Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Може ли люк да се явява целия челен панел! Това нещо пред/под призмата на водача и между веригите някакси много правилно се очертава. И да се отваря с хидравлични телескопи примерно.
    А няма ли вариант там да са някакви спомагателни агрегати (системи) ?

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Всякакви варианти има, но просто не виждам никакви люкове. Инак, нали имаше заявки да е fly by wire - това позволява една централна конзола с щурвал и от нея излиза сноп жици. Така това място отпред е свободно от механика, лостови кинематики и пр. Широк отвор със свободен и лесен достъп като на Меркавите, само че отпред.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Може ли люк да се явява целия челен панел! Това нещо пред/под призмата на водача и между веригите някакси много правилно се очертава. И да се отваря с хидравлични телескопи примерно.
        Възможно, но видимо от снимката ако е така, ще пада назад... няма как напред да се отваря

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          На тези картинки се говори за "бронирана капсула" за екипажа,кемафът е най-отпред / вижда му се шлемофона/
          Никакви патерици , "волан"/ щурвал/ и автоматична хидротрансмисия най- вероятно/ е засега имат проблем точно там/
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1422924139_1820938_original.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:5653399Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1422924214_6_polosa-600.jpg
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5653400
          Сега, колко са верни тези картинки не знам.
          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
          Пламен Златарев 0888 66 03 18

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
            А как ще влезе кемафа, ами на 34-ката влиза с гъза напред през люка на предния брониран лист.
            На 34-ката може да се влиза през купола, даже ми се струва, че това си е нормалния начин за кемафа. Люка отпред според мен е предвиден за спешно напускане на машината и при дълъг път да се отваря да става по-поносимо карането.

            Тест-драйв танк Т 34: https://www.youtube.com/watch?v=oMMck02DXoE

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Първоначално публикуван от jkd Преглед на мнение
              На 34-ката може да се влиза през купола, даже ми се струва, че това си е нормалния начин за кемафа. Люка отпред според мен е предвиден за спешно напускане на машината и при дълъг път да се отваря да става по-поносимо карането.

              Тест-драйв танк Т 34: https://www.youtube.com/watch?v=oMMck02DXoE
              Може защото Т 34 няма АЗ и на практика има едно бойно отделение и пак кемафа си влиза през неговия люк . В бойна обстановка в машината се влиза за норматив а като те ударят и подпалят колкото по бързо я напуснеш толкова са ти повече шансовете да оцелееш. При нито един танк с АЗ не може механик - водача да мине през люковете на купола без разкачане на елементи от АЗ или седалката .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Пламене това не е Армата това е обект 195 или Т 95.
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Може защото Т 34 няма АЗ и на практика има едно бойно отделение и пак кемафа си влиза през неговия люк . В бойна обстановка в машината се влиза за норматив а като те ударят и подпалят колкото по бързо я напуснеш толкова са ти повече шансовете да оцелееш. При нито един танк с АЗ не може механик - водача да мине през люковете на купола без разкачане на елементи от АЗ или седалката .
                  Кемафът си влизаше през неговия люк. Гледал съм ги в Марица и Харманли. За аварийно напускане на Т34 има люк и на пода. Тези нямат ли нещо такова.
                  Последно редактирано от bogilloff; 11-04-15, 08:31.
                  ОФБ ДБ X22SE
                  Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    ,това не е Армата това е обект 195 или Т 95.

                    Да, от обект 195 и обект 640 щяха да взаимстват разни разработки и да ги прилагат в армата, така казваха в началото. След това направиха остър завой и заявиха, че армата трябва да бъде с по-опростена и консервативна конструкция. Иди ги разбери техните военни какво искат.


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-815-0-98103300-1379833967.jpg
Прегледи:1
Размер:26.4 КБ
ID:5653427

                    Това би трябвало да е обект 640, същия купол като на много от рендерите на армата в нета. Сега като ги гледаме тия снимки на предполагаемия армата и си викаме, че са върнали назад спрямо очакванията (а очакванията ни са се базирали в голяма степен на тези два проекта "обекти" 195 и 640), а ония ако наистина са решили да подходят консервативно е нормално армата да не прилича на танк от фантастичен филм.
                    Последно редактирано от Самодържец; 11-04-15, 08:41.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Обект 640 поне на мен ми се вижда по нисък


                      Ето го спрямо


                      Машината отпред ако не се лъжа е
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                        Обект 640 поне на мен ми се вижда по нисък

                        Също има и видима разлика в шасито.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Да, от обект 195 и обект 640 щяха да взаимстват разни разработки и да ги прилагат в армата, така казваха в началото. След това направиха остър завой и заявиха, че армата трябва да бъде с по-опростена и консервативна конструкция. Иди ги разбери техните военни какво искат.
                          Като разчиташ основно на наборна армия щеш нещеш ти се налага техниката да ти е по опростена .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк



                            Някой ще се окаже прав отпред минимум две работни места.
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Да , неведоми са помислите на конструкторите.
                              Кемафът са го издърпали асиметрично вляво ,като на 55-ца.Класическо руско затваряне, винтово повдигане нагоре и завъртане настрани със застопоряване.Пак възможност за управление в походно положение , което пък не се връзва с евентуалния щурвал/ волан/ ,щото ще му се падне в областа на слабините.Абе май още доработват по машината.Вдясно изглежда да е командирският люк отварящ се навън и боядисан в бяло отвътре,а може през него да влиза и мерачът/ ако има такъв/.
                              Ама се чудя как ще козирува командира на парада от толкова ниско....
                              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                              Пламен Златарев 0888 66 03 18

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                                ... Пак възможност за управление в походно положение , което пък не се връзва с евентуалния щурвал/ волан/ ,щото ще му се падне в областа на слабините. ...
                                Що да не се връзва?!? Като гледам, и при Абрамс има походно положение.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RiverXing-JSCunningham.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5653469

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:abrams-tank-920-24.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5653470


                                При Леопард 2 също

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d3df1d0055acd84349abb551f576d8db.jpg
Прегледи:1
Размер:172.9 КБ
ID:5653471
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X