички случаи разхода на масло е в пъти по-малък.
          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

          Коментар


          • От: Качествата на танк Т-34

            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
            Чакам хората ми да излязат от гората на обхват и ще ти отговоря. При всички случаи разхода на масло е в пъти по-малък.
            Мерси
            Идеята е средната - ако единия резервоар се ползва за масло заради голям разход това снижава автономността
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Качествата на танк Т-34

              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
              Личното ми мнение е, че основния недостатък на Т-34 е малокалибреното и късо оръдие със слаба далекобойност. Те са понасяли големи поражения от по-добре въоръжените Тигри които им отнасяли куполите от доста голяма дистанция без да могат руските машини да им се противопоставят адекватно.
              За началния период на войната оръдието си е добро, даже доста.Друг е въпроса кой колко снаряда е стрелял изобщо с него.В школите се говори че са стреляли не повече от 3-5 снаряда и хайде в пъкъла. Качество на оптика отделно.А и по някои книги се пише за липса на бронебойни снаряди( това честно доста ме учуди, но руснаци и логистика ... ).
              Не знам доколко е вярно, но се пишеше че едно от средствата за борба с Т-34 е кумулативния снаряд който са имали Pz IV(по онова време късоцевно оръдие).
              Тигър е съвсем друга бира и не е по силите на Т-34/76.За оня период една година време е огромен период в който противниците вкарват всичко ново за да не изостават.Тигър не е от класа на Т-34.За негов отговор швабите пускат Пантерата, но ако я мерим в мъртва маса и тя е тежък танк.

              За кумулативния на Pz IV, намерих данни за него.Според намереното би трябвало да се справя спокойно с бронята на Т-34.
              Последно редактирано от Stoian Ivanov; 04-04-17, 19:24.

              Коментар


              • От: Качествата на танк Т-34

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                М1 има също 15 пси и кво? Карат си го.
                Ами те хубаво си го карат, ама в тази тема става въпрос за действия на танковете на ТВД, на който пътища с твърда настилка е имало много малко, а останалите при "благоприятни" метеорологични условия са се превръщали в нещо друго. Какво правиш тогава с танкове с тесни вериги?!? Чакаш да изсъхне/замръзне или воюваш само там, където има твърда настилка и не смееш на мръднеш дори на метър встрани от пътя? А, ако си под огъня на противника?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:i_180.jpg
Прегледи:1
Размер:27.9 КБ
ID:5748214


                Пък ако си и много тежък и наличните мостчета (най-често дървени) не могат да те издържат?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tiger_stuck_in_the_mud.4qpqbrplo884sososcwkocs84.ejcuplo1l0oo0sk8c40s8osc4.th.jpeg
Прегледи:1
Размер:199.6 КБ
ID:5748215
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Качествата на танк Т-34

                  Попадна ми едно съветско изказване за танковите прицели. Немците, с прочутата цайсова оптика, на свечеряване са могли да водят прицелен огън с половин час повече от Т-34 с мътните лещи.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • Re: От: Качествата на танк Т-34

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Попадна ми едно съветско изказване за танковите прицели. Немците, с прочутата цайсова оптика, на свечеряване са могли да водят прицелен огън с половин час повече от Т-34 с мътните лещи.
                    За съжаление трябваше да погледна през пустата оптика на т34. Може и така да, не съм запознат.

                    Б 2 е много прилична моторетка, разработвана за авиацията по точно за тежките бомбардировачи. Но руснаците дори и турбиниран не са го докарали до 1000 - 1500 кончета и за да не го хвърлят са го сложили на танковете. Двигателчето е с доста екстри като DOHC, сух картер, зъбни предавки към разпределителните валове, алуминиев блок и т.н.

                    Турбиниран са го докарали до 850 коня и са го тестваи на ИС3. Който между другото е прекрасна машина за времето си. Със 122 милиметровото зенитно оръдие не е имало какво да му се опъне. Лят нисък купол, голям наклон на бронята. Снарядите просто са отскачали от него. Просто късничко са го направили. А от началото е имал много проблеми за да влезе в експлоатация.


                    По принцип немските танкове са били основно с къси оръдия. Може би към края на войната са се сетили да им набухат по голям калибър зенитно оръдие. За кумулативни снаряди не знам да са имали.

                    Коментар


                    • От: Re: От: Качествата на танк Т-34

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      За кумулативни снаряди не знам да са имали.
                      By mid-1940, Germany introduced the first HEAT round to be fired by a gun, the 7.5 centimetres (3.0 in) fired by the Kw.K.37 L/24 of the Panzer IV tank and the Stug III self-propelled gun (7.5 cm Gr.38 Hl/A, later editions B and C).
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • Re: От: Re: От: Качествата на танк Т-34

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        By mid-1940, Germany introduced the first HEAT round to be fired by a gun, the 7.5 centimetres (3.0 in) fired by the Kw.K.37 L/24 of the Panzer IV tank and the Stug III self-propelled gun (7.5 cm Gr.38 Hl/A, later editions B and C).
                        Странно. Това ще мине през 34 ката като през масло. Нищо че е бил слабичък.

                        Коментар


                        • От: Качествата на танк Т-34

                          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                          Чакам хората ми да излязат от гората на обхват и ще ти отговоря. При всички случаи разхода на масло е в пъти по-малък.
                          Готов съм с отговора, ... около 300 литра дизел разход до момента / приблизително 15 литра двигателно масло.
                          В книгата за обслужване пише : разход при максимално натоварване 156л./100км.
                          Естественно натоварването на макс е само в моментите които теглим 40 тонен камион в заблатените участъци .
                          Малко извън темата ... возията е уникална, но да не забравяме , че това е Артилерийски Тегач Среден , а не танк Т-34.
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • Re: Качествата на танк Т-34

                            И на танка не е зле возията. Както лодка е.

                            Коментар


                            • От: Re: Качествата на танк Т-34

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              При над 3 пъти по-голям брой и то само по загубите, спрямо всички загуби на немците, а не само тия на източния фронт, гореизброените 6 предимства (с изключение на първото) най-малкото подлежат на съмнение, взети в комплекс с експлоатиращите машините. А именно комплекса има значение, а не само машината.

                              Иначе тя всичката руска техника е ремонтопригодна. Тънкия момент е колко често това качество ти е необходимо.
                              Предвид, че темата е за качествата Т-34 - това отношение изцяло произтича от некадърното командване. Да знаеш!
                              Ако темата беше за качествата на командването - щеше със същата достоверност (от същите персонажи изведена при това) да произтича от несъвършенртвата на машината...
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Качествата на танк Т-34

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Мерси
                                Идеята е средната - ако единия резервоар се ползва за масло заради голям разход това снижава автономността
                                Не, едва ли са имали проблем с автономноста заради дв.масло. Т.е. не мога да съм сигурен , моите двигатели са полско производство 69-70г. , а танковете които коментираме 41-44г. руски.
                                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X