Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Някой беше казал, че не е възможно да стреляш с Аркуса без да се порежеш. Същото се отнася и за зареждането.
    Хех ами има го и този момент. При някои пистолети е така. Едно от нещата, които не ми харесват в Аркус е, че е много грубо издялан, все едно е правен в час по трудово. Това шлайфане и полиране явно от Аркус не го признават.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Има го и при нас, аз всеки път когато дори и само вземам в ръце нов "Ярыгин", все се порязвам, да не говоря за стрелбата. Защо така е, не знам, също много груб пистолет ми се вижда.

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Защото и при двете оръжия заданието е такова. Няма кой да помисли за това, следователно няма кой да го изпълни и няма контрол. Правят се на килограм. И за всеки влак си има пътници. Хората ги купуват и всички са доволни.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
          Не това имах предвид
          Някой беше казал, че не е възможно да стреляш с Аркуса без да се порежеш. Същото се отнася и за зареждането.
          Имам Аркус 94 от 1998 година нося го ежедневно пък още не съм се порязвал На времето имах повече време и гледах под 100 патрона на месец да не падам та и доста съм пострелял с него .
          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
          Защото и при двете оръжия заданието е такова. Няма кой да помисли за това, следователно няма кой да го изпълни и няма контрол. Правят се на килограм. И за всеки влак си има пътници. Хората ги купуват и всички са доволни.
          Преди 15 години Аркус беше единствения многозаряден пистолет на нормална цена 225.70$ по курса за деня . Всичко останало беше поне по 10 и нагоре да не говорим че нямаше и много избор .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Имам Аркус 94 от 1998 година нося го ежедневно пък още не съм се порязвал На времето имах повече време и гледах под 100 патрона на месец да не падам та и доста съм пострелял с него .
            Някак си се случи върха на пръста ми да остане между затворния блок и патронника. С относително нова възвратна пружина съм и картинката е много интересна - все едно пръста ми е скалпиран. Разбира се пистолета няма вина, единствено моята непохватност доведе до превръщането на пръста ми в кабрио.

            п.п.
            представа си нямах, че тоя пръст се ползва толкова много в писането с клавиатурата.
            Последно редактирано от slaf4u; 13-05-13, 08:27.
            42

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Някой може ли да ми обясни следното явление:
              При лек натиск на предпазителя в посока "нагоре" (safe) и издърпване на затворния блок, петлето не се запъва в крайно задно положение а се връща на изходна позиция заедно със затворния блок. Някой друг с Аркус пробвал ли го е, и ако не, би ли го пробвал за да направим сравнение, дали моя се еб@ва нещо или си е конструктивна особеност.
              Ей го нагледно:
              http://www.youtube.com/watch?v=ZD-j0...ature=youtu.be

              П.П.
              това със скалпирането на пръста ми се получи при демонстрация на това явление.
              42

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                И моя е така, нищо му няма.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                  Някак си се случи върха на пръста ми да остане между затворния блок и патронника. С относително нова възвратна пружина съм и картинката е много интересна - все едно пръста ми е скалпиран. Разбира се пистолета няма вина, единствено моята непохватност доведе до превръщането на пръста ми в кабрио.

                  п.п.
                  представа си нямах, че тоя пръст се ползва толкова много в писането с клавиатурата.
                  Понеже работя с машини съм си изградил навици да не си слагам пръстите и други части от анатомията на пътя на въртящи се и движещи се части по машините . От време на време се случва нещо да ме делне ама слава богу все е леко .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                    Заводските дръжки на Аркус са си гумени. И при мен хрома не беше мръднал до момента в който почнах да ползвам кайдексов кобур. От тогава се забелязва много леко изтъняване на покритието в предната част на скобата на спусъка.
                    Е , нали има и заводски с дървени(орехови) чирени.

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Има, ама не се предлагат (поне у нас)...
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Значи баща има има рядък екземпляр - награден с дървени чирени...

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Когато купих пистолета, първото нещо което поръчах от Лясковец бяха :възвратна пружина, дървени чирени, пълнител и разни други пружинки... Обясниха ми, че дървени чирени за 98 дак нямат.
                          Беше споменал преди време за пистолета на баща си, но той не беше ли 94?
                          42

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                            Когато купих пистолета, първото нещо което поръчах от Лясковец бяха :възвратна пружина, дървени чирени, пълнител и разни други пружинки... Обясниха ми, че дървени чирени за 98 дак нямат.
                            Беше споменал преди време за пистолета на баща си, но той не беше ли 94?
                            Не е.Пистолета е 98 DA,с дървени чирени оригинално.Министъра на МО го награди за заслуги с него 1999г.Даже гравирания текст е сбъркан и пише ......на подп.Караславов......., а той вече беше полковник.Помня че беше с картонена кутия,два пълнителя х13 п. и протокол от няква прострелка на 25 м
                            Идната събота или понеделник ще го щракна .

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Супер! Интересно ще ми е да го видя.
                              42

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                98-не трябва ли да е с 15 -зарядни пълнители.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X