Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обмисля се подмяната на старите БТР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

    Всичко имаме шанс да произвеждаме, ако не е на ресто. А дори и с ресто, стига да е в поносими %-ти.

    Коментар


    • От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Можем да произвеждаме само капачки за буркани. Това е истината. Не че много сме имали, но от него нищо не остана.
      Аз съм му главен механик на завода за капачките . Някога се казваше Победа сега и аз не знам точно на коя фирма от холдинга е Последно беше ПИМ - АД полиграфски изделия върху метали листа . Единствената що годе нова машина е пресата Сакми италианска някъде от 1990 година . Ние я докарахме от Румъния някъде 1997 година . https://www.vbox7.com/play:b007e3782...ist&id=1765604 . Другите ми основни машини са ФРГ едната печатарката е от 1968 а лакирката от 1974 година . Пресата която сече капачките омния и тя е ГДР от тия години .
      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
      Как и къде ще ги произвежаме тия модерни ламинирани брони не ми е много ясно.
      Е ако е чугун със сложността на капак за шахта имаме някакво шансове да не го осерем, ама хич не са големи.
      По големи са от колкото предполагаш . Оказва се че в тази държава няма кой да ти отлее читава асансиорна шайба . Има някакви хора покрай Чирпан тия дни като дойде ще я видя .
      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Има ли въобще чугунени брони? Исторически?
      Чугунени няма . Но броневи марки стомани от поне 25 години в България не се произвеждат . Всичките читави стомани се внасят от вън . Повечето са руски и украински а за специалните изделия в инструменталното производство идват от Австрия и Германия . Стомана Перник в момента освен ламарина за пощенски кутии и винкел за асмалъци от скрап друго не произвежда . Преди време един колега от форума търси голяма отгрявъчна пещ в която да нормализират след заваряване изделие с размерите на БТР оказа се че вече няма такава . А такова изделие не го ли нормализираш след заваръчните работи става като украинските БТРи почва да се пука само в движение . Това става като се прескочи дори и само един етап в технологията . Може нещо да се получи на базата на коопериране на производствени мощности от цяла България ама не ми се мисли как накрая това нещо ще го сглоби някой . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1387216359_925016_original.jpg
Прегледи:1
Размер:217.2 КБ
ID:5758754Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images (2).jpg
Прегледи:1
Размер:3.4 КБ
ID:5758755
      Последно редактирано от sek.1; 29-06-17, 06:17.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

        Няма поне до колкото знам, просто трябваше да подчертая абсурдността на шкембе войвода.

        Коментар


        • От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Да ама капачки за буркани нямаше и се реюзваха наличните по амнайсе пъти.
          То много неща нямаше. Най-често не поради невъзможност да го произведем, ами поради "социалистическата организация на труда", която позволяваше, примерно, плод-зеленчуците да са празни, а в същото време в складовете на Булгарплод да гният промишлени количества перфектни зеленчуци.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

            Всичко имаше. Всеки по веригата обаче, от производство през транспорт, ТЕ, ТД гледаше да задържа колко може и после - под щанда или през задния вход. Предприемачески дух, да му се не види.

            Коментар


            • От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              ...Може нещо да се получи на базата на коопериране на производствени мощности от цяла България ама не ми се мисли как накрая това нещо ще го сглоби някой ...
              Само да вметна-знаете ли какво произвеждат фирми като например VAG,BMW или да речем Renault? Абсолютно нищо! Те само сглобяват. Абсолютно всичко-от шайбите и гайките,до цил.блокове , главите и трансмисиите ги произвеждат подизпълнители от цял свят, които нямат нищо общо с кораба майка.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                ...нямат нищо общо с кораба майка.
                Като стане дума за проблеми с обслужване на кредити, нямат нищо общо.

                Коментар


                • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                  Демонстрация на "Патриа" на язовир "Копринка".




                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Честно казано хамериканците тука малко издишат! Примерно Iveco имат 6х6 машина с тегло ~ 16 тона, с по-добро въоръжение и с по-добър двигател. Имат и добри 8х8 машини...
                    Съгласен !Шведите и немците са по-добри и то доста.Имат много автоматизирани системи за за водене на огън и най-важното ,че са на модули и са лесно демонтируеми и сменяеми при някои модели от швабските.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Съгласен !Шведите и немците са по-добри и то доста.Имат много автоматизирани системи за за водене на огън и най-важното ,че са на модули и са лесно демонтируеми и сменяеми при някои модели от швабските.
                      Кои точно шведи визираш?

                      Коментар


                      • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Armored security vehicle , правят страхотни машини и не са за подценяване .Мисля ,че са произвели и първите Oshkoshi в щатите от купения израелски лиценз преди години.Гамата им е много голяма и не им е проблем да произведат каквото и да било,а и да пренесат производство тука в някаква степен.За 8х8 Германия или Швеция от европейските.
                        Нещо май си поомешал нещата. "Armored security vehicle" не е името на компанията, която се рекламира тези дни тук (Textron Systems), а вид автомобил, произвеждан от тях - М1117 Armored security vehicle. Коeто обаче (както се вижда и от името му) не точно бойна машина за кашимерията, а по начало е предназначена за военната полиция. Чак голяма гама не изглежда да имат. Фамилията им "Командо" са камиони 4х4 за по-скоро полицейски цели. Затова са доставили и такива на полицията в Ирак.

                        Ако тръгнат да правят нещо 6х6, както предлагат, ние май ще сме им алфа и бета тестерите ...

                        И за 8х8 си в грешка. Швеция има интересна бойна машина, ама не е колесна 8х8, а верижна и не ни върши работа. Добра 8х8 машина - Патрия - правят комшиите им от Финландия, както и швейцарците - Пираня.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                          Не коментирам конкретно само 8х8 ,щото има и други машини които вършат работа,като начало и са по-добри в пъти от сегашните налични ,щото точно М1117 е едпа от вашините с които е оборудвана морската пехота на щатите във всички бойни мисии ,па те не са към полицейските патрулни части.Никъде не пише ,че една машина е полицейска .И камионите ги ползва пехотата.Никой не отрича Патрия и Пираня ,те заедно със Страйкър и новия БТР са на челно място в световната класация за съвременни бронирани машини.Не е лошо да се залага на това което е тествано в реални бойни условия независимо 8х8,6х6 или 4х4.4х4 има разработени достатъчно стабилни бази за всякакво въоръжение.Ние тука няма да решиме нищо ,само се намираме в приказка .Germany-Boxer 8x8,Swedish -Aligator APC 8X8 !
                          Последно редактирано от faster; 29-06-17, 21:49.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Не коментирам конкретно само 8х8 ,щото има и други машини които вършат работа,като начало и са по-добри в пъти от сегашните налични ,щото точно М1117 е едпа от вашините с които е оборудвана морската пехота на щатите във всички бойни мисии ,па те не са към полицейските патрулни части.Никъде не пише ,че една машина е полицейска .И камионите ги ползва пехотата.Никой не отрича Патрия и Пираня ,те заедно със Страйкър и новия БТР са на челно място в световната класация за съвременни бронирани машини.Не е лошо да се залага на това което е тествано в реални бойни условия независимо 8х8,6х6 или 4х4.4х4 има разработени достатъчно стабилни бази за всякакво въоръжение.Ние тука няма да решиме нищо ,само се намираме в приказка .Germany-Boxer 8x8,Swedish -Aligator APC 8X8 !
                            Това, че някои морски пехотинец в Афганистан може да се вози на такова, не значи, че машината изначално не е предназначена за полицейско-патрулни дейности, съпровождане на конвои и т.п. Хайде, да речем, че принципно е нещо от класа на БРДМ - разузнавателно-дозорна машина. Ама никак не е БМП. С разтягане го докарват на някакъв БТР, обаче досега не съм видял машина на този производител с повече от 4х4. Бойна машина 15 или повече тона на само 2 оси лично аз не я виждам.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Като стане дума за проблеми с обслужване на кредити, нямат нищо общо.
                              Може би имаш нещо конкретно предвид?
                              Така или иначе, какво общо имат MB,BMW и VAG с Schaeffler,ZF,Bosch,MANN,LMY или Mahle например(да не изреждам, че много дълго ще стане, но ако искаш, мога), освен чисто търговски взаимоотношения?
                              Последно редактирано от ЕМО; 30-06-17, 00:17. Причина: допълване
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                Само да вметна-знаете ли какво произвеждат фирми като например VAG,BMW или да речем Renault? Абсолютно нищо! Те само сглобяват. Абсолютно всичко-от шайбите и гайките,до цил.блокове , главите и трансмисиите ги произвеждат подизпълнители от цял свят, които нямат нищо общо с кораба майка.
                                Така е само че става въпрос за комплектуващи елементи за няколко милиона автомобила от даден модел . Тука говорим за серия от 200 - 300 машини . То без коопериране в производството никъде не могат да минат включително и в сферата на производство на бронетехника . На времето успяхме да затворим кръга всички комплектуващи елементи за нашата бронетехника да се произвеждат в България . Оръдието на изделие 2С1 беше усвоено в Радомир и имаше изпитана прототипна серия със силови установки на Мадара Шумен . На БМП 23 само двигателя ЯМЗ 238 е руски .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X