Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Привет!
    Няма майтап приятелю...
    Ти мене да видиш как ми е завряло акуто...
    Пък за Путин...не е лош човека...май...само веднъж съм имал честа да го видя на живо от 5-6 метра...
    Значи разбираме се така...
    Аз търся свръзката на Путин...разбирам се с него...
    След това карам Някоя мома да ушие байрак, пък ти през това време вече си в балкана и от време на време ти нося сланинка и хлебец...като стане готов байрака изплющявам момата и се качам байрактар при теб...все някой ще се намери да ни носи и на нас за ядене...
    Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
    .................................................................................................
    Е. Абу

    Коментар


    • #77
      До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Първоначално публикуван от hun_ter Преглед на мнение
      Привет!
      Няма майтап приятелю...
      Ти мене да видиш как ми е завряло акуто...
      Пък за Путин...не е лош човека...май...само веднъж съм имал честа да го видя на живо от 5-6 метра...
      Значи разбираме се така...
      Аз търся свръзката на Путин...разбирам се с него...
      След това карам Някоя мома да ушие байрак, пък ти през това време вече си в балкана и от време на време ти нося сланинка и хлебец...като стане готов байрака изплющявам момата и се качам байрактар при теб...все някой ще се намери да ни носи и на нас за ядене...
      Как някои бе.............ако си изплющял качествено момата и мед ши ни носи ееххее........Една лястовица пролет не прави ,та било тя и бяла........Робски народ!!!!
      Land rover discovery 300 Tdi

      Коментар


      • #78
        До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Не, в никой случай. Работата не е в качеството на съветските/българските, работата е в наша модификация. Нарочна е.
        Сега, знам че я има. Чувал съм защо е правена. За мене обяснението не е задоволително. Затова и пробутах задачата на колегите, щото съм лукав След като знаем за какви разлики точно става дума, можем и да разберем какво собствено е искал да каже авторът. Също така какво е излязло, и как да се решава проблема.
        Ако не бъде решена в скоро време, ще се видя принуден да взема мерки. В частност, да поискам лично обяснение за изпълнението. Метър салам и щайга бира още мога да нося, въпросът ще бъде разглеждан в моя кабинет в петък срещу понеделник вечерта.

        Коментар


        • #79
          До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Привет!
          Момчета дайте да не спамим темата...
          Въпроса ми за качеството на макарената е сериозен...
          Дилема...руски или български...
          Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
          .................................................................................................
          Е. Абу

          Коментар


          • #80
            До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
            (на 25м. 12.5см превишение на точка на попадение от точка на прицелване .За да съвпадне център на 50м.)
            Това е с военната пристрелка( мерник №4).
            Аз имам български Макаров(Арсенал) и съм страшно доволен! Моят е с "гражданска" пристрелка( нула на 25м). Веднъж ходихме с един приятел в стрелбището на Вип-а и стрелях със всякакви пистолети и револвери( вкл .500 Смит и Уесън и пр. изгъзици). Накрая извадих Арсенала и започнах да правя най-добрите групи( стрелбата е вадене, зареждане и изстрелване на пълнителя за 3-4 сек). Много ми е удобен.
            Имам усещането, че Арсенала скача нагоре по-малко от армейския Макаров(все едно е по-лек затвора). Трябва да експериментирам заедно с колега с армейска макарена.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #81
              До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              Това е с военната пристрелка( мерник №4).
              Ааа, това ли означават числата набити отзад на мерника?
              На моя имаше 7, това какво означава?
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #82
                До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Това е с военната пристрелка( мерник №4).
                Аз имам български Макаров(Арсенал) и съм страшно доволен! Моят е с "гражданска" пристрелка( нула на 25м). Веднъж ходихме с един приятел в стрелбището на Вип-а и стрелях със всякакви пистолети и револвери( вкл .500 Смит и Уесън и пр. изгъзици). Накрая извадих Арсенала и започнах да правя най-добрите групи( стрелбата е вадене, зареждане и изстрелване на пълнителя за 3-4 сек). Много ми е удобен.
                Имам усещането, че Арсенала скача нагоре по-малко от армейския Макаров(все едно е по-лек затвора). Трябва да експериментирам заедно с колега с армейска макарена.
                Това, че си извадил най-добри резултати с твоя Макаров е обяснимо. Ако стреляш основно с него много ясно ще групираш по-добре. Това не може да е критерий за оръжието.
                Последно редактирано от incomis; 29-10-08, 12:36.
                Range Rover Sport 2.7

                Коментар


                • #83
                  До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Ааа, това ли означават числата набити отзад на мерника?
                  На моя имаше 7, това какво означава?
                  АХ АХ излагация пакМишена номер 4.Цял живот на нея си стрелял а не я знаеш
                  Land rover discovery 300 Tdi

                  Коментар


                  • #84
                    До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    А за цифрата на мерника съм сигурен че тук няма кои да отговориЧувал съм какви ли не глупости
                    Land rover discovery 300 Tdi

                    Коментар


                    • #85
                      До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                      А за цифрата на мерника съм сигурен че тук няма кои да отговориЧувал съм какви ли не глупости
                      Много тихо тука бе момчетаПреди време един голям разбирач ми обяснява че цифрата на мерника означавала накъде биел пистолета при прострелка(примерно 7 е 7ца мишена номер4 гръден силует)Помислих малко и го попитах:
                      ОК! 7ца на колко часа?И стана тихо.Ама много тихо............С течение на времето забелязах че са няколко номера(примерно 4,5,6,7).Замерих ги и се оказа че даден номер има различна съответна височина.И за какво става въпрос?При изработването на ПМ има фрезови операции.Не може после всичко да е до микрона еднакво с всеки ПМ !А стрелбата трябва да е еднаква!И за да уеднаквят боя им (всеки има минимална разлика във височина,цев,затворен блок)БИНГО различна височина мерник(фиксирана идивидуална корекция)на посрелката 50м.център право мерене(съвпада точката на попадение с точката на прицелване)и затова на 25м. -12.5см под центъра (не съвпада точката на прицелване с точката на попадение)право мерене.Страшното е (подчертавам думата)че хора които си изкарват хляба с ПМ и си пазят живота(своя и на другите)не го знаят товаНЕ УВАЖАВАШ ЛИ ЕДНО ОРЪЖИЕ,И ТО НЕ ТЕ УВАЖАВА
                      Land rover discovery 300 Tdi

                      Коментар


                      • #86
                        До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                        АХ АХ излагация пакМишена номер 4.Цял живот на нея си стрелял а не я знаеш
                        Извиняваи ако съм те убидил колегаПошегувах се да не смесваме гражданска версия на ПМ и военна версия на ПМ.ОК! Моя ПМ е военна версия ,пък е частна моя собственост.Часна версия ли става тогава?Имам мнение по темата с качеството военен ПМ ,граждански ПМ!Не сам го измислил аз кои е по качествен просто е факт!!!Не ви ли прави впечатление кои модели показвам само на снимки.
                        Land rover discovery 300 Tdi

                        Коментар


                        • #87
                          До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Харесах едно плакатчене сам в час с компютрите.Модеретора ако може да го пооголеми
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от rumaneza77; 30-10-08, 00:48.
                          Land rover discovery 300 Tdi

                          Коментар


                          • #88
                            До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                            Харесах едно плакатчене сам в час с компютрите.Модеретора ако може да го пооголеми
                            Плаката е много хубав нямаш ли го в по-голяма разделителна?
                            Range Rover Sport 2.7

                            Коментар


                            • #89
                              До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Не си ме обидил, не се притеснявай! Теоретичните ми познания за оръжията са близо до нулата. Т.е. знам това дето ми е останало от казармата и от школата в Пазарджик, а то не беше много още когато ми го тъпчеха в главата, пък сега още по-малко е останало! Ще ми се да попълня празнините и затова не се срамувам да питам. Освен дето питам, се опитвам и сам по пътя на логиката да си отговарям на някои въпроси (защото рядко имам възможност да задавам въпроси на компетентни хора имащи желание да ми отговарят) и често успявам благодарение на техническата си грамотност. Но откъм специализирани термини, речника ми е мнооого беден, затова се налага някои работи да ги обяснявам надълго и широко, пък някои работи грешно ги разбирам! Та и сега, като прочетох мерник№4 и помислих че става дума за означението на мерника.
                              За това означение на мерника ми бяха обяснявали доло-горе същото като на тебе но с едно допълнение! Показаха ми и един друг набит знак, точно над дръжката - две концентрични окръжности и ударен център някъде из тях. Обясниха ми че центъра показва на колко часъ бие пистолета. Казаха ми че е по-добре центъра да е ударен във вътрешната а не във външната окръжност. Това ми го каза колега, а не преподавател, та може и да не е вярно! Още повече че след време установих че някои Макаровци нямат този знак (концентричните окръжности). Освен това на моя (бивш) центъра беше ударен на 8 часъ във външната окръжност, а той като нов (получих го чисто нов) биеше на 1.5 м. долу в дясно от прицелната точка ( 4 часъ) на 25м. Направо ме отчая от живота в началото тоя пистолет (виждайки празните мишени при положение че и спортна стрелба съм тренирал като дете, с пистолет), даже няколко пъти дигах патърдия да ми го сменят, ама кой да ми обърне внимание. След три месеца мъки, по пътя на логиката стигнах до извода че тия резултати се дължат на "кълване", а "кълването" се дължи на неплавното а твърде насечено движение на спусъка. Шест часа штракане с подложена клечка (не посмях да пиля) доведе до поддуване на двата ми показалеца и двата ми средни пръста, но почнах да целя капачка от кока кола (щото е червена и лесно се вижда) на 12м. И сега ме е много яд че го сдадох! И ако ми дадат възможност да си го купя (дори и за 500лв.) точно тоя Макаров, с изтърканата вече от носене мушка и оксидация и с изместения на 1.5мм. встрани от мерната линия на затвора, мерник, ще го купя, пък ако ще и заем да се наложи да взема пак!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #90
                                До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Тук във форума е качена книгата " О приэмы стрельбы из пистолета". Там от 80-та страница подробно е описано как са пристреляни пистолетите и револверите. На 86 та страница пише, че има различни по височина мерници с номера от 2 до 6. Съжалявам, че не мога да цитирам текста, но файла е PDF и не мога да селектирам текст с моя Акробат.
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X