Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    С тампони, без тампони... тия май всяка година преасфалтират




    Ето още няколко интересни видеа:

    дрън-дрън горе долу цяло покритие на случката


    хлъц-хлъц... май съединителят е къс


    хлъц-хлъц.. а може и да не е съединителят


    много детайлно видео отблизо на армата.. виждат се доста интересни неща


    общи приказки за проекта



    Как потегля след "симулираното" извличане
    Последно редактирано от _kalata_; 09-05-15, 01:59.

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Детайлното видео на танка е интересно - "чупките" по купола имат нещо като "куплунги", което ме навежда на мисълта, че това може да са "точки" за окачване на допълнителни модули. Двигателя също има интересен звук... Добре се вижда огневата система на "КАЗ" от двете страни, върху купола и от ъгъла на зарядите се вижда и "максималния ъгъл на възвишение на огъня" - около 40 градуса, което ще рече, че поне в този вид, активната защита има сериозно "сляпо петно" отгоре. Интересно е, дали машината има собствена система за "РЕБ" (радио-електронна борба) - тогава може да се окаже, че "КАЗ" няма "сляпа точка" (управляемите/умни БЧ на противника или се отклоняват от целта или се детонират още на подхода към нея). Интересна е машината и определено нещо в мен ми подсказва, че в момента далеч не виждаме всичко, което бихме видели, когато/ако тази машина получи цялата си предвидена комплектация и участва в бойни действия. Баси! Сега се разкъсвам между това да гледам парада или да паля към Лазарово...?!!!

      П.П. Огромен е наистина (поне спрямо всичко руско правено до момента). Кемафа (колкото и да е нисък) е висок колкото борда на МТО. Общата височина на машината със сигурност гони и прехвърля 3 метра...
      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 09-05-15, 07:19.

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Чупките по куполата са радарен камуфлаж според мен. Въпросът е защо само по куполата, а не и по корпуса и оръдието?

        Оръдието няма газов екстрактор - вярно че куполата е необитаема, но все пак тия газове като влязат вътре всичко ще стане сажди и автоматиката няма как да е доволна...
        Термо изолацията на оръдието също изглежда тъничка в сравнение със западните танкове...

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Успяха да преминат без ядове.

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Да за ужас на някои колеги от форума никой не закъса и не се разпадна
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
              Ако на някой му е интересно.Старите споделяха, че успоредно с подготовката за парада на девети септември 1981,през август същата година Горнобанската бригада е била вдигната по тревога с пълно излизане на техниката, включително и танковете участващи в парада.А те са били с гумени тампони на веригите.И тази тревога е била втора за годината след зимната.При тази тревога има и смъртен случай с обърнал се танк до Студена/ има и паметна плоча/ вследствие на заспал кемаф и командир с отворен люк на купола/ загива командирът/.Тренировките за парада са се провеждали нощно време.Просто стрес от всякъде.Гумените тампони на веригите за паважа стоят добре, но с гумени тампони в калта и по камъните- абсолютно безумие.
              Тия тампони -втулки в калта не мисля ,че пречат,запознат съм ,защото участвах във внедряването им в производство и тестове на стендове,на асфалта са добре ,но нямат дълъг живот по принцип.Имаше умни идеи да има комплекти вериги с тампони и без???!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Сега всичко около парада е история, да видим как и дали ще се доразвие концептуалният прототип. Лично аз залагам, че предсерийните и серийните машини ще имат доста разлика с парадната.
                Последно редактирано от derhunter; 09-05-15, 15:11.

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Да за ужас на някои колеги от форума никой не закъса и не се разпадна
                  Предварително обявената бройка за парада бе 10, а минаха 7. Явно са решили да не рискуват с останалите 3..?!

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Предварително обявената бройка за парада бе 10, а минаха 7. Явно са решили да не рискуват с останалите 3..?!
                    Явно са дефектните машини и не са рискували.
                    Разбира се има вероятност да са били "Стелт", но е малка

                    Коментар


                    • Re: Нов руски танк

                      Голям късмет извадиха с тези машини. На дали някой друг би рискувал с все още опитни образци. Нитро ти винаги намираш с какво да ме развеселиш. Знам че ти е гадно че не се провалиха. Дано успеят да ги внедрят. Харесват ми всички нови технологии който са внедрили. Жалко, че на дали, ще мога да покарам такава машина.

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        Явно са дефектните машини и не са рискували.
                        Разбира се има вероятност да са били "Стелт", но е малка
                        Не вярвам, ако бяха стелт сърбите щяха да ги унищожат.
                        Лопата - друг солдата!!!

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Предварително обявената бройка за парада бе 10, а минаха 7. Явно са решили да не рискуват с останалите 3..?!
                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Е, чак такова нещо на „Парада", няма да се случи. Ако толкова не могат да го подкарат - няма да го пуснат (пак е излагация на фона на тоновете приказки, ма поне не е „на живо")...
                          За въпросните три бройки, явно точно това е случаят.


                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          ...П.П. Огромен е наистина (поне спрямо всичко руско правено до момента). Кемафа (колкото и да е нисък) е висок колкото борда на МТО. Общата височина на машината със сигурност гони и прехвърля 3 метра...
                          Ако картечницата не я считаме за прикачен инвентар и я смятаме в габарита - е поне 4 метра (повече от два пъти ръста на човек).
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Предварително обявената бройка за парада бе 10, а минаха 7. Явно са решили да не рискуват с останалите 3..?!
                            Аз пък до сега по всички клипове повече от 7 не изброих, та май от самото начало на тренировките са си толкова.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Между другото, къде скатаха "Бумеранг" ?

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                                Между другото, къде скатаха "Бумеранг" ?
                                Та те не минаха ли?
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X