Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TT-33 7.62x25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TT-33 7.62x25

    Или накиснете цевта във WD-40.

    Коментар


    • От: TT-33 7.62x25

      Първоначално публикуван от madjo79 Преглед на мнение
      Здравей колега , значи аз говоря за цевта от вътре , от външната страна няма забележки . Относно пробата с месинговата четка , да пробвах , имам комплект за почистване , закупен от оръжеен магазин в него си има такава четка ,смачка се цялата , но за съжаление корозията е неотстранима . Да ти кажа честно страх ме е да пробвам с нещо по екстремно , защото си мисля , че по този начин , ще залича нарезните канали , за това питам какво е необходимо , и евентуално колко би ми струвала , подмяната на старата цев с нова .
      Химичния метода за отстраняване на ръжда в средите на колекционерите на оръжие се нарича електролиза. При химиците незнам как се нарича, може би пак така. Метода е прост, еФтин, ефективен и достъпен в домашни условия. Трябва ви само 50 грама сода каустик и зарядно за акумулатор. Ако другите методи не ви помогнат пиши, ще ви обясня накратко електролизата.

      Коментар


      • От: TT-33 7.62x25

        Първоначално публикуван от symphony Преглед на мнение
        Химичния метода за отстраняване на ръжда в средите на колекционерите на оръжие се нарича електролиза. При химиците незнам как се нарича, може би пак така. Метода е прост, еФтин, ефективен и достъпен в домашни условия. Трябва ви само 50 грама сода каустик и зарядно за акумулатор. Ако другите методи не ви помогнат пиши, ще ви обясня накратко електролизата.
        Изпитано многократно........върши работа.

        Коментар


        • От: TT-33 7.62x25

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          За отвътре говоря домакинска тел от ситната късаш парче и го надяваш на шомпола навиваш я като парцал топваш я в масло и яко търкане докато не излезе ръждата трябва да върви много стегнато. Не се притеснявай за нарезите няма да исчезнат.
          Ще пробвам и този вариант , щом казваш , че няма опасност да изчезнат каналите , задължително ще пробвам , дано да успея да я изчистя .

          Коментар


          • От: TT-33 7.62x25

            Здравейте отново колеги ,така както ме посъветва колегата по горе ,опита с месинговата тел даде перфектен резултат , цевта се изчисти и сега е като нова . Има обаче едни малки , съвсем малки язвички ( не знам дали сега са се появили , или ги е имало и по рано ) , но проблем с стрелбата няма . Пистолета пак си гърми като черешово топче и точността си е същата . Предполагам , че същия проблем го има и при други колеги ( звъннах на колега да го попитам и той има ТТ и при него вътре в цевта имало такива малки язви ) . Ето защо въпроса ми е , според вас възможно ли е да стане беля , евентуално да се пръсне цевта , или знам ли , каквото и да било . Просто ей така от любопитство , вие как мислите , имам ли повод за притеснение , или да си стрелям с токера , въобще да не обръщам внимание на това , ще ви бъда благодарен , ако изразите мнение .

            Коментар


            • От: TT-33 7.62x25

              Стреляй си спокойно и въобще да не ти пука за тези язвички . И да не забравяш да го чистиш хубаво след всяка стрелба защото нехромираните цеви не понасят дълго барутните отлагания .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: TT-33 7.62x25

                Ок колега ,мерси за отговора , и аз така си помислих ,но все пак ей така от любопитство и за мое спокойствие викам си чакай да попитам. А това че не търпи дълго време след стрелба , не го знаех , благодаря ти още веднъж !

                Коментар


                • От: TT-33 7.62x25

                  Старите барути отделят силно корозивни елементи при горенето си а за ТТ на практика не се внасят нови боеприпаси истрелваме наличностите произведени през шейсетте години на миналия век. Въпросната корозия за която пишеш се е появила точно след някоя стрелба след която си забравил да почистиш пистолета . Този тип цеви се съхраняват най добре леко намаслени след почистване . Аз ползвам тефлонова смазка в спрей на фирма Мотип тя прави тънък тефлонов филм върху метала и го предпазва от контакт с околната среда много дълго време.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: TT-33 7.62x25

                    Първоначално публикуван от RADI_157 Преглед на мнение
                    Здравейте! Интересувам се от този пистолет от доста време и като цяло мисля че е доста добро оръжие, но както всяко, то си има и предимства, и недостатъци. Предимствата са доста - ниската цена, мощните боеприпаси (7.62x25), голяма точност поради дългата цев, работи безотказно при всякакви условия и др.. Недостатъците - липсата на предпазител, тънката дръжка, която пречи за здравото захващане от стрелеца и пълнителя, побиращ 8 патрона - това не е голям недостатък, но в сравнение с новите модели пистолети е малко. Ако някой от вас има опит с ТТ нека да пише за още негови предимства и недостатъци или като цяло да си каже мнението за него. Благодаря предварително!

                    Ето и малко снимки:
                    Лично мое мнение:
                    Както каза и ти има и + и -. За мен минусите са доста повече. Много зависи за какво искаш да го използваш. За самоотбрана просто забрави. Липсата на предпазител го прави направо опасен. Дългата цев не е предимство в такава ситуация. НеУдобната дръжка(тънка и къса) го правят доста неудобен и нестабилен в ръцете ти. В комбинация към всичко казано до тук прибави и еДин доста неудобен спусък ( ако си забелязъл той не се "върти" около ос,а "потъва" целият)това влиае доста на точността на стрелбата. ВСеизвестно е,че всяко стискане и местене на показалеца се отразява на точността на стрелбата. Като капак-боеприпасът е 7.62х25 - мощен с оГромна пробивна сила,НО НЯМА СПИРАЩ ЕФЕКТ. (сигурно си чУвал за десете секунди на мъртвеца).Точно поради тази причина се снема от въоръжение,а в полицията е забранен/смемен с 9мм.
                    Като плюсове: както вече писах-пробивната му сила(стига да не го използваш за самозащита) и ниската цена. ДрУго поне за мен няма.

                    Поздрави и дано съм ти бил полезен.
                    Последно редактирано от derhunter; 14-07-11, 19:18.

                    Коментар


                    • От: TT-33 7.62x25

                      Колега,аз не съм чувал за 10-те секунди на мъртвеца.....
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • От: TT-33 7.62x25

                        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                        Колега,аз не съм чувал за 10-те секунди на мъртвеца.....
                        Аз съм чувал за 5 секунди.Това е времето през което въпреки, че е смъртоносно прострелян(дори и в сърцето) противника може да продължи да стреля.Четох за това в една книга за приложна стрелба или както там се казва.

                        Коментар


                        • От: TT-33 7.62x25

                          Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                          Аз съм чувал за 5 секунди.Това е времето през което въпреки, че е смъртоносно прострелян(дори и в сърцето) противника може да продължи да стреля.Четох за това в една книга за приложна стрелба или както там се казва.
                          Да де, за 5-те секунди знам ама ми стана интересно за 10-те.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • От: TT-33 7.62x25

                            Ми аз съм чувал за 10 сек.Ама дали са 5 или 10,за мен нямя много значение.И 5 да са,всеки може да си представи какво може да се случи за толкова време..............

                            Коментар


                            • От: TT-33 7.62x25

                              Поредната измишльотина на някой, прекалил с кабелната телевизия. Има много случаи на простреляни на места, предизвикващи силно кръвотечение и умряли впоследствие от кръвозагуба, които известно време съзнателно са продължили боя, но прострелян в сърцето или в главата пада като талпа. В сърцето не съм виждал лично отблизо, но в главата - 2 пъти. Единият беше с 9х18, а другият със 7,62х54. Първият оживя и май си е читав (поне така изглеждаше).
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • От: TT-33 7.62x25

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Поредната измишльотина на някой, прекалил с кабелната телевизия. Има много случаи на простреляни на места, предизвикващи силно кръвотечение и умряли впоследствие от кръвозагуба, които известно време съзнателно са продължили боя, но прострелян в сърцето или в главата пада като талпа. В сърцето не съм виждал лично отблизо, но в главата - 2 пъти. Единият беше с 9х18, а другият със 7,62х54. Първият оживя и май си е читав (поне така изглеждаше).
                                В САЩ провеждат статистика за тези неща в продължение на десетки години и стигат до истината за тези секунди, но ти с твоят личен опит явно си по-наясно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X