Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кумулативната струя разтапя или прогаря бронята?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    а някой виждал ли е резултата от пряко попадение на изстрел от РПГ върху танк
    Сузуки Самурай-старт от скрапа
    0885192667

    Коментар


    • #17
      Какъв?
      Върни се нагоре и прочети постовете на Щурмфюрера. По Т-34 - Т-55 и западните им аналози - кръгла дупка, практически цилиндрична с малко грапави краища, с диаметър около 5 см. Винаги еднакво, даже в маската на оръдието. Това са монолитни брони. В другите, с композитни и динамични брони - на различните места по танка изглежда различно.
      Старите гранати и снаряди са с един кумулативен заряд - като го халоса гръмва каквото гръмне, и толкова. От 30 години обаче са тандемни - два почти независими кумулативни заряда един зад друг. При удара предния разнася екрана или задейства касетата на активната броня, вторият пробива основната ако може.

      Коментар


      • #18
        Волк, нещо се измъкваш... Пикането върху снега е комбинация от термодинамичен процес (топене) и механика на разрушаването (чупене на кристалите).

        Военното дело е многостранно и определено не се крепи на принципа, който изтъкваш. Най-малкото, защото въпросният принцип принципно е грешен ;-) Налягането си е налягане, т.е. сила върху площ - p=F/S, а понятие "налягане върху площ" просто няма, щото площта идва на квадрат и става една...

        Коментар


        • #19
          Re: Кумулативната струя разтапя или прогаря бронята?

          Аз съм виждал дупки от кумулативни снаряди в броня около 20см. Това е в полигона Змейово. Всички (без изключение) дупки са с толкова малък диаметър, че не мога да си завра малкия пръст вътре.
          Бронята е разстрелвана под ъгъл за да се симулира по-дебела броня. Отворите са с дължина поне 60см. Ужас!
          Като се сетя, че съм служил като танкист....
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X