Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли такъв пистолет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли такъв пистолет?

    Известно е, че с марокалиберната пушка се стреля много точно да около 300 метра.
    Ако се направи пистолет с такива патрони, неговата точност би била много голяма заради по малкото "ритане". А останалите удобства като малко тегло, по-евтини и лесни за изработка.

    Тогава защо няма малокалибрени пистолети, или аз,(което е най-вероятно) не знам.

  • #2
    От: Има ли такъв пистолет?

    300 метра са мечти. Малокалибрени пистолети има също колкото искаш. Ползват се основно от спортисти и наемни убийци, защото лесно се заглушава изстрела и са много точни, но на малки дистанций. Ти от кои ще ставаш?
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Има ли такъв пистолет?

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      300 метра са мечти. Малокалибрени пистолети има също колкото искаш. Ползват се основно от спортисти и наемни убийци, защото лесно се заглушава изстрела и са много точни, но на малки дистанций. Ти от кои ще ставаш?
      На тия години за спортист не става та остава..............второто.........Мале бай Симо какво си решил
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #4
        От: Има ли такъв пистолет?

        Трябваше първо да попитам Гугъл. Има такива пистолети, че и Мария Грозева си имаме - шампионка с малокалибрен пистолет.
        А в Бургас преди 19 години беше застрелан някой си Свината от покрива на сграда на 300 метра от целта. Никой нищо не чул. Убиецът не бе заловен.
        Аз, пък, съм много добър с китайски въздушен пистолет. Също и с гаубица 122мм.на разстояние 20 км. до целта...
        Последно редактирано от derhunter; 10-04-11, 20:06.

        Коментар


        • #5
          От: Има ли такъв пистолет?

          Къса цеф и голяма точност май са противоположни понятия.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Има ли такъв пистолет?

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Къса цеф и голяма точност май са противоположни понятия.
            По принцип въздушните пистолети са с доста дълги цеви.

            Коментар


            • #7
              От: Има ли такъв пистолет?

              Еееех Монкааа ... имало ги много оттдавна! Даже ми разказаха една истинска история от четиридесетте години на миналия век!! Още мее смях! Та бащата на един пишлигарец цяла зима събирал яица и с паричките си купил железен плуг. По това време за юсте/бонус/ давали по един флоберков пистолет. На другия ден пасяики добитъка нашия се похвалил с новата придобивка на бащаси.Ъъъъъ нищо нестава от него ,думат момчатиите един даже рекъл той даже и новата ми мушама немой продупчи ,я пробвай!!! Завил са през глава и нашия със сичкияси.. драаннн ... аидеееии нашия без далак!! Та на Палата бащаму да се подобрят изгорял с три шопара и са потъкмили!!!Още ги има тия пищоли от тогаз!
              Най-добре е да имаш богати приятели!!!
              Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

              Коментар


              • #8
                От: Има ли такъв пистолет?

                Спрямо калибъра, на практика са доста по-дълги. И са точни, вервай ми. Пробвай с нещо 9х19 да ковш пирони от 10 метра. Щото с Марголин се получава.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли такъв пистолет?

                  Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                  Известно е, че с марокалиберната пушка се стреля много точно да около 300 метра.
                  Ако се направи пистолет с такива патрони, неговата точност би била много голяма заради по малкото "ритане". А останалите удобства като малко тегло, по-евтини и лесни за изработка.

                  Тогава защо няма малокалибрени пистолети, или аз,(което е най-вероятно) не знам.

                  Под "малокалибрено" обикноветно се разбира .22 (от цола) с периферно възпламеняване (флоберов патрон). Триста метра, вярно са множко, но за .22 WMR (т. нар. - магнум) си е норма. Пистолети и револвери в тези калибри има много. Виж, за по-голяма точност със късото оръжие - си в грешка. Всъщност, каква ти е логиката! И цевта е къса (въпреки, че в пропорция с калибъра е сравнително дълга), и "ритането е по-интензивно и изразено, защото оръжието е по-леко, а за прецизността на изстрела, обусловена от стабилното прикладване с пушка - няма място за обсъждане.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли такъв пистолет?

                    Напълно съм съгласен с мнението на davc по-горе.
                    22ЛР ползва ПУШЕЧНИ барути, заради които му е необходима доста по-дълга от пистолетна цев, за да достигне заложената си начална скорост.
                    Интересен факт е, че за точна стрелба /бренчест/ на дистанции от 100, 200 и 300 ярда /91,5 ; 183 ; 274,5 метра/, американците ползват междинни патрони /от типа на 7.62х39, или на основата на друг пушечен боеприпас/. Всъщност на базата на Калашниковият 7.62х39 те правят .22 PPC ; 6mm PPC и т.н. В момента на тези дстанции доминират 7.62мм проектили /.30BR/. Ето един сайт за запознаване http://www.6mmbr.com/30BR.html .
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30ppc do 30BR.jpg
Прегледи:1
Размер:19.9 КБ
ID:5267351
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30BR.jpg
Прегледи:1
Размер:44.1 КБ
ID:5267350
                    Това горе е табличка математически изчислена за проектил, който се използва в 30BR /на снимката по горе от дясно/. Тегло 8.1 гр и начална скорост 900м/с. Вятъра духа под ъгъл 90 градуса със скорост 5м/с. На морското равнище.

                    Късите оръжия /каквито и да са те/, са измислени за стрелба до няколко десетки метра /в най-оптимистичния случай/. Целта им е, ако дългото по някаква причина вече не стреля, да има все пак с какво да се пуца. Популярни са защото са къси и удобни да носене /както и скрито такова/. До тук им свършват качествата. 2-ро оръжие.
                    Последно редактирано от T-1000; 11-04-11, 10:49.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли такъв пистолет?

                      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                      Известно е, че с марокалиберната пушка се стреля много точно да около 300 метра.
                      Ако се направи пистолет с такива патрони, неговата точност би била много голяма заради по малкото "ритане". А останалите удобства като малко тегло, по-евтини и лесни за изработка.

                      Тогава защо няма малокалибрени пистолети, или аз,(което е най-вероятно) не знам.
                      Такъв пистолет се ползва за състезания от 70 година насам. Аз лично съм стрелял с него 10 години.
                      http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...w=1280&bih=711

                      На 50 м девятката е около 10 см диаметър. Излезнеш ли от нея .... забрави за класиране .
                      На 100 м човек се поваля 100 от 100 . Без пропуск.
                      На 300 м .... трябва проба. Но едва ли ще е лесно........
                      Това е аналога на руския ТОЗ-35 .
                      ХЕМЕРЛИ .
                      http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...1t:429,r:1,s:0
                      И на двата пистолета цевта е около 30-35 см дълга.
                      Тоза е по-добър по много причини. Имах и двата (още 87 г ) .
                      Хемерлито е лек и с ниска мушка , което те кара да напрягаш китката за да вдигаш предния край на цевта.
                      Освен това е по-лек и с по-силен откат.
                      Но и двата стават за стрелба на доста далече.....в добри ръце.
                      Все пак говорим за приятелска стрелба за опознаване, на човешките възможности.
                      Ще се пробваш ли на 100 м ?
                      Последно редактирано от bgbul; 11-04-11, 13:31.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Има ли такъв пистолет?

                        Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                        Известно е, че с марокалиберната пушка се стреля много точно да около 300 метра.
                        Ако се направи пистолет с такива патрони, неговата точност би била много голяма заради по малкото "ритане". А останалите удобства като малко тегло, по-евтини и лесни за изработка.

                        Тогава защо няма малокалибрени пистолети, или аз,(което е най-вероятно) не знам.
                        Има достатъчно, и поне аз ги броя за популярни..... с боеприпаси на цена 10-20 стотинки ?

                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...ht=Walther+p22

                        Бих потвърдил всичко положително писано в темата.
                        Последно редактирано от Christo; 11-04-11, 13:56.
                        Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                        Коментар


                        • #13
                          От: Има ли такъв пистолет?

                          Марго при стрелба с български обикновени патрони от 2-3 м. по ЖП контейнер 100% улучва, но не пробива ламарината.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Има ли такъв пистолет?

                            Ето една таблица за .22ЛР дозвуков.
                            След 100 метра пада му става огромен. Просто е замислен единствено за къси дистанции.
                            Уточнение - пада е в инчове. Тоест на 300 метра пада му е 6 метра и 15 см.
                            Последно редактирано от T-1000; 11-04-11, 14:14. Причина: Уточнение - пада е в инчове

                            Коментар


                            • #15
                              От: Има ли такъв пистолет?

                              Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                              Ето една таблица за .22ЛР дозвуков.
                              След 100 метра пада му става огромен. Просто е замислен единствено за къси дистанции.
                              Уточнение - пада е в инчове. Тоест на 300 метра пада му е 6 метра и 15 см.
                              Напълно ти вярвам. И не искам да кажа обратното на науката.
                              Просто ми се иска да пробвам подобна дистанция с усилен МК патрон с лек прорез през центъра на патрона.
                              Дори може да направим хибрид - гилза със заряд от усилен патрон и връх (проектил на твой език) от патрон за бърза стрелба (къс МК патрон).
                              Какво ще каже науката за такъв хибрид ?
                              Питам сериозно. Това е тема която е много научна и е много интересно човек да види какво е правил години наред без да е научно подготвен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X