Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на Глок 19

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване на Глок 19

    Здравейте колеги,
    Бих желал мнение от Вас отностно почистването на любимия пистолет. Въпреки десетките статии и съвети, които четох и получих за Глок, че едва ли не не се нуждае от почистване а камо ли от смазване - реших да не слушам. След като за около месец от както го купих истрелях 700 патрона реших, че му е време за почистване. Моля за вашето мнение, препоръки и съвети отностно процедурата и използваните аксесори.

    1. Разглобяването е лесно
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0086.jpg
Прегледи:1
Размер:100.3 КБ
ID:6035460

    Почиствам цевта първо с месинговата четка и Балистол
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0087.jpg
Прегледи:1
Размер:51.5 КБ
ID:6035461

    След това с "пластмасовата, и накрая с конците.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0090.jpg
Прегледи:1
Размер:43.0 КБ
ID:6035462

    Отново с балистол рамата...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0092.jpg
Прегледи:1
Размер:54.9 КБ
ID:6035463

    Четката за зъби е незаменим помощник за трудните места,
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0094.jpg
Прегледи:1
Размер:37.5 КБ
ID:6035464

    Както и тампоните за уши...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0096.jpg
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:6035465

    Смазването... мнооого малко и само в каналите на рамата.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0098.jpg
Прегледи:1
Размер:50.3 КБ
ID:6035466

    Накрая сглобен, без да са ми останали части ..... което не е много характерно за мен.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0100.jpg
Прегледи:1
Размер:56.3 КБ
ID:6035467

    Е накрая това е резултата на 15 метра. Има какво да се подобрява, но като цяло съм доволен.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0083.jpg
Прегледи:1
Размер:63.0 КБ
ID:6035459
    LZ1JJJ

  • #2
    От: Почистване на Глок 19

    700 изстрела и няколко месеца не са ли много за пьрво почистване?
    Не чистиш ли от грешната страна на цевта?
    Само пласмасова четка не вьрши ли работа или е задьлжително да минеш с метална?
    Оставяш ли го да се накисне тоя Балистол поне 15 мин в цевта или го минаваш веднага?
    Защо мнооооого малко грес и само в каналите на рамата?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Почистване на Глок 19

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      700 изстрела и няколко месеца не са ли много за пьрво почистване?
      Не чистиш ли от грешната страна на цевта?
      Само пласмасова четка не вьрши ли работа или е задьлжително да минеш с метална?
      Оставяш ли го да се накисне тоя Балистол поне 15 мин в цевта или го минаваш веднага?
      Защо мнооооого малко грес и само в каналите на рамата?
      1 месец и 700 истрела - така ме посъветваха за да не махам веднага оригиналната смазка (много е странна, прилича на ръжда). Балистола го оставам да покисне 5-10 минути.
      Четките ги ползвам винаги в тази последователност, ако бъркам кажете.
      А за греста - ето тук очаквам мнения. Дори във Вип-а ми казаха, че Глок-а бил "сух пистолет" и напрактика освен чистене с Балистол не се нуждае от друго!
      В едно от стрелбищата ми казаха, че ги чистят веднъж в месеца с WD ......
      Кажете вие как си ги почиствате.
      LZ1JJJ

      Коментар


      • #4
        От: Почистване на Глок 19

        Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
        1 месец и 700 истрела - така ме посъветваха за да не махам веднага оригиналната смазка (много е странна, прилича на ръжда). Балистола го оставам да покисне 5-10 минути.
        Четките ги ползвам винаги в тази последователност, ако бъркам кажете.
        А за греста - ето тук очаквам мнения. Дори във Вип-а ми казаха, че Глок-а бил "сух пистолет" и напрактика освен чистене с Балистол не се нуждае от друго!
        В едно от стрелбищата ми казаха, че ги чистят веднъж в месеца с WD ......
        Кажете вие как си ги почиствате.
        Така се почва като имаш желание. После като те домързи с годините ВД-то и компресора.

        Коментар


        • #5
          От: Почистване на Глок 19

          [QUOTE=ivo-police;2352524]Така се почва като имаш желание. После като те домързи с годините ВД-то и компресора.[/QUOTE
          Така е Брат! Като с новата булка!
          Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
          "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

          Коментар


          • #6
            От: Почистване на Глок 19

            Брутализъм...
            42

            Коментар


            • #7
              От: Почистване на Глок 19

              Стига с тоя балистол. Какво го хвалите толкова. Цев се чисти само по посока на изстрела. Чисти се с тази четка, която са дали в комплекта - пластмасова. Смазва се толкова и там както пише в книжката. Аз Г17 го мия с топла вода, веро и четка за зъби / четка за цев. След това подсушавам и съм 6. Смазка в зависимост от условията. В БГ много малко и внимателно.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #8
                От: Почистване на Глок 19

                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                ............ Цев се чисти само по посока на изстрела.................
                Добре де, нали се чисти напред-назад.... т.е. какво значение има в този случай от къде вкарваш четката?
                LZ1JJJ

                Коментар


                • #9
                  От: Почистване на Глок 19

                  Принципно, по книга (ама не по руските наставления от 42-ра) цевта се чисти само в посока на изстрел. Така казват умните глави, така са ме учили. Логика кой знае каква няма. Цев няма да износим от почистване.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Почистване на Глок 19

                    Смазката тази "ръждивата" си е оригиналната за него....само, че е медна не "ръждива"...
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Почистване на Глок 19

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                      Принципно, по книга (ама не по руските наставления от 42-ра) цевта се чисти само в посока на изстрел. Така казват умните глави, така са ме учили. Логика кой знае каква няма. Цев няма да износим от почистване.
                      Логика разбира се има. При врязването на куршума в нарезите единия ръб е по-натоварен за осъществяване на завъртането. Там "в ъгълчето" в профил на канала се натрупва нагар, помедняване и др. Като погледнеш в цевта след стрелба, то си личи.
                      Аз не намирам логика да се чисти нарезна цев с телена/месингова четка, те са за гладки цеви и оловни проектили, ма карай.
                      Въртяща се протривка като от ЗИП на АК /или същата/ парцалчета и ГОЙ-54. След стрелба чистиш и смазваш цевта. На другия ден пак и свети. Може разбира се да се ползва и нафта, балистол, ВД-40, 5W30 и т.н.
                      Оръжието винаги трябва да е нормално смазано, дори и пластмасовото и никога няма да те подведе, обратни случаи - бол.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • #12
                        От: Почистване на Глок 19

                        Аз моя за основно почистване го мия на чешмата с Роли. Само дето го разкоствам на основните му части. Апропо така чистя и Зиг СП 2022. Иначе - най доброто почистване- ултразвукова вана.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Почистване на Глок 19

                          Видях на едно стрелбище един човек цевта я чистеше с едно въже, което в единия край е тънко и става все по дебело. Дали някой има идея какво е това?
                          LZ1JJJ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Почистване на Глок 19

                            Борнснейк май се наричаше и го хвалят много! Ама аз си предпочитам традиционния шомпол.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Почистване на Глок 19

                              Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
                              Видях на едно стрелбище един човек цевта я чистеше с едно въже, което в единия край е тънко и става все по дебело. Дали някой има идея какво е това?
                              А някои имат и вградена четка в тия вьжета,много удобно,малко нещо което чисти бьрзо и сравнително качествено или поне така казват.Имам такова за 308 калибьр и цевите които ще чистя с това няма да видят нищо метално или чистене в посока обратна на цевта.


                              Оригиналната смазка се маха преди пьрвата стрелба ако не се льжа и пищова се смазва мммммм обилно за някои други марки,за Блока идея нямам
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X