Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Упс, грешка станала.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Упс, грешка станала.

    Ако не ме лъже паметта Щатите не бързаха да се бутат в арабските пролети, а Европа беше далеч от единодушна и единодействаща по въпроса. Французите например до последно се опитваха да запазят тунизиеца на власт. Конкретно за арабските пролети - Щатите тамън си бяха вързали гащите с всички държави в които стана патаклама, и имаха най-малко интерес владетелите им да се сменят, включително и в Либия. Ако в тези процеси е имало "западна" намеса и поощрение, по-скоро би идвала от конкретни европейски държави. Но за мен всичките си дойдоха от емирати, саудитци и подобни (китайците дали имат пръст не знам), а с тях Щатите поддържат огнено-ледена връзка и прости неща там няма.

    За намесата - всички "велики сили", имат задължение да се намесят когато стане ясно че връщане назад няма, просто за да не са съвсем извън играта и за да запазят някакъв шанс за оползотворяване на иначе нежелана ситуация. Особено в този регион. Това са динамични процеси.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #32
      От: Упс, грешка станала.

      Ненчев ти бил ли си там ?
      Да бил съм "там". Бил съм в два щата. В няколко големи града и много малки градчета. Останах с много добри впечатления. Картон или кирпич, плащане цял живот на заем или наем, не е от значение. Важно е стандарта на живот на средностатистическия гражданин (данъкоплатец). Един американски полицай води 10 пъти по-добър живот от моя, вервай ми. Това му трябва да човек. На каква цена сега ще питаш? Не ме интересува. Дали на цената на невинни афганчета с ампутирани крака, или на африканчета умиращи от глад. Цената не ме интересува. Никой не го интересува, понеже обикновения човек дори и не подозира за тези неща.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #33
        От: Упс, грешка станала.

        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
        Да бил съм "там". Бил съм в два щата. В няколко големи града и много малки градчета. Останах с много добри впечатления. Картон или кирпич, плащане цял живот на заем или наем, не е от значение. Важно е стандарта на живот на средностатистическия гражданин (данъкоплатец). Един американски полицай води 10 пъти по-добър живот от моя, вервай ми. Това му трябва да човек. На каква цена сега ще питаш? Не ме интересува. Дали на цената на невинни афганчета с ампутирани крака, или на африканчета умиращи от глад. Цената не ме интересува. Никой не го интересува, понеже обикновения човек дори и не подозира за тези неща.
        Това дето си го написал, е ужасно, но за щастие не е вярно!

        Иначе относно "арабските пролети" САЩ определено играеха пасивна роля, ако въобще имаха роля, а не бяха набутани покрай кресливите си съюзници, главно Франция...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #34
          От: Упс, грешка станала.

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Боже колко мъка има по тоя свят, Боже
          Тц - поредният мозъчен донор след успешна операция.
          Да бил съм "там". Бил съм в два щата. В няколко големи града и много малки градчета. Останах с много добри впечатления. Картон или кирпич, плащане цял живот на заем или наем, не е от значение. Важно е стандарта на живот на средностатистическия гражданин (данъкоплатец). Един американски полицай води 10 пъти по-добър живот от моя, вервай ми. Това му трябва да човек. На каква цена сега ще питаш? Не ме интересува. Дали на цената на невинни афганчета с ампутирани крака, или на африканчета умиращи от глад. Цената не ме интересува. Никой не го интересува, понеже обикновения човек дори и не подозира за тези неща.
          „Нощем хората спят спокойно в леглата си, само защото други са готови да вършат насилие вместо тях.“
          Джордж Оруел
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #35
            От: Упс, грешка станала.

            Преди около пеесе години пак имаше „пролети“ у близкио изток. Причините и тогава и сега са си същите.
            Четете история бе пичове, интересна наука е и почти винаги дава отговори на въпроси от типа кой какво защо
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Упс, грешка станала.

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Преди около пеесе години пак имаше „пролети“ у близкио изток. Причините и тогава и сега са си същите.
              Четете история бе пичове, интересна наука е и почти винаги дава отговори на въпроси от типа кой какво защо
              И е учителка на народите ама те са лоши ученици. По другарката Ганди.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #37
                От: Упс, грешка станала.

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                ...те така и не представиха пред света наистина твърди доказателства за твърденията си.
                И теб ли те пропуснаха, м@м@ им стара и на мен не ми докладваха...
                Ма пък пред останалия свят фана дикиш.



                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                ...противопоставянето срещу всичко свързано с Русия, в случаят Башар... ...в бъдеще време които същите тези които си подкрепял неминуемо ще ти стоварят на главата?
                Башар малко ги интересува - просто си върви с пейзажа. Руснаците още по-малко - ма те пък държат да се втикат.
                А подкрепят „тези“, защото за момента друг ход нямат.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #38
                  От: Упс, грешка станала.

                  Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                  Да бил съм "там". Бил съм в два щата. В няколко големи града и много малки градчета. Останах с много добри впечатления. Картон или кирпич, плащане цял живот на заем или наем, не е от значение. Важно е стандарта на живот на средностатистическия гражданин (данъкоплатец). Един американски полицай води 10 пъти по-добър живот от моя, вервай ми. Това му трябва да човек. На каква цена сега ще питаш? Не ме интересува. Дали на цената на невинни афганчета с ампутирани крака, или на африканчета умиращи от глад. Цената не ме интересува. Никой не го интересува, понеже обикновения човек дори и не подозира за тези неща.
                  Какво значи десет пъти по-добър живот бе бате?Ти ако живееше толкова лошо тука, до сега да си заминал.И кои са тия обикновени хора, които в 21-ви век не подозират за тия неща?Тъпаните, на които живота им минава в това да са планктон за големите риби, тия дето се усмихват наивно.Ако питаш мене точно тая маса от овчедушни същества, с притъпени усещания и интуиция, тия дето се чувстват щастливи затънали в собственото си невежество, точно те трябва да са на мястото невинните афганчета и на гладните африканчета.И те ще бъдат.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #39
                    От: Упс, грешка станала.

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    И теб ли те пропуснаха, м@м@ им стара и на мен не ми докладваха...
                    Ма пък пред останалия свят фана дикиш.
                    Което ни връща на снимка #1 от пост #2 в темата
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Упс, грешка станала.

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      И теб ли те пропуснаха, м@м@ им стара и на мен не ми докладваха...
                      Ма пък пред останалия свят фана дикиш.





                      Башар малко ги интересува - просто си върви с пейзажа. Руснаците още по-малко - ма те пък държат да се втикат.
                      А подкрепят „тези“, защото за момента друг ход нямат.
                      Е как да не хване - на планктона му дай само плюскане и цветна телевизия.Ама щом за теб това е целия останал свят...
                      Той и президента на щатите каза, че вече ще им се обажда по телефона...ама май само той си верва.Уан мен шоу - с тая разлика, че си играе сам и публиката...
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #41
                        От: Упс, грешка станала.

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        Което ни връща на снимка #1 от пост #2 в темата
                        Пффф - както е показалата историята - много често доста народ учтиво се съгласява просто заради острият недостиг на топки да изкаже недоверие. Справка Мюнхенският договор. Дай да падне малко цената на нефта да видиш как и рашките ще заклатят главички, като куче играчка в Москвич.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Упс, грешка станала.

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Което ни връща на снимка #1 от пост #2 в темата
                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Е как да не хване - на планктона му дай само плюскане и цветна телевизия.Ама щом за теб това е целия останал свят...
                          Той и президента на щатите каза, че вече ще им се обажда по телефона...ама май само той си верва.Уан мен шоу - с тая разлика, че си играе сам и публиката...
                          З@ебете планктона, СС-то на ООН-то нещо там го мъдрувА. По едно време Башар толкова бързо реши да си унищожава химическите арсенали, та се не разбра кой пръв му го „предложил“.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Упс, грешка станала.

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            А подкрепят „тези“, защото за момента друг ход нямат.
                            Егати и полезният ход да подкрепяш тези които утре ще ти пратят едни люде да ти отмъкват самолетите и да ти целят някои сгради с тях или да ти произвеждат осакатяващи невинни хора взривчета. Явно не само ние не четем история, доколкото е история нещо случващо се преди има няма 30-50 г. Толкова ли е назад времето когато САЩ бяха от другата страна в Афганистан пък после един техен продукт го търсиха по планини и пещери да си отмъщават. Подкрепяйки "тези" не си ли произвеждат още доста такива бенладенчета? А сега що пак в този същият Афганистан се трепят със своите бивши протежета? Къде е тук историята и поуката?
                            Последно редактирано от Ясен; 21-01-14, 12:02.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #44
                              От: Упс, грешка станала.

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Пффф - както е показалата историята - много често доста народ учтиво се съгласява просто заради острият недостиг на топки да изкаже недоверие.
                              Май съм ти казвал вица за Щирлиц, Мюлер и масовите разстрели

                              За протокола - не виждам нищо ненормално в ситуацията.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Упс, грешка станала.

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                Май съм ти казвал вица за Щирлиц, Мюлер и масовите разстрели

                                За протокола - не виждам нищо ненормално в ситуацията.
                                Жирафите- на сцената.
                                Щирлиц никак не обичаше масовите разстрели, но му беше някак неудобно да откаже…
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X