Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на надежден кучегон за носене от жена!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kirilpm
    коментира - отговор
    В държава, в която "излишните" кученца след раждането се давят в кофа, какво точно очакваш да се случи?

  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    Не е за публичното пространство, в кратце гориш по дифолт, понеже не е добре за публични съвети, сети се сам какво се прави, да не се налага да се целиш на месо...

  • сто
    коментира - отговор
    Не съм знаещ в тази материя, ма куче без надзор си е бездомно куче и всяко законно средство за самозащита, па съдейки от случая с пловдивския лекар - даже и незаконно, са си оправдани. Вероятно има нюанси сиво, но като цяло - не би трябвало

  • Самодържец
    отговори
    А как се развиват нещата, ако с 9мм и нагоре одрусаш някое псе, па било то и в ситуация когато е нападнало човек, а не само кучето ти?

    Остави коментар:


  • Kirilpm
    коментира - отговор
    А тъй, Босе, важното е пуцанье да има, ако 45ти не му стигне да си носи и ловна карабина под якето!
    Докато се давят, а ти ги разтърваваш с 45ти имаш добри шансове да утрепеш и твоето куче и чуждото, но това ще го пропуснем, майката му е пуцанье да има.
    Последно редактирано от Kirilpm; 05-01-21, 20:51.

  • slatanic
    отговори
    За разстояние джуджавката на жената до сега не е имала отказ.Аз не съм си играл да пробвам с афектирани кучета,че си е простотия да ги дразниш,че да пробваш,но щом тя е спокойна на мен ми е достатъчно.
    Знам ли дано да не се налага,ама ей на налага се.

    Остави коментар:


  • сто
    отговори
    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
    Чудя се въздушния дето не пляка, но стеля със креда, пипер или друг вид амуниции дали не е по-добра алтернатива?Липсва елемента на уплах в животно или зложелател, но пък ефекта трябва да е по-добър може би?
    А по темата, жената все така си ползва кучегона и е доволна за сега за всякакви улични псета. Аз съм спокоен, ама ми се ще да заприходя нещо различно от плякалка за всеки случай.
    Може и да е по-ефикасно, ма трябва да уцелиш. Пък в ситуация това не е съвсем елементарно. То и аз с ножа теоретично можех да умъртвя псето с един удар, ма на практика, след серия непремерени и хаотични, освен че успях да го отскубна от кучето си, вероятно нищо по-сериозно не му се е случило. Поне този от стопаните му, с когото говорих на следващия ден, не обели и дума да му има нещо.
    Та според мен по-добре е да се гонят от разстояние, отколкото да търсиш ефект от креда, пипер или друго, когато вече е на няколко крачки от теб..

    Остави коментар:


  • slatanic
    отговори
    Чудя се въздушния дето не пляка, но стеля със креда, пипер или друг вид амуниции дали не е по-добра алтернатива?Липсва елемента на уплах в животно или зложелател, но пък ефекта трябва да е по-добър може би?
    А по темата, жената все така си ползва кучегона и е доволна за сега за всякакви улични псета. Аз съм спокоен, ама ми се ще да заприходя нещо различно от плякалка за всеки случай.

    Остави коментар:


  • petkov_bb
    коментира - отговор
    С пожелание да не се налага ползването на "играчката",но когато е небходима- да е във Вас.

  • Чавдар (V93)
    отговори
    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
    ...

    П.П. Чобанските псета са от най-неприятните за срещане гадинки, ако разхождаш куче. Обикновено охранени, носят на бой, нападат моментално и организирано с намерение да усмъртят опонента, ...
    Факт. Че и често са глутница. На село бая притеснения съм брал с 5-6 броя такива. Стадото пасе покрай пътеката за планината и си беше проблем да мина с кучето оттам. Ония налитат да ядат моя, а той на свой ред напъва да се бие, ако че ще го изядат за норматив. На всичкото отгоре, кучетата бяха от различни стопани и пастира не го броеха за нищо. Никакъв контрол нямаше върху тях.
    Затова се ходеше със зареден газеник и тояга.

    Остави коментар:


  • сто
    коментира - отговор
    Ми не съм, бре davc, купих си плющялка. Уж по-лесна за употреба от пиратки и други дивотии. Днес си очаквам пратката с пипер на гел като предния, дето определено ми е по-угодна за целта, ако и да не е панацея.

  • davc
    коментира - отговор
    Чета и не вярвам на ушите си!
    Сто си е купил пищов!

  • icos
    отговори
    Има някаква файда и от новогодишната талибания. На съседските кучета, които обикновено денонощно джафкат по всичко, което мърда из/над/около/под дворовете почти не съм им чувал гласовете вече четвърти ден

    П.П. Чобанските псета са от най-неприятните за срещане гадинки, ако разхождаш куче. Обикновено охранени, носят на бой, нападат моментално и организирано с намерение да усмъртят опонента, па ако ще и да е подвил опашка и да бяга. Аз по гората пешком обикновено си рязвам и една тояга около метър и двайсет, по- дебелшка... ей-така, за подпиране.

    Остави коментар:


  • сто
    коментира - отговор
    Купих си днес, 9мм турски Zoraki M2906-B с шепа халостни, едните немски, другите турски. Още тази вечер беше с мен, но с ясното съзнание че първо ще трябва собственото ни куче да науча да не бяга, Пробвах преди малко, вече у нас, да науча и жена ми как се борави с това, ма ми отказа - друг път, навън и на светло.

  • BatGeorgeone
    отговори
    Газеняк в 9мм, с халостни, има турски и немски супер-мега мощни патрони, цели в главата, зад ухото е вестибуларния апарат, малко гръбначни могат да продължат след като е компрометиран.

    За всеки случай аз си нося нож, а за недай си боже друго желязо заредено с полу-облечени с кух връх магнум голям калибър(над 9мм).

    Преди около 13 години ако не си носех това което носех, сега нямаше да имам дъщеря, защото една каракачанка нападна бременната ми жена в гората.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X