Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Малеее!!! Това било ли официално на въоръжение?!!
    Не.

    Кировский завод сделал четыре установки 2 Б1, и 7 ноября 1957 г. миномет был показан на параде в Москве. Система казалась настолько неестественно громоздкой, что иностранные специалисты, смотревшие парад, уверяли прессу, что это всего лишь бутафория.
    В 1960 г. последовало постановление Совета министров о прекращении работ над минометом.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

      В Съветската Армия всеки един мотострелкови батальон на БТР имал личен състав - 530 чел., минохвъргачки 120мм - 8 бройки, АГС-17 - 6 бройки, СПГ-9 - 3 бройки, ПТУР -15 комплекса, ПЗРК - 9 расчета, БТР - 49 машини, ПК - 8 бройки, РПК - 27 бройки, автомати - 352 бройки, РПГ -33 бройки.
      Мотострелкови батальон на БМП имал личен състав 489 чел., минохвъргачки 120 мм - 8 бройки, АГС-17 - 6 бройки, ПЗРК - 9 разчета, БМП-1 - 42 машини, БМП-1К - 1 машина, ПК-8 бройки, РПК - 27 бройки, автомати - 315 бройки, РПГ - 39 бройки.
      Така че откъм огневата мощ ние не сме би слабосилни.

      Коментар


      • #48
        От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Не.
        Аха, аз още вчера се порових и разбрах! Направи ми впечатление дължината на цевта - почти 20 м! И това, че не е имало противоткатна система и при изстрел самата машина се откатвала 5-6 метра назад!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #49
          От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

          Опитна машина, основното й предназначение било да стреля с ядрени снаряди. Логично е че по това време ракетите са я изместили.

          Коментар


          • #50
            От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

            Ми ако говорим за еквивалента на мотопехота- т.нар бригада Страйкър една рота има следната структура:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Stryker_Brigade_Combat_Team_Infantry_Rifle_Company.jpg
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5487047
            На батальонно ниво има още 4Х120 мм МХ, 4х81 мм МХ, медицински взвод, разузнавателен взвод, снайперско отделение и прочие. При маринките е още по-"богато" от към насищане с средства за огнева поддръжка на ниските нива. Експедиционни части- кво да ги правиш.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #51
              От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

              Аз приведох като пример щатен състав и въоръжението на една мср от времето на СССР, ти ми отговараш със сегашната рота на юс арми. добре, тогава вместо щатна тогава БМП-1 с нейното въоръжението сложи сегашната БМП-3, плюс носими еднократни РПГ-та, плюс бригадно реформиране и какво се получава?
              Апропо, обсъждаме тежка самоходна минхвъргачка "Тюльпан", ако не знаеш.

              Коментар


              • #52
                От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Аз приведох като пример щатен състав и въоръжението на една мср от времето на СССР, ти ми отговараш със сегашната рота на юс арми. добре, тогава вместо щатна тогава БМП-1 с нейното въоръжението сложи сегашната БМП-3, плюс носими еднократни РПГ-та, плюс бригадно реформиране и какво се получава?
                Апропо, обсъждаме тежка самоходна минхвъргачка "Тюльпан", ако не знаеш.
                Тук не става дума за бог "Мерикурий", аз първи зададох въпрос: - Как е при американците? - защото те са по-прагматични.
                След като и при тях има подобно оръжие, значи все още има смисъл от такова.
                Това беше и прична за разяснение от MadDoga - а, на моя въпрос.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #53
                  От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Аз приведох като пример щатен състав и въоръжението на една мср от времето на СССР, ти ми отговараш със сегашната рота на юс арми. добре, тогава вместо щатна тогава БМП-1 с нейното въоръжението сложи сегашната БМП-3, плюс носими еднократни РПГ-та, плюс бригадно реформиране и какво се получава?
                  Апропо, обсъждаме тежка самоходна минхвъргачка "Тюльпан", ако не знаеш.
                  Обсъждахме и къде са МХ тата в състава на подразделенията- и МХ тата изобщо. Иначе има и "западни" (по точно еврейски ) подобни- Макмат например.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:800px-Makmat-160-beyt-hatotchan-2.jpg
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5487058
                  Вярно- само 160 мм. е ама нали таковата- с големината на държавата и калибъра на МХ тата
                  Всъщност до скоро се обсъждаше "смъртта на 81/82 мм. МХ татат".
                  Последно редактирано от Mad Dog; 30-05-13, 10:56.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                    За тактическое атомно оружие. Отговор за американци бях
                    Бира без ракия - парите на вятъра

                    Коментар


                    • #55
                      От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                      Малко спам за разнообразие.Това го видях днес във ФБ.
                      https://www.facebook.com/photo.php?v=1299672532694

                      Коментар


                      • #56
                        От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                        Е молиха Му се, молиха Му се и накрая си го прибра....
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #57
                          От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                          04.04.2006,
                          Първите две самоходни минохвъргачки AMOS-AMV постъпиха във финландските сили за самоотбрана

                          Завършването на сглобяването на първите две самоходни минохвъргачки AMOS-AMV беше отбелязано с тържествена церемония във Ваммала, Финландия в цеховете на фирмата Patria Weapon Systems.
                          Patria Weapon Systems е разработила въоръжението и системата за зареждане, BAE Systems Hagglunds са създали бронираната купола и комплексната система за управление на огъня. Окончателната интеграция на куполата към бронираната колесна машина 8х8 Patria е била извършена от компанията Patria Weapon Systems.
                          И фините разработват и приемат на въоръжение подобни машини.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #58
                            От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Е молиха Му се, молиха Му се и накрая си го прибра....
                            И Алах не чак толкова милостив към глупаците
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #59
                              От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                              Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                              Малко спам за разнообразие.Това го видях днес във ФБ.
                              https://www.facebook.com/photo.php?v=1299672532694
                              Каква е причината,според вас?Грешка на стрелеца,дефектен боеприпас,или монтаж?
                              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                                Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                                Каква е причината,според вас?Грешка на стрелеца,дефектен боеприпас,или монтаж?
                                Според това което съм чел тук там- причината е това:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:radar-Firefinder-37.jpg
Прегледи:1
Размер:105.2 КБ
ID:5488466

                                http://en.wikipedia.org/wiki/AN/TPQ-37_Firefinder_radar
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X