Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

    Здравейте,
    Хрумна ми да направим това проучване реално за да почерпим реален практически опит!
    Моля за обективна информация и коментари.
    Ще започна аз, стрелбата ми е хоби, стрелям често (от известно време поне 2 пъти в седмицата, средно да кажем 700 патрона на месец).
    Оръжието смятам да почиствам 2 пъти в месеца - Глок 19 set, Gen 4
    36
    Стрелям няколко пъти в месеца и го почиствам и смазвам след всяка стрелба
    13.89%
    5
    Стрелям няколко пъти в месеца и го почиствам и смазвам веднъж в месеца
    11.11%
    4
    Стрелям на 2-3 месеца веднъж и го почиствам и смазвам след всяка стрелба
    38.89%
    14
    Стрелям веднъж в годината но си чистя оръжието всеки месец
    5.56%
    2
    Стрелям всеки месец, чистя го веднъж в годината
    8.33%
    3
    Стрелям 2 пъти в годината и го почиствам и смазвам след всяка стрелба
    16.67%
    6
    Стрелям по рядко от 2 пъти в годината, но си имам КНО-то в касата, консервирал съм го и не го ползвам
    5.56%
    2

    Анкетата е изтекла.

    LZ1JJJ

  • #2
    От: Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

    Няма графа в която да чекна.За 2013 до момента съм стрелял 10 пъти с единия(5-600 патрона) и съм го чистил един път ,с другия съм стрелял 2 пъти(100 патрона) и не съм го почиствал още.

    Коментар


    • #3
      От: Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

      Като чета темите по форумите, мисля, че трябва да има и графа:

      "Стрелям по-рядко от два пъти в годината, но го почиствам и смазвам по два пъти седмично"
      www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
      0898777327

      Коментар


      • #4
        От: Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

        На мен пък не ми се е налагало да стрелям от 4-5 години с КНО което имам и нося на гъза си всеки ден но го честя всеки месец да не ръждяса от гъзната ми потня!Тъй че и аз не мога да се чекна на анкетата.Иначе дългите пушки ги чистя след всеки лов дори да не съм стрелял щото пада от време навреме мъгла.Впрочем избягвам да стрелям по хартишки-отдавна евоюлирах нагоре.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

          Допълнихме я с помощта на модератор
          LZ1JJJ

          Коментар


          • #6
            От: Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            На мен пък не ми се е налагало да стрелям от 4-5 години с КНО което имам и нося на гъза си всеки ден но го честя всеки месец да не ръждяса от гъзната ми потня!Тъй че и аз не мога да се чекна на анкетата.Иначе дългите пушки ги чистя след всеки лов дори да не съм стрелял щото пада от време навреме мъгла.Впрочем избягвам да стрелям по хартишки-отдавна евоюлирах нагоре.
            Тук говорим за КНО, не става ли да се чекнеш тук "Стрелям веднъж в годината но си чистя оръжието всеки месец "
            LZ1JJJ

            Коментар


            • #7
              От: Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

              Един ХК USP 9х19, с което всеки месец средно се изстрелват поне по 100-150 патрона (сбиротук страшен), не е почистван от 2008 г. До сега не е дал никакъв проблем. Експеримента продължава.
              Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
              "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

              Коментар


              • #8
                От: Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

                Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
                Тук говорим за КНО, не става ли да се чекнеш тук "Стрелям веднъж в годината но си чистя оръжието всеки месец "
                Сори ,маркирах едно а мислех за друго!Сега се поправих.
                Впрочем по причините за които съм го взел и спазвайки закона-не стрелям често.Имам над 30 годишна стрелкова подготовка и съм много точен стрелец!!!Не стрелям по сватби и кръщенета!а при доказана необходимост/само веднъж/!
                Но пак настоявам-от носене.пипане .стояне оръжието трябва да се наглежда.Касата ми е пълна с пакетчета силикагел и въпреки това има влага/стои в спалнята а в нея се и спи/и избива отвреме на време ръждица.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

                  Няма моят отговор..... Стрелям няколко пъти в месеца, почиствам основно на всеки 1000 патрона- което е по сметки около 3 месеца. Но айде ще дам някакъв отговор.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

                    Стрелям средно веднъж или два пъти месечно по 200-400 патрона, но най-често по 300....
                    Чисти се и се смазва след всяка стрелба! Това е императив! / при мен поне /...
                    В случай, че оръжието попадне в пясък, кал или вода-пак се чисти!!!
                    Това да не си почистиш оръжието / било лично за самозащита , било ловно или спортно / е оправдано само, ако си на война!
                    Това да не си почистиш оръжието без причина е мРЪлявщина!


                    чистенето, когато не се стреля е вече глупаво / казвам го, въпреки че съм го правил /....
                    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

                      Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                      Това да не си почистиш оръжието без причина е мРЪлявщина!


                      чистенето, когато не се стреля е вече глупаво / казвам го, въпреки че съм го правил /....
                      Пак определения,сега ще те метнат пак с право защото като гледам няма някой който под 500 патрона настрел да чисти.Не казвам кое е правилно и кое грешно ма си сам срещу форума или поне по-голямата му част.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

                        На година две по едно чистене.Стреляне всеки месец по 150 патрона.Това за Глока.Макаровия не съм го вадил от касата 4-5 години.Револвера след всяко стреляне.Всичко си е до мерак и време.Преди 20-на години служебното АП го лъсках всяка седмица,като по учебник.Последния служебен от получаването до здаването нито едно почистване.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

                          Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
                          На година две по едно чистене.Стреляне всеки месец по 150 патрона.Това за Глока.Макаровия не съм го вадил от касата 4-5 години.Револвера след всяко стреляне.Всичко си е до мерак и време.Преди 20-на години служебното АП го лъсках всяка седмица,като по учебник.Последния служебен от получаването до здаването нито едно почистване.
                          У-у-у значи тия в учебниците дето ги писали големи тиквеници били!те измислили нова химия и решили идеологически да ни промиват мозги-докато си чистим пушките и пищовете по 20 часа на ден да не мислим други глупости.....?
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

                            Кво па се заяждаш с него,той не казва кое е правилно и кое грешно,а само той какво прави.Кой чисти 20 часа на ден,тука като гледам чистят на високосна някои???
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко често стреляте и почиствате КНО-то си?

                              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                              У-у-у значи тия в учебниците дето ги писали големи тиквеници били!те измислили нова химия и решили идеологически да ни промиват мозги-докато си чистим пушките и пищовете по 20 часа на ден да не мислим други глупости.....?
                              Виж сега докторе.През к.. ми е какво пише по дебелите книги и учебници,па и все си мисля ,че малко повече съм учил за това отколкото един доктор./мойте уважения/.Нямам вече служебно оръжие някой да ми държи сметка.Как си поддържам и троша пушките и колите си е моя работа.Не налагам никакво мнение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X