Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Драгунов и всичко за него? + други снайпери?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Драгунов и всичко за него? + други снайпери?

    Здравейте първо на всички Вчера открих този форум и специално тази секция за оръжията (на другите не съм особен фен).
    По-принцип от скоро се интересувам от оръжия, нямам намерение да ставам ловец или нещо свързано с употребата на оръжие с цел убийство. Любител ме наречете

    Тъй като не намерих много за снайпера Драгунов, а пък по-принцип съм фен на снайперите пред пистолетите да речем, та можете ли да ми дадете по-подробна информация? Калибър, колко са му милиметрови патроните, цев и т.н. Четох няколко от темите, и забелязах, че тук има 2-3ма истински разбирачи на оръжия. Имена няма да споменавам, вие си ги знаете

    И по-принцип ако можете да ми покажете други хубави снайпери, използвани или не в различни войни и т.н? Надявам се не нарушавам някое от правилата на форума

    ПС: Ника ми не е свързан по абсолютно никакъв начин с пистолета Зиг-Зауер

    ПС2: Не забелязах хора, които да се надсмиват над невежеството на другите, по-необразовани хора, като мен да речем, но ако има и те четата тази тема - не пишете, няма смисъл. Знам, че съм лаик в тази област

    Shiney smiley,
    ZawHeR
    [url]http://radio.powernet.bg[/url]

  • #2
    Руски знаеш ли?

    Коментар


    • #3
      Да, но не чак толкова, че да ми копираш от руски сайт и да разбера всичко. Знам, че няма да се справя с целия текст, а ако прецениш, че не е нужно да се справям с целия текст - копирай. Както прецениш

      ПС: Благодаря, знам че ти няма да ме подведеш
      [url]http://radio.powernet.bg[/url]

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от ZawHeR
        Да, но не чак толкова, че да ми копираш от руски сайт и да разбера всичко. Знам, че няма да се справя с целия текст, а ако прецениш, че не е нужно да се справям с целия текст - копирай. Както прецениш

        ПС: Благодаря, знам че ти няма да ме подведеш
        Що да ти копира някой? Ето ти за четене на английски (след като руския ти е проблем)

        http://www.dragunov.net/

        http://kalashnikov.guns.ru/manual/english/svd/


        http://www.snipercentral.com/svd.htm
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Благодаря за линковете
          Ако някой знае други, нека ги сподели
          [url]http://radio.powernet.bg[/url]

          Коментар


          • #6
            Така и не разбрах за какво точно те интересува СВД-то.Ако е за лов
            то ловният вариант за нищо не става.Такава същата бойна карабина
            се намира трудно.Е в ловният магазин те убеждават че е истинска,но
            всъщност е некъв долнопробен шварц събран в незнайно кой колхоз.
            Ако е да трепаш някого - пак не става,гърми като топ.Иначе нищо ново
            под небето-Калашник с боеприпас 7,62х54р.Добра далекобойност/има
            големи спорове по въпроса/,трудно поносим откат.Този заряд не
            понася заглушител,а и трясъка на затвора те издава/това за снайпе-
            ристите/ Абе с две думи-добро оръжие,стига да знаеш как да го
            използваш.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #7
              Хаха, няма да убивам никой, все още.

              Чисто любителски се интересувам. Да попитам дали някой знае какви пушки има за пейнтбол? Също така колко струват горе-долу добрите снайпери? Никъде не намерих информация относно това...
              [url]http://radio.powernet.bg[/url]

              Коментар


              • #8
                Конструктивно СВД не е АК. Силуетите си приличат, вътре не е същото.

                Коментар


                • #9
                  Конструктивно СВДто е минало покрай снайпера, та барем да се казваше само ВД. Това е една добра самозарядна пушка с оптически мерник. Автоматиката и цевта хваната за газовия цилиндър са несъвместими понятия с прецизната стрелба.

                  За пейнтбола се прехвърли в съответния раздел, за да видиш какво е писано.

                  Горе-долу, добрите снайпери струват колкото една малка кола.

                  А, SIG-Sauer вече няма. Швейцарската половина - концернът Schweizerische Industrie Gesellschaft се раздели по живо, по здраво с немската - Sauer & Sohn.

                  Коментар


                  • #10
                    Що бе, кво правят тия? Ерликон го затриха хамериканците, а тия кво?

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Стефан
                      Конструктивно СВД не е АК. Силуетите си приличат, вътре не е същото.
                      И кое му е по-различното??????
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #12
                        Затвора, заключването, екстракцията, ударно-спусковия механизъм, всичко ... Само принципът на автоматиката е същия - газово бутало.

                        Коментар


                        • #13
                          За взаимозаменяемост ли говорим все пак? Детайлите са различни, но схемата е една и съща - въртящ се затвор с къс ход на газовото бутало. При АК47 ходът на буталото е дълъг, но тук е скъсен, щото иначе е трябвало на Женя да му го счупят в главата, барабар с претенциите за точност. Спусковият механизъм е подобен, но все пак различен, щото това нещо не гърми на автоматичен режим. По задание никой не е искал да се прави снайпер, а далекобоен АК за поддръжка на отделенията. Поради което, никой не е и направил снайпер. Обаче далекобойността си иска пушечен патрон с всички произтичащи последствия, напр. невъзможна и безсмислена автоматична стрелба, коята веднага се окастря.

                          Екстракцията ли?! Това пък що за критерии е? Различна екстракция имат револверите, а 99% от самозарядните са наедин и същи принцип.

                          Коментар


                          • #14
                            Стига бе)) Нали ставаше дума за конструкцията, не за принципа Хич да не е, то е с гилза R, как да е еднакво.

                            Коментар


                            • #15
                              Естествено че няма автоматична.За тази работа си има ПК./въпреки
                              че автоматичната е вълрос на малко работа с подходящ инструмент/.
                              За взаимозаменяемост не може и дума да става поради различният
                              заряд и оттук разлика в хода и изхвърляча.Но принципа е еднакъв
                              с АК.Нищо по различно.Естествено че е далеч от снайпер,но за целта
                              за която е създадено е добро.Заряда има силен шоков ефект/пробвал
                              съм го не един път по животни/ и се съмнявам да има уцелен и оцелял
                              човек.Самият факт че и днес се използва в райони като Ирак и Чечня
                              и то от редовната армия говори за качествата му.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X