Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обмисля се подмяната на старите БТР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Хубавото като имаш такъв завод е че можеш поетапно да модернизираш и подменяш собствената военна техника без това да ти срине бюджета .
    Точно това не е дотам вярно - в степен до напротив...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Точно това не е дотам вярно - в степен до напротив...
      БЕТА отиде на загуба когато я харизаха на Мирчо циганина . По тази схема си отидоха доста заводи . Едно изделие 2С1 излизаше от портала на завода за почти 1 милион долара .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        БЕТА отиде на загуба когато я харизаха на Мирчо циганина
        Счетоводната загуба или печалба у нас (еле па в Ония времена) нищо не значи. Е виж Лукойл, хем теоретично е цивилен и частен.

        С военните заводи работата е още по дебела. Те по съветски образец получаваха косвено финансиране по много начини и не беше лесно да им се хване края.

        Коментар


        • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          БЕТА отиде на загуба когато я харизаха на Мирчо циганина . По тази схема си отидоха доста заводи . Едно изделие 2С1 излизаше от портала на завода за почти 1 милион долара .
          Майната и на Бета (знам, че ти е лична болка).

          Да приемем, че наистина се заимаме с 200 машини, даже с 400. На какъв период се предполага да се модифицират, модернизират, или каквото и да било подобно. Нека не се произвеждат (от нула значи), нито даже да са 200, а да кажем 20 месечно (значи много по-малко предприятие). За нещо като като две години биха се превъртяли всичките. Какво прави това предприятие през останалото време? Върти на празно разни кухи въртения, за да съществува (да не се основава наново, по повод всяко - евентуално - следващо модифициране). И съсипва бюджета!
          Впрочем, точно това беше и Бетата. В друг мащаб (съответно и съсипването - в друг мащаб)...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

            Колеги дайте по сериозно, какво производство? Как си представяте някой да събере в "Бета", 60-70 / да не казвам повече/ стругари и толкова фрезисти, заварчици и т.н. квалифициран персонал, откъде???, колко трябва да му се плаща??. Трябва да се примирим, че машиностроене на "територията" няма да има, това е за държавите дето ни убеждават, че със селско стопанство и лека промишленост ще ни бъде.Като се замисля май производството на дограма ще е най-сложното след време

            Коментар


            • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

              Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
              Колеги дайте по сериозно, какво производство? Как си представяте някой да събере в "Бета", 60-70 / да не казвам повече/ стругари и толкова фрезисти, заварчици и т.н. квалифициран персонал, откъде???, колко трябва да му се плаща??. Трябва да се примирим, че машиностроене на "територията" няма да има, това е за държавите дето ни убеждават, че със селско стопанство и лека промишленост ще ни бъде.Като се замисля май производството на дограма ще е най-сложното след време
              Айде пак другите са ни виновни, ние самите хич.
              Инак за специалистите си прав, но проблема е че вече няма желаещи да работят в реално производство с всички произтичащи от това проблеми. Друго си е на бюро с компютър и климатик... Потърси кое училище произвежда заварчици, и срещу 1 заварчик колко ИТ "специалисти" излизат от средните професионални у-ща изобщо, вкл и от тези дето профила им е металообработка.
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                ...проблема е че вече няма желаещи да работят в реално производство с всички произтичащи от това проблеми...
                Пазарът на труда, си е пазар като всеки един друг. Според търсенето - и предлагането!
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                  Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                  ...
                  проблема е че вече няма желаещи да работят в реално производство
                  Никога не е имало изобилие от желаещи и можещи да работят каквото и да било.

                  Както преди 35 години нямаше откъде да намериш читав стругар и като го намериш струваше много пари и чакане, така и сега няма и като го намериш струва много пари и чакане. Разликата е че тогава можеше да намериш купища калпави стругари - ама те изобщо имаха ниша за съществуване в Онази обстановка.

                  Сега можеш да намериш купища калпави IT специалисти. Не ме питай откъде знам. Просто сега ТЕ, а не калпавите стругари, имат ниша за съществуване. Обществото днес има нужда от хора с рефлекси бързо да натискат Next-Next-Next-Next-OK. Ако не знаете - предстои впечатляваща вълна от безработни ай-тита.

                  Коментар


                  • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Пазарът на труда, си е пазар като всеки един друг. Според търсенето - и предлагането!
                    Ня е точно, и то отдавна.
                    А избълваните нови специалисти (не само ит) все повече ще се вливат при недооценените мърморковци, висящи по кафенетата с претенции за високи заплати. И темата за чужбина няма да ги устройва.
                    Последно редактирано от veskov; 18-06-17, 12:41.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Никога не е имало изобилие от желаещи и можещи да работят каквото и да било.

                      Както преди 35 години нямаше откъде да намериш читав стругар и като го намериш струваше много пари и чакане, така и сега няма и като го намериш струва много пари и чакане. Разликата е че тогава можеше да намериш купища калпави стругари - ама те изобщо имаха ниша за съществуване в Онази обстановка.

                      Сега можеш да намериш купища калпави IT специалисти. Не ме питай откъде знам. Просто сега ТЕ, а не калпавите стругари, имат ниша за съществуване. Обществото днес има нужда от хора с рефлекси бързо да натискат Next-Next-Next-Next-OK. Ако не знаете - предстои впечатляваща вълна от безработни ай-тита.
                      О, да! Аз и съм на същото мнение за ИТ специалистите.[emoji3] Ама какво от това, заварчици примерно няма, няма и желаещи да го учат, въпреки че се търсят и вземат добри заплати и тук и от татък, ама иска да се работи [emoji3]

                      Изпратено от моят HTC One с помощта на Tapatalk
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

                        Специално за ИТ и аз съм на това мнение. След сумати интервюта на специалисти в областа, мога да кажа, че почти всички кандидати са на много ниско ниско ниво, независимо от циско академи и много други сертификати фигуриращи в СВ тата. Ясене ниша е и то поради ниската компютърна грамотност на осталия персонал работещ с компютри. Скоро няма да се промени положението.

                        А произвежданите от БЕТА машинки бяха по добри от руските, факт.

                        Коментар


                        • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Ня е точно, и то отдавна.
                          А избълваните нови специалисти (не само ит) все повече ще се вливат при недооценените мърморковци, висящи по кафенетата с претенции за високи заплати. И темата за чужбина няма да ги устройва.

                          Ма аз нямам нокакво обструкции (за мърморковците висящи по кафенетата). Защо ме убеждаваш?
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                            Към теб беше само за предлагане/търсене, останалото-продължение към ясеновото мнение, че не само ИТ спецове ще са мощно попълнение.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              А произвежданите от БЕТА машинки бяха по добри от руските, факт.
                              Тоя факт, как е постановен? Разбирам личната ти позиция на българин. Но въпросните (и не само за Бета), в руско-контролираното пространство, също толкова категорично и ентусиазирано се определят като: "Кустарное производство" (Това е рускоезичния аналог на на нашето: "Гаражно производство" - буквално е градинско.)

                              ПП
                              С горното не изразявам позиция, или мнение. Само обръщам внимание за неизбежността на обективност (при положение, че се държи на рационалност).
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                А произвежданите от БЕТА машинки бяха по добри от руските, факт.
                                Само дето бачкаторите одъртяха, зачезнаха и си намериха в миг работа при истински частници. Нови подготвени няма. Иначе Петолъчка и Горни Лом.
                                Доброто е, че само си думаме.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X