Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TT-33 7.62x25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: TT-33 7.62x25

    То единствената опция на Маузеровия патрон при ТТ е пробивността..
    Друго май няма..

    ПС Като армейски куршум, Маузера не се разплесква, което още повече го прави непригоден за лов!

    Коментар


    • #62
      До: TT-33 7.62x25

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      ...В една друга статия пък съм чел че куршумите от ТТ просто се оплитали във мечата козина и не можели да проникнат в тялото, ама нещо съм по-склонен да вярвам на Сибирски, отколкото на нашенски лакърдии.
      Предвид горната теза искам да изкажа една моя хипотеза.
      В Норвегия тамошните калпаци, ушанки и т.н. кожени шапки, не знам как им е най-точното название, се правят от една доста черна и рунтава кожа. Официалното им название не знам какво е, но на жаргон норвежците им викат "меча п....". Не си го измислям, това е факт.
      Нямам информация от къде произлиза названието. Също така не знам дали ги правят наистина от меча кожа и то точно от тази им анатомична част, обаче ако е така и горното твърдение за оплитането на куршумите е вярно, то тогава тези калпаци успешно могат да се използват вместо каски.

      Сори за спама, но ми се изкаше да го споделя с Вас.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #63
        До: TT-33 7.62x25

        Ако наредиш около 6 до 8 войника в редица, 9-тия може и да се отърве с ушанката!

        Но не съм сигурен...

        Коментар


        • #64
          До: TT-33 7.62x25

          норвежците им викат "меча п....". Не си го измислям, това е факт.
          Нямам информация от къде произлиза названието. Също така не знам дали ги правят наистина от меча кожа и то точно от тази им анатомична част, обаче ако е така и горното твърдение за оплитането на куршумите е вярно..................
          То си е спам, ама поставете се в ролята на мечока По тая логика кака Меца все ще си ходи недо.........
          А въпросният патрон, както и прилежащото му "оръдие на труда", наистина са си за професионалисти. ТТ-то си е един истински и много готин пищоФ. Това го казвам съвсем сериозно, нищо че любимия ми калибър е .22 .
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #65
            До: TT-33 7.62x25

            Ако някой има в повече патрони от този калибар, да ми пусне Л.С.
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #66
              До: TT-33 7.62x25

              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
              Ако някой има в повече патрони от този калибар, да ми пусне Л.С.
              Кой калибър 7,62х25 ли?
              LZ1HKW
              Реглаж на преден и заден мост
              My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

              Коментар


              • #67
                До: TT-33 7.62x25

                На л.с.
                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                Коментар


                • #68
                  До: TT-33 7.62x25

                  В 1989 година при нас в бригада имаше случай, когато местните бая гадории изтърпяли от стръвницата. На края ние офицери от бригадата организирахме потеря и на един боен офицер, вече не му помня фамилия, Сережа се казваше човек, излязля тази стръвница. Той я повалил с един изстрел от АПБ от 10 метъра. Тя се исправила, Сережа изстрелял един изстрел в сърцето на мечка, тя тръгнала към него и паднала за три метра до нашият. Да не казвам, че човек просто забравил да натисне още веднъж спусъка. Куршум пронизал аорта на мечка. Аз тогава опитах мечешкото, ама не ми харесвало. Кожата, сещам се, прибра комбриг, дълга беше към три метъра. Закаталъ се казва това място, в Азербайджан е.

                  Коментар


                  • #69
                    До: TT-33 7.62x25

                    Брей, а как ви се вижда такъв ТТ?
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #70
                      До: TT-33 7.62x25

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Брей, а как ви се вижда такъв ТТ?
                      Екстра, нали е пред мен
                      LZ1HKW
                      Реглаж на преден и заден мост
                      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                      Коментар


                      • #71
                        До: TT-33 7.62x25

                        Здравейте,искам да изкажа и собствения си опит относно пробивноста на боеприпаса на ТТ и по-точно проектила който носи съответния/а както и на много други,но за това в друга тема/.Стрелял съм по стандартна полицейска жилетка с ТТ,като боеприпаса беше руско производство и за изненада/както и моя/ ,проектила се спря някъде в 12-тия слой кевлар.Беше стреляно от 10 метра,като жилетката беше поставена пред автомобилни гуми

                        Коментар


                        • #72
                          До: TT-33 7.62x25

                          Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                          Екстра, нали е пред мен
                          Много добре казано!

                          Коментар


                          • #73
                            До: TT-33 7.62x25

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Брей, а как ви се вижда такъв ТТ?
                            Много добре изглежда ама съм виждал още по-добър тунинг.Има майстор в с.Шейново Казанлъшко който прави от ТТ-то нещо уникално. Съжелявам че нямам в момента снимка да ви покажа.
                            Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                            Коментар


                            • #74
                              До: TT-33 7.62x25

                              Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
                              Много добре изглежда ама съм виждал още по-добър тунинг.Има майстор в с.Шейново Казанлъшко който прави от ТТ-то нещо уникално. Съжелявам че нямам в момента снимка да ви покажа.
                              Колега би ли качил снимка ако е възможно. Тук всички явно сме маниаци на марката и ще е много полезно.
                              LZ1HKW
                              Реглаж на преден и заден мост
                              My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                              Коментар


                              • #75
                                До: TT-33 7.62x25

                                Здравеите и от мен. Та за ТТ, преди 3 год имах такав, като цяло добро оръжие. Тествал сам го на наи различни неща, на 20м проби 2клас жилетка, 15м армеиска каска. Общо взето това е.
                                Последно редактирано от derhunter; 27-02-10, 19:34.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X