Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на КНО за самоотбрана

    Най-общо казано, втулка между цевта и блока.

    sent from smartphone
    42

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Славчо, ЕВАЛЛА!!! За такова странание и желание, само може да се отдаде чест!!!
      Не само си го облагородил Аркус-а, но си го разкрасил и си направил по-практичен.
      Мерниците ,,Хивиц" ли са или ,,Мепролайт"?

      Как направи чирените по този начин? В мас ли ги пържи? така като гледам, този хубав отенък на чирените, ми изглеждат, че са пържени в мас...
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
        Не знам за 25-те метра, не съм го тествал - стрелбището беше късичко - до 20-ина метра. Отделно от това съм леко кьорав и нямаше бели точки на мерниците тогава. При всички положения пистолета може повече от стрелеца .
        Намерих си 158 грейнови Фиочита 9х19...яко!
        Тия ,,ФиоКИ" / произнася се именно ,,ФиоКИ", а НЕ ,,Фиочи" /, от де, в смисъл на кое стралбище ги има? Отдавнане съм стрелял с тежък куршум в 9х19....Масово са ,,Магтек" или ,,Геко" или ,,Селие и Белот" - по 124 грейна, демек по 8.0.4 грама...
        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
          Славчо, ЕВАЛЛА!!! За такова странание и желание, само може да се отдаде чест!!!
          Не само си го облагородил Аркус-а, но си го разкрасил и си направил по-практичен.
          Мерниците ,,Хивиц" ли са или ,,Мепролайт"?

          Как направи чирените по този начин? В мас ли ги пържи? така като гледам, този хубав отенък на чирените, ми изглеждат, че са пържени в мас...
          Мерниците са... Аркус
          Чирените са орех финиширан със шеллак. Тъмните части които виждаш са от мръсотията по ръцете ми - разбирай пот и мизерия.

          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
          Тия ,,ФиоКИ" / произнася се именно ,,ФиоКИ", а НЕ ,,Фиочи" /, от де, в смисъл на кое стралбище ги има? Отдавнане съм стрелял с тежък куршум в 9х19....Масово са ,,Магтек" или ,,Геко" или ,,Селие и Белот" - по 124 грейна, демек по 8.0.4 грама...
          След като поставяш въпроса по такъв начин, не се казва "БелоТ" а "Бело"...

          158-ците ги стрелях в Стара Загора.
          42

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Като нов участник най-напред да поздравя всички любители на Аркус!
            Аз чак днес открих, че има цял форум посветен на него.
            От малък обичам оръжието и стрелбата и имам няколко "играчки", а Аркус 98ДА е една от любимите ми.
            Наскоро му някои правих "подобрения" и след разглобяването със съжаление установих, че има съществено
            износване на чукчето и шепталото - най-вероятно скоро ще ме оставят ..... т.е ще стане пълен автомат
            Опитвам се да се свържа със завода в Лясковец, но никой не отговаря на телефоните публикувани на сайта им.
            Ще бъда задължен някой ми помогне с актуален номер. Благодаря предварително.

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Добро утро,


              Кобурите са винаги "тънко" място, когато стане дума за Аркус. Ето тук една много практична идея (евтина и функционална) ... оставям на вас как да накарате "началника" да се раздели със заготовката

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Arkus.jpg
Прегледи:2
Размер:147.9 КБ
ID:5738758


              Честита Коледа и Весели Празници!

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                Добро утро,


                Кобурите са винаги "тънко" място, когато стане дума за Аркус. Ето тук една много практична идея (евтина и функционална) ... оставям на вас как да накарате "началника" да се раздели със заготовката

                [ATTACH=CONFIG]895854[/ATTACH]


                Честита Коледа и Весели Празници!
                Дааа, има опция за ляво и дясно носене...и наистина е евтино!
                Честита Коледа и Весели Празници!

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Ма туй джапанка бре.
                  Правил съм си и аз кобури за скрито носене, ма за такъв не ми е минавало през ума
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Аз , се опитах преди няколко месеца да си поръчам някои неща за Аркуса , но ми казаха че с физически лица вече не работят. Наложи се да ги поръчам чрез техен дилър на магазин за оръжие ,и пак не бяха скъпи, но изработката не ми хареса, имаше ръжда по тях. Аркуса за мен си е сериозно оръжие и не бих се разделил никога с него. Става въпрос за 98 дак . Нося го вече 15 години и е неразделна част от мен.

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      Ма туй джапанка бре.
                      Правил съм си и аз кобури за скрито носене, ма за такъв не ми е минавало през ума
                      Ако запаша такъв кобур от джапанка или нещо подобно и ме види някой приятел ще ме спукат от бъзик и ще почнат да ми събират помощиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0023.jpg
Прегледи:1
Размер:176.4 КБ
ID:5738842Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0024.jpg
Прегледи:1
Размер:165.2 КБ
ID:5738841Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0027.jpg
Прегледи:1
Размер:152.5 КБ
ID:5738840
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Избор на КНО за самоотбрана

                        Не е лош тоя червения

                        sent from smartphone
                        42

                        Коментар


                        • От: Избор на КНО за самоотбрана

                          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                          Не е лош тоя червения

                          sent from smartphone
                          Идеален е вече му свикнах
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            И аз имам такъв от ЧЗ-75. Ма мисля, че е кафяв
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Ето и моята самоделка ...Знам, че съм прекалил с 'крепежните елементи', ама ми беше 1-вия кобур изобщо, та има по-голям коефициент на сигурност. Ама под антерийката винтовете не се виждат. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:5738986Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:40.8 КБ
ID:5738987

                              Коментар


                              • От: Избор на КНО за самоотбрана

                                Изглежда добре. Каква е тази пета на пълнителя?

                                sent from smartphone
                                42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X