Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на надежден кучегон за носене от жена!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • turtey
    коментира - отговор
    Относително.
    Брадвата е просто фигър ъф спиич.

    Ако живееш постоянно пак се налага понякога со кротце со благо и со малце кьотек.

    Те ти пример
    В Лозенец така един спирА пред чужд гараж, спирА. Разговори, а у. хОй.
    Е, накрая колата се озова на релсите на трамвая.
    Познай дали повече е спирал.

    Не живея в Лозенец, нямам гараж там.

  • Чавдар (V93)
    отговори
    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    С такива кучета се работи с брадва. ...
    Ахъм, ще си разнасяш секира. Пък и да я размахваш. Да речем, че става, ако просто минаваш от там и после не смяташ да се вясваш. Ама ако си по-постоянен обитател на района някакси не върви да трепеш кучета ...

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    Това с любезността работи като има пастир
    Който също може да бъде съветван при нужда.
    Щото някои кучета и хора разбират само от гьостерица.

    Остави коментар:


  • icos
    отговори
    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение

    Според лекса не е отпаднало:
    Отпаднала е частта oт правилника, приравняваща овчарските кучета без спъвачка към подивелите подлежащи на отстрел, след решение на ВАС.


    П.П. няма нужда от брадва, любезността отваря врати. "Кучето/ кучетата ще си хванеш ли или ще си го/ги носиш?"
    Последно редактирано от icos; 16-01-20, 17:58.

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    С такива кучета се работи с брадва. Първо с тъпото, при рецидив с другия край. След това не налитат и се оказват много добре дресирани.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    коментира - отговор
    E тъй де. И аз нося за такива случаи газеник, че при мен има утежняващо обстоятелство. Обикновено съм с куче и, ако не налетят на хора, на чуждо куче налитат безотказано и направо могат да го убият.

  • сто
    отговори
    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
    Това за спъвачките е отпаднало преди три години. ..
    Според лекса не е отпаднало:

    Чл. 73. (1) Индивидуално ловуване на хищници се извършва във всички дни на седмицата.
    (2) (Отм. - ДВ, бр. 15 от 2009 г.)
    (3) (Доп. - ДВ, бр. 41 от 2003 г., доп. от ДВ, бр. 41 от 2003 г. е отменено с Решение № 12586 от 22.11.2016 г. на ВАС - ДВ, бр. 19 от 2017 г., в сила от 28.02.2017 г.) Унищожаването на подивели и скитащи кучета и котки в ловностопанските райони се извършва във всички дни на седмицата.
    (4) На нивото на лакетната става на кучетата, придружаващи стадата от домашен добитък, се поставя спъвачка с дължина 30 см.

    Остави коментар:


  • icos
    коментира - отговор
    Не познавам арменския.Да видиш обаче при определени обстоятелства как изведнъж се оказва, че могат и искат да ги контролират.

  • Чавдар (V93)
    коментира - отговор
    Това, че един факт не ти/ми харесва, не го прави по-малко реален. Разбира се, винаги можеш да се оплачеш на арменския поп.

  • icos
    отговори
    Това за спъвачките е отпаднало преди три години. Но аргумент "те не могат да ги контролират" не работи. Аз така може да си видя двама гавази срещу мечките и да не мога да ги контролирам

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    коментира - отговор
    Ами те не ги пускат срещу хора. Просто кучетата си се мотаят около стадото и налитат на всякакви цели, преминаващи в близост. Да не говорим, че в някои случаи и при най-добро желание не могат да ги контролират. На село по едно време стадото го съпровождаха 5-6 кучета, които не бяха собственост на пастира. Познай от 3 пъти колко (не) го слушаха!

  • сто
    коментира - отговор
    Е то тогава и ловните трябва да са със спъвачки, така ли? Ми не е вярно, важи само за овчарските. Отделно е написано подивели и скитащи кучета в ловностопанските райони, не овчарски, домашни или ловни.

  • icos
    коментира - отговор
    Те като са с кучета заради мечките достатъчно основание ли е да си разнообразяват скуката, пускайки ги срещу хора?
    П.П. Куче в гората без спъвачка се води вреден дивеч по закон, май?

  • Чавдар (V93)
    коментира - отговор
    Няма мечка в условието, ама в гората има. Те затова и пастирите са с кучета.
    А емотикон в коментар - само с писане на ръка на съответния код

  • siem
    коментира - отговор
    Който го е стах от мечки не ходи в гората.

    П.П. Чавдаре, как се слага емотикон в тия коментари?
    Последно редактирано от siem; 16-01-20, 08:40. Причина: пп

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X