Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За "снайперистите" във форума!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За "снайперистите" във форума!

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Впечатлен съм как знаеш от 16 цеви, коя как бие на определи разстояния... Аз имам само едно нарезно дългоцевно оръжие,но знам какво може да направи до половин километър и то само с един вид патрон - на Норма...
    В смисъл че съм тествал още двайсет вида, но динамомеханиката на изстрела е нещо уникално и накрая става като при сперматозоидите. Само един е победителят! Дотам съм..
    Айде, Вълк, за еб?нето е така - Иванчо е победителя, но дето го подчертах не го разбирам, да не е някой да ти дупчи мишените, докато почиваме?
    Последно редактирано от trapper; 09-07-10, 22:30. Причина: Иванчо
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: За "снайперистите" във форума!

      Цевта при изстрел прилича на маркуч, през който е пусната вода...

      Върти се спираловидно и ако куршума я напусне в точния момент, що годе върви напред..

      Във всяка друга милисекунда, върви накъдето му падне, а единственият начин да знаеш кой куршум, как работи с тази цев е да се пробва..

      Другият начин е да свалиш от интернет програма за "синхронизация на боеприпаса"...

      Ако я намериш, обади се , да се посмеем заедно!

      Между другото, ако видиш снайперист, подпрял ловна карабина на двунога, ще уцели дедовия!

      Всяка ловна цев е проектирана да вибрира без упор върху ложата или поне упора да е мек! Примерно длан или ремъка, подложен отдолу..

      Коментар


      • От: За "снайперистите" във форума!

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Аз мога да го направя с .308, с поне 4 кратно оптично увеличение и опора върху маса..От седнало положение... И да кажем да сваля групата до 10 см.. Говорим за дистанция 250 метра..Дотам съм..
        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        На такова нещо не отказвам...България е малка, казваш дискретно къде....
        Само че на маса не сядам.. Идвам, стрелям и то само веднъж и си тръгвам.. Принцип!
        Има ли някакво противоречие в подчертаните цитати или аз не сващам подробностите правилно?
        Колкото до стрелбата и мястото, тези маси и столове много усложняват работата. На мене не ми трябват някакви мебели, най-много да се опра на някое дърво и то само ако решим да е правило на играта. Все пак условията трябва да са равни. Патрони Норма са отличен избор. Колкото до калибъра - ще стрелям с 30-06 или със 7x57r. Твоя .308 е по-подходящ за стрелба по мишени, затова предполагам, че тази разлика няма да е проблем. Ако предпочиташ да ползваме оптически прицели, 4х32 е подходящ за тази дистанция.
        Последно редактирано от trapper; 10-07-10, 08:43. Причина: оптики
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • От: За "снайперистите" във форума!

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Има ли някакво противоречие в подчертаните цитати или аз не сващам подробностите правилно?
          Колкото до стрелбата и мястото, тези маси и столове много усложняват работата. На мене не ми трябват някакви мебели, най-много да се опра на някое дърво и то само ако решим да е правило на играта. Все пак условията трябва да са равни. Патрони Норма са отличен избор. Колкото до калибъра - ще стрелям с 30-06 или със 7x57r. Твоя .308 е по-подходящ за стрелба по мишени, затова предполагам, че тази разлика няма да е проблем. Ако предпочиташ да ползваме оптически прицели, 4х32 е подходящ за тази дистанция.
          И аз мога да участвам,за шоуто,до 1200+м.

          Коментар


          • От: За "снайперистите" във форума!

            Аз,също мога да участвам до 500м ,ако разбира се ме допуснете и с късо,на каквато и дистанция участват всички други.Но на 250м.без оптика по мишена 50см! ! ! не съм от вашата категория,най-много да направя някой и друг,случайно добър изстрел.

            Коментар


            • От: За "снайперистите" във форума!

              Ето за трениране на участниците )

              http://www.shooterready.com/moademo.html
              Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

              Коментар


              • От: За "снайперистите" във форума!

                http://www.ada.ru/guns/ballistic/calc/PC/ Тука има по-добро решение!

                Коментар


                • От: За "снайперистите" във форума!

                  Не разбирам защо се занимавате с глупости! /Още повече пък ти - Сибирския...

                  Стрелби с Драгунов на 1000 метра, където пропадането на куршума е около 13 метра и надеждата да се компенсира с клатеща се конзолно окачена на 13 см оптика хваната с нитове в ламаринена цевна кутия... И с 4 кратно увеличение!?

                  Но когато на монитора правите калкулации за такива стрелби - това вече идва в повече...

                  Излезте на полето и гръмнете с карабина на 200 метра!

                  Ако си намерите попадението в квадрат 50 но 50 см- Хвала!

                  И да не си забравите лаптопа с балистичният калкулатор!

                  Коментар


                  • От: За "снайперистите" във форума!

                    Еми тогава да си наклеим конци на среза на цевта и де се целим през тях, както ти предлагал в другата тема? Бъркаш симулятор и реално работещ и проверен в "поле" сериозен инструмент - Балистичния калкулатор. Пък и става дума за Pocket PC, а не за лаптоп. Съгласен съм че прицелна стрелба на 1000 м със СВД е доста проблематична, и то заради щатен мерник ПСО-1, който безнадежно устарел. Обаче когато слага нещо достойно, тогава СВД става и за такива големи дистанции.

                    Коментар


                    • От: За "снайперистите" във форума!

                      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                      Излезте на полето и гръмнете с карабина на 200 метра!

                      Ако си намерите попадението в квадрат 50 но 50 см- Хвала!
                      Не съм снайперист, но си спомням на новобранските стрелби стреляхме с Манлихерки на 250м в гръдни мишени. Три патрона. Моите попадения бяха в центъра на мишената - да кажем в 20см. Получих награда 3 дни домашен, но не това е важното. Далече не бях единствен с такъв резултат.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: За "снайперистите" във форума!

                        Вероятно си стрелял прав и си държал пушката в една ръка..

                        А и да не забравяме, че сте били новобранци! Страхотия!

                        Явно аз не съм в час!

                        Прости моето невежество...

                        Сибирски, по този балистичен калкулатор, ако среляш на 45 градуса, ще удариш цел на около 5 км..

                        Не казвам да си купите далекомери, просто засечете на километража дистанция от 1 км., спрете и погледнете пътен знак / както каза един мъдър колега/...

                        Вероятно така ще разберете що е то дистанция..

                        Ако е майтап работа за вас, значи спора е безсмислен!
                        Последно редактирано от Volk; 14-07-10, 21:51.

                        Коментар


                        • От: За "снайперистите" във форума!

                          Момчета,е ли малко сте стреляли или много сте чели само.Последните два поста са само за да напишете нещо.Както беше написал по горе колегата,в моята вселена рядко се случват такива неща.

                          Коментар


                          • От: За "снайперистите" във форума!

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Еми тогава да си наклеим конци на среза на цевта и де се целим през тях, както ти предлагал в другата тема? Бъркаш симулятор и реално работещ и проверен в "поле" сериозен инструмент - Балистичния калкулатор. Пък и става дума за Pocket PC, а не за лаптоп. Съгласен съм че прицелна стрелба на 1000 м със СВД е доста проблематична, и то заради щатен мерник ПСО-1, който безнадежно устарел. Обаче когато слага нещо достойно, тогава СВД става и за такива големи дистанции.
                            Ти май не си стрелял с Драгунов???Кви 1000метра сънуваш???

                            Коментар


                            • От: За "снайперистите" във форума!

                              Аз пък, искам да видя как някой с оптика 4х32 ще уцели цел с размери 50х50 на 500 метра!

                              Коментар


                              • От: За "снайперистите" във форума!

                                Първоначално публикуван от emo.666 Преглед на мнение
                                Аз пък, искам да видя как някой с оптика 4х32 ще уцели цел с размери 50х50 на 500 метра!
                                При тази дистанция, дебелината на чертата в скалата на стандартната ловна оптика покрива над 1,5 метра от целта, така че още там започват локумите.. Не говоря за оптиката на Драуновия, където положението с "рибаските кукички" е още по-зле.. Нищо че се разчита на "пънчето"!

                                Над 400 метра се стреля със скала в която "кръста" е с дебелина на косъм!

                                Дотук сме на тема "как да насочим оръжието"..

                                Всичко над 100 метра е майсторство!

                                И тези войнишки номера, че с калашника поваля всичко на 400 метра може и да са верни, но при разсейки от един метър и пълнител с 30 патрона..

                                В снайперската стрелба изстрела е само един!

                                И то в рамките на диня или пъпеш!

                                Ако някой твърди че с калашник или арсенал ще свали цел на 400 метра с един истрел - ами да заповяда на "турнир"! Ще бъде невероятно постижение!
                                Последно редактирано от Volk; 15-07-10, 23:10.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X