Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Аз съм тиквеник ! Сега като ме подсети, се оказа че аз кой знае от кога съм я дръпнал тая книга и тя си е отлежавала в една ненаименована папка в компютъра и съвсем бях забравил че я имам та да я прочета ! Няма да ми е лесно на руски, ама ще се пробвам.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #92
      До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Относно номерацията на мерника и аз съм чувал една теория, мишената се разделя на 9 и цифрата показва къде бие пистолета
      1 2 3
      4 5 6
      7 8 9

      Коментар


      • #93
        До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Първоначално публикуван от centurion Преглед на мнение
        Относно номерацията на мерника и аз съм чувал една теория, мишената се разделя на 9 и цифрата показва къде бие пистолета
        1 2 3
        4 5 6
        7 8 9
        О БОЖЕ ,ГОСПОДИ!!!!!
        Land rover discovery 300 Tdi

        Коментар


        • #94
          До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Вярно ли е това?

          Коментар


          • #95
            До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            [quote=rumaneza77;509289]О БОЖЕ ,ГОСПОДИ!!!!![/quoteПоредната .....................не знам как да го нарека......... маи ще се откажа и в моите теми да пишаАбе хора как ще излезе от завода ,там кадето го правят и ще бие на маината сиНе четете ли 12.5 см.на 25 м. (и то само повертикала)и център на 50м.
            Последно редактирано от rumaneza77; 30-10-08, 21:12.
            Land rover discovery 300 Tdi

            Коментар


            • #96
              До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Малко плакати, включително на rumaneza77
              за Макаров. Със добра резолюция са стават за печат.

              клик

              Range Rover Sport 2.7

              Коментар


              • #97
                До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Четох. И от това дето го прочетох и опита ми с бившия мой, стигнах до извода че е бил прострелян в център а не на основание на мишената! А на 50 м. (грубо мерено, може пък 55 или 48 да са били) куршума съвсем леко се отпечатваше върху кората на дърво и падаше до дървото, даже не му стигаше сила да отскочи примерно! Та за каква прицелна стрелба с Макаров на 50 м. става дума, не ми е ясно! Но на къси дистанции си е добре, хеле пък като му свикнеш.
                Най-големия проблем според мене е че всеки Макаров си е уникален, т.е. това че си свикнал с един и правиш добри резултати, съвсем не означава че ще получиш дори близки резултати с всеки един! Другото е че като тръгнеш да избираш Макаров трябва да станеш експерт по разпознаване на Макаровци! Да познаеш дали е руски, български, китайски или джингитайски, па дали е за военно или за цивилно, па дали руснака е бил пиян а българина е бил недоволен от заплатата, па дали е минал през военен приемчик или не. Ей за това казвам : ако е за Макаровия, който аз познавам - не бих жалил парите, а ако трябва да купувам друг - и 100 лв. не ми се дават, щото не си падам комарджия, пък и експерт не съм! Една работа опре ли до погодия, нема оправия!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #98
                  До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Привет!
                  Не съм съгласен с теб приятелю...
                  Реална ситуация...на лов идва сюрия прасета човечеца е бивш военен пенсионер...пушцицата му е тек...гърми по големия нерез и го сваля с тека...сложил бренеке негово производство...в следващия момент вади макарената и трупясва още две прасенца от по тридесетина кила...всяко оцелено с по два патрона...растоянието е било от порядъка на 55 метра...
                  Дъртия се беше насрал от кеф...нещо не ти е наред пищова...има таблици за кинетична енергия и може да се изчисли за педесет метра каква е остатъчната енергия на проектила...въх, че купешка дума исполвах...
                  Случката става през 1996 г. тогава още ходех да гоня с дружинката...ловец станах след две години...
                  В момента е на около седемдесет години човека...болен е и не излиза на лов с нас...
                  Последно редактирано от hun_ter; 31-10-08, 16:53.
                  Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                  .................................................................................................
                  Е. Абу

                  Коментар


                  • #99
                    До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Преди години при спречкване на десетина роми,с един полицай,в Столипиново.Полицая произвежда изстрел във въздуха и за нещастие улучва един човек на 8-ми.етаж в блок на около 250-300м.Човека пушил на терасата.Имаше го публикувано в няколко вестника.

                    Коментар


                    • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Първоначално публикуван от hun_ter Преглед на мнение
                      нещо не ти е наред пищова...
                      Може, може! Въпреки че беше чисто нов и до 25 м. на прецизна давах добри резултати. А може пък точно тия патрони да са били нещо калпави! Затова казах:
                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      Най-големия проблем според мене е че всеки Макаров си е уникален
                      и това важи и за мунициите за Макаров!
                      Не погодиш ли читав Макаров и читави муниции - страдаш! А пък:
                      Една работа опре ли до погодия, нема оправия!
                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Преди години при спречкване на десетина роми,с един полицай,в Столипиново.Полицая произвежда изстрел във въздуха и за нещастие улучва един човек на 8-ми.етаж в блок на около 250-300м.Човека пушил на терасата.Имаше го публикувано в няколко вестника.
                      На вестници, абсолютно не вярвам! Особенно когато става дума за растояния и въобще цифри! Те журналистите нулите за нищо ги нямат и си ги слагат по колкото си искат!
                      Осем етажа по три метра грубо на етаж, прави 24м. Айде сега сметни за да прелети 300 м. куршума, на какво растояние трябва да е от блока полицая и под какъв ъгъл трябва да е стрелял! Сметката разбира се е доста груба, но излиза че полицая трябва да е бил на почти 300 м. от блока и да е стрелял под остър ъгъл спрямо земята, та да уцели човека на осмия етаж! Виж ако махнеме една нула от 300 м. растоянието си става достоверно, пък и ъгъла става таман като за предупредителен изстрел!
                      А това трябва да е станало доста отдавна, когато все още полицаите носеха пистолетите си заредени с бойни, а не със стоп патрони!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        Четох. И от това дето го прочетох и опита ми с бившия мой, стигнах до извода че е бил прострелян в център а не на основание на мишената! А на 50 м. (грубо мерено, може пък 55 или 48 да са били) куршума съвсем леко се отпечатваше върху кората на дърво и падаше до дървото, даже не му стигаше сила да отскочи примерно! Та за каква прицелна стрелба с Макаров на 50 м. става дума, не ми е ясно! Но на къси дистанции си е добре, хеле пък като му свикнеш.
                        Най-големия проблем според мене е че всеки Макаров си е уникален, т.е. това че си свикнал с един и правиш добри резултати, съвсем не означава че ще получиш дори близки резултати с всеки един! Другото е че като тръгнеш да избираш Макаров трябва да станеш експерт по разпознаване на Макаровци! Да познаеш дали е руски, български, китайски или джингитайски, па дали е за военно или за цивилно, па дали руснака е бил пиян а българина е бил недоволен от заплатата, па дали е минал през военен приемчик или не. Ей за това казвам : ако е за Макаровия, който аз познавам - не бих жалил парите, а ако трябва да купувам друг - и 100 лв. не ми се дават, щото не си падам комарджия, пък и експерт не съм! Една работа опре ли до погодия, нема оправия!
                        На 80м. ПМ със стоманен сърдечник пробива метално куфражно пано от старите .Проверено над 50пъти.......за какви кори за какви дървета
                        Land rover discovery 300 Tdi

                        Коментар


                        • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                          На 80м. ПМ със стоманен сърдечник пробива метално куфражно пано от старите .Проверено над 50пъти.......за какви кори за какви дървета
                          Тогава, значи моя ПМ наистина нещо е бил калпав, а беше нов!

                          Между другото, я да попитам аз за нещо, което не можах да си обясня сам! Още докато беше в мене Макаровия си направих следната проба - пъхнах патрон 9х19 в патронника на ПМ и той си влезе, даже хлопаше, само дето гилзата стърчеше с 1 мм. повече от на 9х18. Обаче патрон за ПМ 9х18, изобщо не успях да напъхам в патронника на ЧЗ-то (9х19)! Защо така се получи, нали 9х19 и 9х18 са уж с един и същи диаметър - 9 мм.? На ръка пробвах, при разглобени пистолети, а не чрез затвора. И не съм напъвал!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Тогава, значи моя ПМ наистина нещо е бил калпав, а беше нов!

                            Между другото, я да попитам аз за нещо, което не можах да си обясня сам! Още докато беше в мене Макаровия си направих следната проба - пъхнах патрон 9х19 в патронника на ПМ и той си влезе, даже хлопаше, само дето гилзата стърчеше с 1 мм. повече от на 9х18. Обаче патрон за ПМ 9х18, изобщо не успях да напъхам в патронника на ЧЗ-то (9х19)! Защо така се получи, нали 9х19 и 9х18 са уж с един и същи диаметър - 9 мм.? На ръка пробвах, при разглобени пистолети, а не чрез затвора. И не съм напъвал!
                            9x19 е точно 9мм. а 9x18 е 9.25мм.руснаците не бръснат англиските мерки....а и нали студената воина е била с пълна сила.Опоненция на НАТО отвсякъде
                            Land rover discovery 300 Tdi

                            Коментар


                            • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Уважаеми колеги, разликите идват от факта че калибрите по руският стандарт се мерят като най-големият размер отчитайки каналите а при "западните" се мери "чистият" диаметър без каналите...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Колеги ,предварително се извинявам!Спирам да пиша!Разбирачите ми идват в повечевие си ги знаете кои.да могат да си бъбрят(компетентно)на спокоиствие............
                                Land rover discovery 300 Tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X