Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За "снайперистите" във форума!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За "снайперистите" във форума!

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Звучиш логично и практично за което те поздравявам. А надупчения кютюк се прави без проблеми, стига да имаш струг или излишни пари за стругар. Малко тънък е момента с КОС. Щото трябва да се направи резба, а КОСаджийте като видят края на цева изпадат в нервна криза.
    Така е, привиждат им се заглушители с повод и без повод.. Още преди да качиш снимката ми стана ясно за какво иде реч (обясняваш просто и ясно, за което те поздравявам), ама така стеснително в шепичка (както е на снимката) е много общо.. Предполагам за мястото на отворите - разполагат се като при компенсатора..?!! Теглото на тази джунджурия не е ли от значение (точно тегло спрямо калибъра и дължината на гилзата поне)...?!
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 15-08-10, 22:48.

    Коментар


    • От: За "снайперистите" във форума!

      За теглото и дължина не знам нищо. И аз така, за обща култура. Който е по на ти с английския да помага. Аз го плямпам колкото да се оправямй с туристите. Или да си изкарам боя. Пишеш в гугъла Boss rifle и чукаш на картинки. Ако ти се занимава де. Аз откакто станах ловец изгубих интерес към лов и пушки. Е не съвсем де. Ето още една по-ясна снимка.
      http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...w=1016&bih=566
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • От: За "снайперистите" във форума!

        Хвърлих едно око и ето какво казват без пари гадните капиталисти! Има значение теглото на джаджата! Избира се според модела на цевта, теглото на проектила и големината на барутния заряд. И толкоз.. Повече в магазинните на "Браунинг" и в наръчника за използване....! Не е толкова проста работата, колега и само със снимка в ръчичка при стругаря няма да стане...

        Коментар


        • От: За "снайперистите" във форума!

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          За теглото и дължина не знам нищо. Ето още една по-ясна снимка.
          http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...w=1016&bih=566
          Това за мен си е реклама. Може и да греша, но щом стрелците които от 60 изстрела правят 60 десетки (максимума) и не са го въвели в употреба ..... няма какво да го изучавам този новия пиниз.
          Може отката да е по-слаб. Заради разсейването(разпределението) на газовете . Може по-красиви снимки да стават с тази новост. Аз освен добър стрелец, друга реклама на пушка не виждам. А под добър стрелец имам пред вид цитираните в началото .
          Та това си мисля за тази красива добавка към пушката. Освен това стругар щр го направи без проблем. С каквато и да е тежест- щом е центриран по надлъжна ос и може да се коригира по същата ос - все ще се натъкми най-подходящото място за фиксиране към цевта.
          Това с изчисленията до милиметър и до грам си е търговски трик . За по-слаби стрелци . Да си мислят, че така ще си вдигнат нивото.
          Може и да греша..... но, едва ли ?

          Коментар


          • От: За "снайперистите" във форума!

            Правят по 60 десятки, ама с какви пушки и какви патрони. Това се слага на по такива, смотани сиреч. Да подобри групата. И аз си мисля, че добър стругар ще го избачка. Грамовете-кучета ги яли. Другия трик за намаляване на вибрацийте е обгръщане на цевта с тънки алуминиеви тръбички. Ама за да се докарат да са плътно, трябва да се стърже цевта по диаметъра, а за нашите условия е неприложимо.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • От: За "снайперистите" във форума!

              Към хубавите мнения на Тарга, само да добавя две много дребни детайлчета, за които въобще не претендирам, че са верни, но поне са интересни...

              Напускайки цевта, куршума има една последна допирна точка, която естественно е някъде по радиуса, т.е. странично триене...

              В този момент,тъй като триенето е вече само от едната страна, се получава "фалциране", подобно на футболната топка ритната странично...

              Вторият много важен момент е, че дулният срез обикновенно се изронва от газовете и там е заровено кучето при големите разсейки..

              А във връзка със старите караджейки... Поверяват се лесно - забива се патрон в дулния срез, завърта се така че се издере куршума и се търси такава, на която куршума навлиза най-малко в цевта.. Дето вика davc, ако попаднеш на партизанско - пъдарска - чакай попадеия...

              Коментар


              • От: За "снайперистите" във форума!

                Съгласен съм Volk, но до колко това има значение към реален снайперски огън по време на бойни действия или лов...?!! В първия случай използваш стандартно армейско оръжие и муниции, а във втория се предполага, че си си прострелял карабината като хората и ходиш по гората със правилните патрони за нея! И въобще за какви дистанции над 400 метра говорим въобще, дори при спортната прецизна стрелба (бренчест ли и викаха..?!).. Да се върнем на темата от самото начало! Онова момче в Авганистан е стреляло цели шест пъти докато свали "чалмата"... Стрелял е с 50 кал. а това си е оръдие и няма как да не ти направи впечатление ако такъв проектил се забие някъде около теб, та дори и не съвсем близо - особенно в тихата планина... Е въпросния талибан вързан ли е бил, при положение, че му е отнесъл раницата преди да го убие..?!! Много добра идея е на националния събор да има стрелбище и там да има по 2-3 модела карабини и по 2-3 модела пистолети - от най-разпространените, та да се съберем и да видим теорията има ли покритие с практиката при равни условия, без балистични калкулатори, ветромери, лазерни далекомери, барометри, влагомери и незнам си какви още неща завършващи на "мери"... Нека да се МЕРИ само окото, да видим кой, колко как и докъде.... Пък после разните му там резонанси и амплитуди (в гората сигурно си носиш камертон да определиш честотата и амплитудата), можем пак да ги коментираме... Хвърлям тази ръкавица с ясното съзнание, че не съм стрелял с дългоцевно нарезно оръжие поне от 10 години, но то е като с колелото - не се забравя...

                Коментар


                • От: За "снайперистите" във форума!

                  Ако знаеш как работи ДВГ, може да му настроиш клапаните или запалването...

                  Ако не знаеш - само ще караш като блондинка ...

                  А тези неща се настройват еднократно, после вече знеш какво се случва..

                  Примерно често се отива на лов със смазана цев, а не трябва... Пускаш два изстрела и чак тогава си готов за стрелба!

                  Поне аз така правя и мисля че има значение..

                  Коментар


                  • От: За "снайперистите" във форума!

                    Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                    Подобни резонанси и честотните им амплитуди са извън компетенциите ми... Все пак съм само един прост сержант от запаса...!!! Но сега ако ми кажеш, че си в състояние да отчетеш подобни фактори преди и по време на изстрел, ще стана и ще си изям военната книжка...

                    Човек нито може, нито е длъжен да знае всичко, но все пак е добре изтъква това дето го знае, а не обратно.
                    Никой не е в състояние да отчете практически тези фактори (както и ред други), това обаче изобщо не значи че те не съществуват и не влияят. Един способ за неутрализиране на тези ефекти е именно масивната цев, за която ставаше въпрос. Това може да се нарече "пасивен" метод - за разлика от това, за което говори targa, което пък е начин за активно противодействие.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: За "снайперистите" във форума!

                      Това за смазката го набиваха дори и в главите на мангалите, опа на ромите от трудови и транспортни войски и всеки би трябвало да го знае... Въпросът ми е, каква е реалната полза от подобна информация, при положение, че 99% от хората нямат матерялната база да я използват..?!! Да не намисам тука и други теми (за прострелката и настройката на оптиката) в които говориш за 50 патрона и прочее... Всеки е длъжен да знае как работи оръжието му, както да знае как да се грижи за него но това не го прави "снайперист"... Такъв се става с придобиването на определени навици свързани с перфектното практическо боравене с повереното оръжие... В Сибир онези дето мерят катериците в очите за да не им развалят кожите, като седнат на маса само за резонанси си приказват... Стрелец се става само и единствено със стреляне...

                      Коментар


                      • От: За "снайперистите" във форума!

                        Мненията на "тарга" и "волк" са верни.Така нареченият дулен срез има конус обърнат навътре.В произвотственния процес се нарича "дулце" може и да е руска дума щото технологиите в България са руски.Та става дума за този конус че всички бразди и полета трябва да завършват в едно и също перпендиколярно поле от което започва конуса.При първоначална стрелба най-напред се измерва групата на попаденията, няма ли такава се измерва "дулцето" и със специален прибор се "догонва" дулцето се стреля отново.
                        Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                        Коментар


                        • От: За "снайперистите" във форума!

                          Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                          ... Много добра идея е на националния събор да има стрелбище и там да има по 2-3 модела карабини и по 2-3 модела пистолети - от най-разпространените...
                          Не е добра идея и стига със тези изцепки!!!
                          Ако някой се занимава с такива неща, то той трябва да е наясно, че това е на негова отговорност и да е готов във всеки момент да си поеме последствията. Най-елементарното, което може да направи е да не тръби по обществени форуми...
                          Не си мисли, че искам да се заяждам, дори само говорене на такива неща, може да доведе до много неприятни последствия.
                          И не непременно само лично за теб!!!

                          Поздрави.


                          П. П. А тези в Сибир дето целят в очите също не са снайперисти, а са много добри ловци (професионалисти). Много добрата стрелба е само част от това, което прави снайпериста такъв. Какво си говорят в кръчмата, всъщност не е от значение, по-важното е какво са мислили и правили конструкторите и производителите на оръжието им - е, те са говорили и за тях.
                          Последно редактирано от davc; 16-08-10, 10:29. Причина: избягване многобройни публикации
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: За "снайперистите" във форума!

                            Говоря за напълно законни неща, които са се случвали и се случват по други събори, ако има условията за това (стрелбище например...)... Не ми вменявайте вина, моля ви! Знам, че са прави Volk и davc, но пропускат едно много важно нещо.. Има си експерти оръжейници, има си и стрелци.. Ако двете се съчетаят - отлично, но това е изключение от правилото... При прострел, на полосата винаги присъства оръжейник, който има правото (и въпросните знания и инструменти) при нужда да извършва гореописаните процедури! Аз - стрелеца имам правото да правя непълно разглобяване с цел почистване и подръжка на оръжието и ако тръгна да си коригирам сам дулните нарези (дори и да имам с какво и да знам как) ще ми скъсат задника - в армията поне е така... Не че човек сам не може да си простреля оръжието, но ако иска да го използва дълго време е по-добре да се довери на специалист! България е на това дередже, защото всеки разбира от всичко... Надявам се, че сте ме разбрали правилно и позицията ми е станала ясна!

                            Поздрави

                            Коментар


                            • От: За "снайперистите" във форума!

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              П. П. А тези в Сибир дето целят в очите също не са снайперисти, а са много добри ловци (професионалисти). Много добрата стрелба е само част от това, което прави снайпериста такъв. Какво си говорят в кръчмата, всъщност не е от значение, по-важното е какво са мислили и правили конструкторите и производителите на оръжието им - е, те са говорили и за тях.
                              Разгеле стигнахме до разковничето, че за да си добър стрелец не ти трябва да знаеш всичко! Има си кой да мисли за това... Е аз съм от тези дето ги учеха да стрелят.. А за това че, добрата стрелба е само малка част от подготовката и уменията на "снайпера" си прав, но това е една цяла отделна тема.. Не се ядосвам, нито се заяждам! Просто искам да говорим по същество...

                              Поздрави

                              Коментар


                              • От: За "снайперистите" във форума!

                                Зависи какво на теб ти се струва всичко, защото ние тук далеч не си говорим за всичко, дори бих казал - за елементарни неща (смисъла на масивната цев е точно в тази категория) и човек дори с повърхностно отношение по въпроса няма начин да не е запознат с тях.
                                А и от повече (знание) глава не боли!
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X