Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Добре дошли" на травматичните оръжия в България?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Хайде, сега, прокуратурата... Ми тя лепи етикети преди въобще да е внесла нещо в съда, та за самоотбрана, спряла бандит, и дума няма да обели напреки. Или не е съвсем?

    Коментар


    • #47
      Е право в съда ли да ги пратя, след като съм им викнал ченгетата да ги повозят?
      Нещо съм социално слаб, та не ми се дават пари за таксита.

      Коментар


      • #48
        От цялата боза не разбрах какво всъщност означава промяната в закона?
        Примерно може ли на ловна пушка вместо бронеке, да се ползва законно гумено топче ...
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • icos
          icos коментира
          Редактиране на коментар
          За каква законна цел да ползваш ловна пушка с гумено топче?

        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Да не наранявам глиганите естествено! Въпросът е каква е промяната и с какво ме засяга?

        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          Ловната си е ловна.
          За гумените куршуми примерно 12 също си има инструкция как да се ползват, минимално разстояние под което не трябва да се ползват. И съответно си има максимално, след което се приема, че не достигат търсения ефект.

      • #49
        Изглежда просто пускат тоя клас оръжие. Па който за каквото иска да го използва, и както може. Ако иска.
        Яд ме е, ма не ми остана време да видя за какво става дума.
        Тъпото е, че сигурно всичко ще му е много скъпо. Иначе с такива би могло да се правят купони примерно, на прости евтини стрелбища.

        Коментар


        • #50
          Огнестрелно си е. Демек купони- само на прости евтини стрелбища, предназначени за огнестрелно оръжие. Поне до следващата промяна в законЯ
          П.П. Така се получи, макар, че никога не съм придобивал огнестрелно се оказах собственик. За същото косаджиите ми издадоха документ, според който мога да си го държа вкъщи, а според последната законова промяна-не ми е необходимо разрешително за съхранение. Та към законовите промени подхождам с обяснимо недоверие
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #51
            Какъв купон на 5 метра Иначе от под 5 метра чупи ребра
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #52
              Е, какъв, какъвто си правят хората по стрелбищата. Плинкинга например какво е. Все нещо ще измислят. Примерно кегелбан, или друга идиотщина.
              Ма ако ще са по пет лева патрона, няма да го бъде и това.

              Коментар


              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                Взимаш си един с газ и сачми и спокойно си стреляш в мазето .

            • #53
              sek.1 коментира
              Днес, 04:38
              Реален случай от преди няколко години при мой приятел . Влизат отварят касичката вътре малко пари Глок 19 и картата му на бивша барета . Нищо не пипат а се изнизват тихо от блока . За едни примерно 1000 лева откраднати никой няма да се напрегне толкова но за оръжие айдука със сигурност ще го задържат твърдо в един момент и какво го чака само той си знае .


              Кофти пример. Не за оръжие, а за тарашене в къщата на когото не трябва ще го закопчеят и си знае какво го чака. Щото куките контингента си познават, в повечето случаи само стимул за действие им трябва. Тия стикери , дето бивши и настоящи джандари си ги плякат на колите какво предназначение имат мислиш? Предупреждение за апаши...и колеги.

              Последно редактирано от icos; 02-12-20, 07:20.
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • icos
                icos коментира
                Редактиране на коментар
                Ама няма да паднат /няколко пъти/ по стълбите на районното ей така за статистиката.
                П.П. Балистиката...ни връща на позиция едно: какво ще картотекират косаджиите на гумено топче, преминало през умишлено деформирана цев, ако някой пожелае да си купи травматик?

              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                Рисковете ги има във всяка професия просто ги приемаш . Проектила носи само част от белезите . Два са на гилзата ударник и изхвъргач .

              • santaclash
                santaclash коментира
                Редактиране на коментар
                При кражба на оръжие не може да се ползва промоцията в НК за освобождаване от отговорност с налагане на административно наказание. Крадците го знаят де.

            • #54
              "61-годишен мъж е застрелял брат си в семейното жилище в центъра на Пловдив преди час, съобщи TrafficNews. Трагедията се е разиграла пред очите на болната им майка.

              Братята от години спорили за наследствения имот, като единият настоявал да го продадат и да разделят парите. Другият обаче не желаел.

              Днес следобед по-големият брат отново отишъл в дома на майка си да се разберат за имота. Спорът прераснал в скандал. Тогава той извадил ловно оръжие и застрелял по-малкия си брат. След това сложил край на живота си, потвърди директорът на полицията Йордан Рогачев.

              На място има много полиция. В момента криминалисти извършват оглед на местопрестъпланието.

              Малко по-късно стана ясно, че името на мъжа, застрелял брат си, е Илия Йорданов. Жертвата е 57-годишният Петко Йорданов. Двамата братя се карали за наследствения апартамент на ул. "Киев" в центъра на града. В жилището живеели Петко със съпругата си и 22- годишния си син, както и майка им Стефка. Жената е с деменция и семейството се грижило за нея. Преди година тя останала вдовица и малко след погребението на бащата, в семейството започнали спорове за имота. Оказало се, че дядото Стефан е завещал жилището на внука, който носел неговото име. Този факт обаче вбесил Илия, който започнал да търси сметка на брат си, обвинявайки го, че е манимулирал родителите им. Скандалите били ежедневни, Илия няколко пъти е заплашвал Петко с убийство пред свидетели."


              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • Самодържец
                Самодържец коментира
                Редактиране на коментар
                Сек, тоя с лъжицата е в затвора, не се брои в тази статистика. Но и без него е достатъчно показателна.

              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                В тоя живот в ежедневието ни повечето предмети реално може да бъдат използвани с тях някой да бъде убит . Аз като механик в джоба имам почти винаги отвертка . Затвора е реален пример как от нищо може да се направи смъртоносно оръжие .

              • siem
                siem коментира
                Редактиране на коментар
                "Санта", много адвокатски изпускаш факта, че оръжието на това престъпление е самоделно и незаконно. https://btvnovinite.bg/bulgaria/trag...e-samoubi.html

                Някой няма ли вече да пусне тема за това дали и как да се отнема оръжието на гражданите. Жокер: при тоталитарните режими на обикновения човек не е позволено да има оръжие.

            • #55

              Не, горе имаше такива аргументи-че видиш ли, и да нямало оръжие, са щели да се избият с павета.
              Моята теза е, че тия разрешения (включително за ловно) се издават изключително безразборно и огромен брой оръжия са в ръцете на хора, на които нито им трябват такива, нито могат да боравят с тях, нито да ги съхранвяат правилно, нито имат нужния набор от психически и нравствени качества, за да държат в ръцете си толкова опасни предмети.

              Безусловно има такива. Още при животните. Нормалните хищници убиват от глад, ненормалните - за кеф.
              Еволюцията се грижи тия с кефа да изчезнат.

              В нашто районно например, -ІV в София, косаджията е съвършенно адекватен човек. Преди някоя година му се треснах с чужд пистолет, "знам че не давате вече разрешително за петнайста играчка, ама това скъпо, не мога да го продам ..." Не знам дали ме позна, не ме ли, надърпа бланките от купчинките, и без една дума ме прати да ги попълвам без да ме изслуша.
              Пихме кафе на стълбите, той почерпи, и ми каза че му е по-интересно да знае къде е това желязо, отколкото утре да му донеса заявление че е откраднато/загубено, а други ден да изплува на четвъртия етаж заедно с труп.

              Коментар


              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                Проблема е никакъв когато наследниците се отнесат добросъвестно . Въпреки че е въпрос на софтуер защото когато почине човек този факт се въвежда в доста системи на държавните организации .

              • Самодържец
                Самодържец коментира
                Редактиране на коментар
                То па в КОС един софтуер,мани мани...

              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                Рано или късно и това ще стане .

            • #56
              Близо до нас има стрелбище където правят и курсове за боравене с КНО. Говорил съм с инструкторите и по техни думи ок. 80% от хората успешно получават разрешителни за самоохрана. В последните години - предимно млади - 20-40 год. Питал съм и косаджия , дали имат указания отгоре да създават пречки - каза не , ама може и да лъже. Даже от нашия кос , като наближи време за подновяване се обаждат да те подсетят.

              Миналата година почина възрастен роднина ловец , в рамките на една седмица е дошъл кварталния и с жената са отнесли пушката в служба кос.Това го разбрах , защото ме питаха дали искам да я взема.

              Да допълня също , че има и много хора които просто им прави кеф да стрелят , а спортен клуб или ползване на наемни оръжия по определени причини не са добра опция.
              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • #57
                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                ...
                Безусловно има такива. Още при животните. Нормалните хищници убиват от глад, ненормалните - за кеф.
                Еволюцията се грижи тия с кефа да изчезнат.
                ...
                Има да чааакаш на еволюцията да се погрижи да изчезнат шимпанзетата, които убиват НЕ от глад себеподобни.

                Коментар


                • #58
                  Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                  ...Да допълня също , че има и много хора които просто им прави кеф да стрелят , а спортен клуб или ползване на наемни оръжия по определени причини не са добра опция.
                  Може. И аз съм така, даже смятам един чернобарутен туч да го регистрирам спортен.За фън.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAVE_20201203_101455.jpg
Прегледи:348
Размер:505.4 КБ
ID:6679202
                  Ама мнозинството оръженосци, като ги задължиха да стрелят по петдесет патрона за пет години ореваха орталъка, че стрелбищарската мафия гледала да си продава патроните...
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • nbajani
                    nbajani коментира
                    Редактиране на коментар
                    ----------------------------------------------------------------------------------
                    ....sek.1 коментира..То федерацията по динамична стрелба е на десетина години .

                    Прецизната Т клас е на 4 - 5 години .
                    --------------------------------------------------------------------------------


                    Е как ще се сравняват тия оръжия с *тъпкачите*....?

                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Никой не ги сравнява просто различни клонове на стрелковите спортове . Всеки има своята специфика и според нея и нуждата от по специфичен законов регламент .

                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    То примерно на ловното оръжие не се картотекират балистичните белези . Вероятно точно по тази причина.

                • #59
                  • sek.1 коментира
                    Вчера, 22:17
                    Никой не ги сравнява просто различни клонове на стрелковите спортове . Всеки има своята специфика и според нея и нуждата от по специфичен законов регламент .
                  • #58.9
                    sek.1 коментира
                    Днес, 04:45

                    То примерно на ловното оръжие не се картотекират балистичните белези . Вероятно точно по тази причина.
                  Той законовият регламент е ясен. Ама не е променян предвид новите реалии, понежезащото/вероятно/ някой не е стигнал чак дотам да се сети, че трябва. Остава косаджиите да измислят как ще го изпълнят

                  Чл. 92. (1) Лицата, получили разрешение за придобиване на късоцевно огнестрелно оръжие (пистолет и револвер), с изключение на огнестрелните оръжия по чл. 91, ал. 1 и 2, ги предоставят за прострелване в срок до седем дни от датата на придобиване.
                  (2) Служители от Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) или от областната дирекция на МВР, определени със заповед на директора на ГДНП на МВР, извършват прострелването и изготвят протокол по образец. Столичната дирекция на вътрешните работи или областната дирекция на МВР събира и завежда в гилзотеки и куршумотеки образци, годни за сравнително изследване.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • icos
                    icos коментира
                    Редактиране на коментар
                    За прострелването полу на майтап стигнахме до консенсус с косаджията как. Освен по точката откъде да намерят гилза, там не мога да помогна...

                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Представям си го КОСаджията като Филип Тотю как с шомола зарежда такъв тип пистолет . Чудна гледка ще е . Попиляни по бюрото мерки ; барут ; куршуми . Навремето като са излезли първите като твоя рекламата е била зареждаш веднъж стреляш цяла седмица . Тогава стрелците не са хабили изстрел на вятъра .

                  • icos
                    icos коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ше ги научим, няма проблем. Като се науча аз де, щото сега нямам право да държа черен барут. Па макар и да ми минават по няколкостотин кила взрив през ръцете.

                • #60
                  • Самодържец коментира
                    Вчера, 22:05
                    То па в КОС един софтуер,мани мани...
                    • Уведоми
                  • sek.1 коментира
                    Вчера, 22:20
                    Рано или късно и това ще стане .
                  И тук има някаква светлина в тунела с последната поправка на закона:

                  Чл. 76. (1) (Изм. - ДВ, бр. 44 от 2012 г., в сила от 01.07.2012 г., доп. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г., изм. - ДВ, бр. 53 от 2014 г., изм. - ДВ, бр. 14 от 2015 г., доп. - ДВ, бр. 100 от 2020 г.) За получаване на разрешение за придобиване на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях български граждани, граждани на други държави членки, пребиваващи на територията на Република България, граждани на трета държава, постоянно пребиваващи на територията на Република България, физически лица, които са граждани на трета държава, физически и юридически лица, регистрирани като търговци по реда на Търговския закон, лица, създадени със закон или с акт на Министерския съвет, и юридически лица с нестопанска цел, регистрирани по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел, подават писмено или по електронен път заявление по образец до директора на ГДНП на МВР, съответно до началника на РУ на МВР по постоянен адрес, съответно по адрес на съхранение.

                  § 82. (1) В срок до три години от влизането в сила на този закон Министерството на вътрешните работи създава електронния регистър по чл. 11.
                  (2) В срок до три години от влизането в сила на този закон Министерството на вътрешните работи и Министерството на икономиката осигуряват техническа възможност за подаване, получаване и издаване на съответните документи по закона по електронен път.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    "три години" е добър срок. Таман време да се забрави.

                  • santaclash
                    santaclash коментира
                    Редактиране на коментар
                    Като видя в едно изречение "МВР" и "електронно" ме обзема безнадеждност...

                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Спокойно и там нещата вървят бавно но вървят .

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X