Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

    Самоходный миномёт 2С4 «Тюльпан» был принят на вооружение советской армии в 1972 году, а в 1974 году началось серийное производство. Всичко останало можете да прочетет тука - http://ru.wikipedia.org/wiki/2%D0%A14.

    Малко снимки:







    И видео.



    От мен - за мен лично най-неприятни спомени са от минохвъргачен огън. Това са НАИСТИНА страшни преживявания!

  • #2
    От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

    Нещо не разбирам.
    Сибирски, какви са преимуществата на обикновената минохвъргачка ?
    Малка, лека, може да се носи на гръб, може да се маскира, да е незабележима за авиация, може да се ползва за близък огън, технологично проста за употреба.
    За какво е тази голяма минохвъргачка ? Нещо като Цар Пушка, Цар Камбана или най-бързите часовници в света ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

      База е хубава. Съща е на ГМЗ - гусеничный минный заградитель. Но дръжка на скоростния кутия се намира лошо

      Сибирски, какви са преимуществата на обикновената минохвъргачка ?
      За разлика от 81-120 мм? Калибр и далност. За други тактически задачи.
      Бира без ракия - парите на вятъра

      Коментар


      • #4
        От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        ...какви са преимуществата на обикновената минохвъргачка ?...?
        ...че откъдето се пълни, оттам се и изпразва...., като жените.

        Коментар


        • #5
          От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

          Никсън, отговор е прост - една единствена фугасната мина на тази самоходна минохвъргачка сравнява със земята пететажна панелка. Проверено е в Чечня. В Афганистан ние се молихме на тези "цветята".

          Коментар


          • #6
            От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

            През 1987 участвах в изпитанията на български радио-взривател за 120 мм минохвъргачка като Командир на основната. Мините се взривяваха на 15-20 м над земята. Мога само да си представям какво би изпитвала горката пехота отдолу! Понякога поставяхме бръснарски ножчета в основата на опашния стабилизатор - виенето се чуваше дори на огневата позиция. Щастлив си, че си оцелял след такъв огън!!
            00359893488603

            ....нямам си вече LR...

            Коментар


            • #7
              От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Нещо не разбирам.
              Сибирски, какви са преимуществата на обикновената минохвъргачка ?
              Малка, лека, може да се носи на гръб, може да се маскира, да е незабележима за авиация, може да се ползва за близък огън, технологично проста за употреба.
              За какво е тази голяма минохвъргачка ? Нещо като Цар Пушка, Цар Камбана или най-бързите часовници в света ?
              Други задачи - унищожаване на укрепени точки (ДОТ), бетонни бункери, пехота в укрития... и сгради, както се разбра..
              00359893488603

              ....нямам си вече LR...

              Коментар


              • #8
                От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                Дали американците имат на въоръжение подобни ?

                Защото ми се вижда морално остаряло оръжие от ХХ век.
                Било е хубаво на времето но със сегашните Дрон-ове - къде ще скриеш този куп желязо.
                Изобщо ще можеш ли да го транспортираш до огневата линия, без да бъде унищожено от противника ?
                Съмнявам се.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                  Дали американците имат на въоръжение подобни ?
                  У них и Васильков не было. Это не делает Василек бесполезным / Те и "Василек" не беше. Той не прави Василек безполезни.
                  Бира без ракия - парите на вятъра

                  Коментар


                  • #10
                    От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                    Сещаш ли се за един БПЛА, кацнал съвсем случайно по погрешка в Иран? Или за едни хитри иракчани, дето с техниката за 30 долара гледали какво предава он-лайн другите БПЛА? Е, това са дребните нещата, които могат да им се случат на БПЛА.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                      Доколкото знам, при тях максимумът е 120 мм. Относно транспортирането - подвижно е, колкото всяка САУ. Основното предимство на минохвъргачките е, че стрелят по навесна траектория, т.е. могат да унищожават противник скрит зад хълмове, планини, сгради - ъгълът на падане на мината е почти 90 градуса. Пехотата в окопи е идеална мишена за минохвъргачния огън, особено, когато се стреля с радио-взривател....наблюдателни пунктове, картечарски разчети и т.н.
                      00359893488603

                      ....нямам си вече LR...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Дали американците имат на въоръжение подобни ?

                        Защото ми се вижда морално остаряло оръжие от ХХ век.
                        Било е хубаво на времето но със сегашните Дрон-ове - къде ще скриеш този куп желязо.
                        Изобщо ще можеш ли да го транспортираш до огневата линия, без да бъде унищожено от противника ?
                        Съмнявам се.
                        Държави, които са си надвили на масрафа да имат такова чудо-юдо и могат да си го позволят (в случая Русия), имат освен него и сравнително надеждно и наситено ПВО. Тя сама по себе си защитава всичко що е на земята (в частност и тая минохвъргачка) от дронове, вражи самолети и т.н. Виж ако тая машина се появи в някоя армия на малка държава, с орязани и скопени функции, то мнението ти би придобило логичен и правдоподобен характер.
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                          Аз не съм специалист по военна техника.
                          Също така не изпитвам симпатии към американската военна доктрина - ама никак.
                          С интерес разглеждам публикациите на Сибирски.
                          Обаче ми се струва, че това оръжие може да заеме достойно място във военно-историческия музей, нищо повече.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #14
                            От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                            Добре, ще ти обясня още по-простичко. Имаш пред теб вражески опорен възел. Трябва да го превземеш. Вариантите са много - или да си го превземеш, директно атакувайки челно и да загубиш войниците си, или да обстрелваш този възел половин ден с минохвъргачки 120 мм, и после да атакуваш и пак ще понасяш някакви загуби, или с един точен изстрел решаваш въпрос.
                            Ти какво ще избереш?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Самоходный миномет 2С4 "Тюльпан".

                              И пак да се връщайки къв вопроса за дронове - http://izvestia.ru/news/550863

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X