Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

    На 55 снаряди има навсякъде, в резервоара и по купола.

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Боекомплекта на Т-72 е 41 снаряда, от които 22 са във въртящия се транспортьор, а останалите са разместени където има място из вътрешността.
      Забравил съм къде бяха точно, но си спомням, че имаше в резервоарите. Пусто, в бойните машини влизахме рядко, а в учебните не се съхраняват никакви боеприпаси. Вземат се само за съответното упражнение, и което не се изстреля се връща обратно в пункта за снаряжаване.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Съветски/руски vs. западни танкове



        Много добро филмче за модернизацията на Т-90. Здрава реклама, явно ориентирана към чуждестранни клиенти - дигитално бойно поле от всякъде.

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове



          Впечатляващо... куполът хвърчи като играчка.

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Вторият юнак бая се е понапишкал :-)
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                Не знам втория, ма третия как се е подпрял на ПКто. Ако го види стария ми ротен, ше търчат всичките от Мосул до Багдат и обратно.
                Баси. Първо това видях в тая снимка....

                Коментар


                • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Ето ви едино дето прави приличен пиърсинг на почти всякаква броня че пак се отнесохте кое как лети което след пробива не виждам какво значение има.


                  Не виждам смисъл от излишни спорове

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
                    Вторият юнак бая се е понапишкал :-)
                    Добре че са ги снимали само отпред
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Струва ми се че точно тези от снимката не са виновни за Абрамс.

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Както виждам от клипа с ПТУРС TOW ракетата се взривява над танка. Тоест той ако бъде скрит под дървета или сайвант(безистен) тя няма да може да го порази?
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Ако танк ще бъде оснастен с КАЗ - комплекс за активната защита, нещо като росийска Арена или израилски Trophy, то ПТУР няма никакъв шанс.



                          Коментар


                          • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Ако някой тества ПТУРС TOW ракетата върху Абрамс или Леопард - ефекта ще е същия - екипажа няма да го има независимо дали купола излети или не.

                            Коментар


                            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Ако танк ще бъде оснастен с КАЗ - комплекс за активната защита, нещо като росийска Арена или израилски Trophy, то ПТУР няма никакъв шанс.



                              Нямам никакви претенции да съм "специалист" по въпроси касаещи всякакви танкове,но извода от всичко изписано досега в тази тема,а и в онази за събитията в Украйна(която започна като "техническа"!) и модератора затвори преди дни, според мен е,че няма защита която да не може да бъде преодоляна?! Тогава,мнението за липсата на шанс за успех при наличието на КАЗ "Арена",само за ПТУР от типа на TOW MIssile ли се отнася,или за всички противотанкови/преносими противотанкови?
                              Има доста компетентни мнения от хора,които очевидно разбират от РАВ и средства за борба с бронезащита и май се налага извода,че няма нищо "абсолютно",като защита.

                              Коментар


                              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                                Първо напърво, в Украина няма нито един танк с КАЗ. Нито от украинската страна, нито от ВСН, така сега се наричат обединените сили на опълченци. Каз по принцип трябва да се бори срещу всякакъв вид заплахи за танк, в това число и срещу ПТУР, РПГ, безоткатните оръдия и ДОНЯКЪДЕ срещу артилерийските снаряди. Срещу авиабомби и ядреното оръжие няма да работи, в рамките на майтап.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X