Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

    Не бе, не е важното колко бройки са купили, а как след като са натовци?И как са ги приели при това положение на въоръжение?Примерно тия руски дръгели отговарят ли на стандартите на алианса?Нас тука нали силно ни облъчват, че не можело руско това, не можело руско онова щото сме в НАТО.И ние като не знаем и повтаряме като папагали.Та ей това са истински интересните въпроси, а не пунктуално по количеството...
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

      Технически няма проблем една техника де се преработи по стандартите на поръчителя.
      А са ги купили щото са много по евтини при аналогични характеристики.

      Направили са си сметката ,а между другото те и нас пазят.

      Коментар


      • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

        Чакай, поръчителя ще съм аз, няма да е нато.За това е важно да се знае дали аз като член на нато съм длъжен да си закупя техника отговаряща на зададените от тях изисквания.И ако си купя неотговаряща такава какво се случва - не мога да си приема на въоръжение в собствената си армия?Едва ли.Или си я приемам на въоръжение и какво?Изхвърчам от нато?Пак едва ли.


        Всъщност някой запознат ли е имали някакви изисквания и какви са?Айде за стандартите е ясно, че ги има, но ако аз пък си взимам техника не по стандартите им, особено в частта им по интегрирането в виртуалното бойно поле и в част комуникации и свръзки, какво ще се случи?Тия технически аспекти са интересни, а те са свързани и с политическите такива.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Да кажат специалистите как става тоя финт, както казахме вече гърците са хитри същества...
          Щото както написах и по- нагоре в момента има нещо като дупка на пазара верижни БМП. Последното беше немската Пума, която струва мама тате и аз, другата западна алтернатива CV - 90 не е много по евтина, а всичко останало са му поникнали брада и мустаци. Причината- ми не се разработват такива особено. Дори и в момента отива на там че GCV също отива от верижна на колесна схема....
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Чакай, поръчителя ще съм аз, няма да е нато.За това е важно да се знае дали аз като член на нато съм длъжен да си закупя техника отговаряща на зададените от тях изисквания.И ако си купя неотговаряща такава какво се случва - не мога да си приема на въоръжение в собствената си армия?Едва ли.Или си я приемам на въоръжение и какво?Изхвърчам от нато?Пак едва ли.


            Всъщност някой запознат ли е имали някакви изисквания и какви са?Айде за стандартите е ясно, че ги има, но ако аз пък си взимам техника не по стандартите им, особено в частта им по интегрирането в виртуалното бойно поле и в част комуникации и свръзки, какво ще се случи?Тия технически аспекти са интересни, а те са свързани и с политическите такива.
            Пфф ... НАТО не ти казва как да си харчиш парите. Просто ти казва, че като не си "оперативно съвместим" - пробвлема си е твой. Т.е. ако оръжията ти не са със стандартните калибри на НАТО като го закъсаш за боеприпаси, не може да разчиташ на натовската логистика да ти ги осигури. И тъй като не се очертава България да има пълната логистична верига по време на мисии (най- малкото поради липсата на военно транспортни възможности) се съобразяваш с това което го има налично в големите складове. Отделно - айде представи си, че утре отношенията с Русия охладнеят с още няколко градуса- от къде тогава уважаеми ще си осигуряваш резервни части ? Или варианта като при МиГ 29 - ще могат да те правят на луда калинка на всяко подновяване на летатиелния ресурс. М нем- мерси.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

              Бе остави ти тая с дупката на пазара...Ако да речем 2015г. реша да придобивам изтребител 5-о поколение, и само две държави в света могат да ми предложат такъв, единия е 10% по скъп от другия и аз реша да си взема по-евтиния, но произвеждан от страната донякъде разглеждана като вероятен противник, какво ще се случи?Разбира се това е теоритична ситуация, защото има стотици други лостове с които ще ми повлияят да ме вкарат в правия път и да "си избера" правилната платформа.Ама все пак...

              А писали сме заедно....
              Добре, така е, но когато не съм оперативно съвместим, не съм ли и проблем на нато?Ставам неефективна единица в с-мата, отделно от това при един конфликт на моя територия нали организацията трябва да "застане зад мен".Е как ще ми осигурява подкрепа след като ще съществуват проблемите породени от несъвместимостта.Или ще допусне да понеса по-големи загуби.

              Освен, че стреляш по-бързо от мене и пишеш по-бързо...

              А, та отношенията с братушките има ли на къде да охладняват повече?
              Последно редактирано от Самодържец; 01-06-13, 23:12.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Бе остави ти тая с дупката на пазара...Ако да речем 2015г. реша да придобивам изтребител 5-о поколение, и само две държави в света могат да ми предложат такъв, единия е 10% по скъп от другия и аз реша да си взема по-евтиния, но произвеждан от страната донякъде разглеждана като вероятен противник, какво ще се случи?Разбира се това е теоритична ситуация, защото има стотици други лостове с които ще ми повлияят да ме вкарат в правия път и да "си избера" правилната платформа.Ама все пак...

                А писали сме заедно....
                Добре, така е, но когато не съм оперативно съвместим, не съм ли и проблем на нато?Ставам неефективна единица в с-мата, отделно от това при един конфликт на моя територия нали организацията трябва да "застане зад мен".Е как ще ми осигурява подкрепа след като ще съществуват проблемите породени от несъвместимостта.Или ще допусне да понеса по-големи загуби.

                Освен, че стреляш по-бързо от мене и пишеш по-бързо...

                А, та отношенията с братушките има ли на къде да охладняват повече?
                Ами да това е принципа. Ако не си съвместим с НАТО - боядисваш се сам. А по отношение на самолетите особено изтребителите - там решението винаги е политическо , по- политическо и най-политическо. А отношенията с руснаците (на мен лично не са ми никакви братушки) винаги могат да замръзнат до абсолютната нула- и това не зависи от България.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                  Принципно не е никакъв проблем техниката да ти я произведат с това което искаш . Ние също сме го правили клиента иска САУто със силова установка Къминс други мерници и радиостанция . Плаща си правим му го .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                    Пълни глупости, Кемале. Гърците са купили БМП-3 щото били са глупави, било им ефтино и така нататък! А тогава какво ще кажеш за Емирати (420 БМП-3), и те са били бедни, горките? Кувейт - 167 БМП-3, Кипър - 43 БМП-3, Индонезия - 17 + 37 БМП-3Ф, да не говорим за Алжир - 100 БМП-3 и Венесуела - 130 БМП-3.
                    И черешката на торта - в Южната Корея 67 БМП-3.
                    Всички те са глупаци, а ти си един неразбран гений?!



                    Коментарии в ютуба под този линк сами по себе си говорят за БМП-3Ф.

                    Коментар


                    • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Пълни глупости, Кемале. Гърците са купили БМП-3 щото били са глупави, било им ефтино и така нататък! А тогава какво ще кажеш за Емирати (420 БМП-3), и те са били бедни, горките? Кувейт - 167 БМП-3, Кипър - 43 БМП-3, Индонезия - 17 + 37 БМП-3Ф, да не говорим за Алжир - 100 БМП-3 и Венесуела - 130 БМП-3.
                      И черешката на торта - в Южната Корея 67 БМП-3.
                      Всички те са глупаци, а ти си един неразбран гений?!
                      ...
                      Руснаците глупаци ли са?

                      Примечательно, что в российские войска эти БМП не поставляют с 2010 года. Минобороны отказалось от них после того, как тогдашний замминистра обороны по вооружению Владимир Поповкин, который сейчас возглавляет Роскосмос, публично назвал указанные бронемашины "гробами".

                      "Нам очень надо беречь солдат. На БМП сегодня все ездят наверху, потому что в этом "гробу" никто ехать не хочет. Надо делать другую машину", - заявил тогда Поповкин. Эти слова, как полагают, стоили России контракта с Грецией на 420 машин.


                      ...
                      Отказ Минобороны от БМП был логичен и очевиден: концепция БМП морально устарела, объясняет заведующий аналитическим отделом Института политического и военного анализа Александр Храмчихин. У машины слабая противоминная защита, а также защита бортов от выстрелов из гранатомета и пуль с малых дистанций. Кроме того, в БМП-3 плохо проработана компоновка десантного отделения - пехотинцу неудобно выбираться из машины.

                      «БМД-4 - это версия БМП-3, никакой защиты, опять все наверху, а стоит она дороже танка. Мы на эту машину как не смотрели, так и не смотрим»

                      Начальник Генерального штаба Вооружённых сил Российской Федерации Генерал армии Н.Е. Макаров
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Руснаците глупаци ли са?
                        Зарежи какво пишат за една машина министрите и генералите те в нея не са влизали . Истинската реална оценка е на войниците които воюват с нея .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                          В книгата "Аз участвах в тази война", която Ленин цитира в една от темите(благодарности за което) има доста писано за БМП-2 и БМП-3.Книгата започва с уговорката, че има много неточности свързани с въоражението и техниката, но според мен може да се вярва на автора.

                          "Когато ни пращаха тук, не бяхме добре окомплектовани, та ни усилиха с един батальон от Новосибирск. По план трябваше да ни окомплектоват напълно наесен и да ни предислоцират в Таджикистан за вливане я в 201-ва дивизия, я в някакви мироопазващи сили - да се бием кой знае с кого и за какво. Та ни дадоха един батальон с нови, експериментални БМП-3. На външен вид и по замисъл машината беше великолепна, но по същество - пълен боклук. Пълна с електроника като твоята нова кола, читателю. Но е направена от наши, руски производители. Така че в началото се напатихме - не може да стреля в движение, от тръскането електрониката отказва. Системата за насочване е изцяло на електроника и увисва - абсолютно безполезен боклук. А ако стреля, то не върви гадината - пак нещо свързано с електрониката. С една дума, недоправена, ужасна машина. През първите дни на януари заради скапването на електрониката в трети батальон загинаха двайсет и четири човека. Страшна статистика. И всичко заради това, че въведоха във войските неизпипана техника, при това в зоната на бойните действия. Вече изгубихме пет от тях. Сега ги откараха на безопасно място и ги използват или като картечни гнезда - оръдието след първия изстрел заяжда половин ден - или като такси, за придвижване в по-безопасните райони. Бих им откъснал ръцете на тия, дето са приели на въоръжение тая консерва."

                          Естествено от тогава са минали 18години и сигурно недостатъците отдавна са отстранени.

                          Коментар


                          • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Зарежи какво пишат за една машина министрите и генералите те в нея не са влизали . Истинската реална оценка е на войниците които воюват с нея .
                            Генералите в случая говорят за това:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bmp2.jpg
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5488789

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bmp.jpg
Прегледи:1
Размер:38.4 КБ
ID:5488792


                            Те това е оценката на войника! Хората предпочитат да седят отгоре на бронята, отколкото вътре в машината ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                              Между другото дали някой има представа колко е ресурсът на един танк,на един БТР и на въпросните БМП 1,2,3 и т.н?

                              Коментар


                              • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Пълни глупости, Кемале. Гърците са купили БМП-3 щото били са глупави, било им ефтино и така нататък! А тогава какво ще кажеш за Емирати (420 БМП-3), и те са били бедни, горките? Кувейт - 167 БМП-3, Кипър - 43 БМП-3, Индонезия - 17 + 37 БМП-3Ф, да не говорим за Алжир - 100 БМП-3 и Венесуела - 130 БМП-3.
                                И черешката на торта - в Южната Корея 67 БМП-3.
                                Всички те са глупаци, а ти си един неразбран гений?!


                                Коментарии в ютуба под този линк сами по себе си говорят за БМП-3Ф.
                                Айде да не си говорим за това как арабите избират оръжие- става ли ? Те Емиратите си купиха и Леклерк.... Като им погледнеш армията как е нашарена и ти става ясно, че принципа е на принцове- тоя принц харесал това- купил , другия онова- купил. Кувейт - по почина на комшиите. За Венецуела - нали не смяташ, че специално на Чавес някой би рискувал да му достави. А и всичките примери са за държави извън НАТО. За мен лично (и то не на база на мои гениални разсъждения) верижните БМП в момента нямат преимущества- има колесни машини с много по- добри характеристики. Дори без да отчитаме разработките на "електро-БТР" и това какво ще дава подобна схема. А разработката си върви добре- нали Чичо Сам плаща.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X