Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на надежден кучегон за носене от жена!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • I.Guberkov
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Относно спрея, примерна ситуация.
    Кучето скача(може и не с лошо, кучешка му работа), жената се панира, суети се със спрея, детето търчи хаотично пищейки, кучето вече почва да реагира агресивно(от страх или злоба), жената вади спрея и почва да пръска на зиг-заг...

    И така.

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
    Жена ми ще го носи.С тояга ли да ходи?Детето вече го е страх та искам превенция да не му се налага да стресира още.
    Като ми писне ще ги нахраня със кюфтета с куки 3ки и готово.Ама не е редно и хуманно.
    Част от кучетата са със собственик, но същият разбира само от бой та пак не става.
    Ще се консултирам с фирмата която колегата препоръча, а очаквам и кбот да каже модела на действащата машинка.
    После ще пиша какво е станало.
    П.с. Видях модела.Благодаря.
    Именно де.
    Минавате два три пъти с тоягата и бой по псетата.
    Те помнят.

    Остави коментар:


  • Вико
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Спрея няма как да се хване и да се натисне, ако не е в правилната посока. Освен ако не си извиеш китката на 180 градуса. Купете Sabre. Това е нещото, което работи. За кучета меко казано, за хора със сигурност, та дори и за мечки.
    Има всякакви варианти, но най-важното е да се носи винаги и да се на удобно място.

    Остави коментар:


  • I.Guberkov
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Спрея не знам до колко е подходящ в присъствието на дете.
    Да няма значително по-лош ефект при лошо насочване.
    Кучетата са страшни ако са повече от две и почнат да те заобикалят. Тогава обикновено алфата е пред теб. Директно насочена агресия към него може да има ефект.
    И най-важното за мен. Не толерирайте страха на децата към животните, а се опитвайте да го изкорените. За тяхно добро.
    Тогава кучето/глутницата може да дойде за чесане зад ушите

    Остави коментар:


  • slatanic
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Жена ми ще го носи.С тояга ли да ходи?Детето вече го е страх та искам превенция да не му се налага да стресира още.
    Като ми писне ще ги нахраня със кюфтета с куки 3ки и готово.Ама не е редно и хуманно.
    Част от кучетата са със собственик, но същият разбира само от бой та пак не става.
    Ще се консултирам с фирмата която колегата препоръча, а очаквам и кбот да каже модела на действащата машинка.
    После ще пиша какво е станало.
    П.с. Видях модела.Благодаря.

    Остави коментар:


  • kbot
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Това е нашият кучегон:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ku4egon.JPEG
Прегледи:1
Размер:236.0 КБ
ID:5818570

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Да бе, ама постфактум, а детето се е уплашило именно от атакуващ помияр.
    Затова тояга, ем за самочувствие.

    Остави коментар:


  • сто
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Кучето не знае че имаш спрей, кучегон, електрошок или 25 см тенис.
    Но гьостерицата се вижда от далеч
    Поне две мъжки кучета наоколо вече знаят за спрея
    На едното стопанина също, та се надявам да си го пази следващия път, не да го оставя да се пуска и после да ме пита какво съм направил на кучето му.

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Кучето не знае че имаш спрей, кучегон, електрошок или 25 см тенис.
    Но гьостерицата се вижда от далеч

    Остави коментар:


  • krassitch
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Впрочем спрей има различни видове и с различна сила. Има едни дето хвърлят гел, вместо да правят облак.
    Това е най-доброто решение-спрей на гел,ама и сухи тренировки как да се използва в ситуация.Друго решение-качествен електрошок,пак с предварителни обучавания...

    Остави коментар:


  • slaf4u
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Кучегонът е глупост. Тръгва от теорията, че кучетата чуват и във високите честоти. Те за чуване-чуват. Ама за да им създадеш дискомфорт със звукова вълна, е нужна мощност, каквато устройство, събиращо се в джоба, едва ли може да генерира. На някои може и да действа. Примерно някое селско куче, което до момента не е чувало такъв звук. В града, където шумовото замърсяване е на всички честоти...съмнителна работа. Просто им е ежедневие.
    Кучегона като устройство определено работи, вероятно зависи от марка модел и т.н. Имам един китайски за 8-10лв. Преди да го пробвам на живо си го доближих до ухото да го проверя - няма такава гадост - щеше да ми се пръсне мозъка. Редовно го носих в джоба като водих лапето на училище. Имаме една мини-глутница от 3-4 кучета в квартала върху които го тествах. Ако е насочен към кучето и натиснеш бутона, кучето просто се врътва и изчезва поглеждайки назад неразбиращо и укорително. Един ден обаче едно от кучетата, което до този момент винаги бягаше, след натискане на бутона се озъби и настърви. Почна да лае и да заема обсадна поза главата долу-гъзъ нагоре и да се спуска. Наложи се да летят камъни за да си избие от главата мераците. Та в резюме - кучегона действа.

    Остави коментар:


  • сто
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Впрочем спрей има различни видове и с различна сила. Има едни дето хвърлят гел, вместо да правят облак.

    Точно такова ползвам, хвърчи на няколко метра и са капки, не облак. Има и цвят за да виждаш къде попада струята


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HTB1IdX1NXXXXXajXVXXq6xXFXXXQ.jpg
Прегледи:1
Размер:72.3 КБ
ID:5818569

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    https://chitanka.info/text/8998-oryzhieto

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Впрочем спрей има различни видове и с различна сила. Има едни дето хвърлят гел, вместо да правят облак.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Избор на надежден кучегон за носене от жена!

    Виждал съм кучегон, който работи. Обаче проблем - изгони и мене. Няма такъв гнусен писък.

    Иначе да - общинските кучета имат респект от продълговати предмети и човек навеждащ се протегнат към земята, домашните обаче - не.

    Лютивият спрей бива, ама трябват тренировки. Иначе човекът може да пострада повече от кучето.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X