Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CZ Scorpion Evo S1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: CZ Scorpion Evo S1

    Нещо не ти виждам снимките!
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #62
      От: CZ Scorpion Evo S1

      Ами как да ги виждаш, като съм прост моряк, а не компютърен гений...
      Е това е линка директно от ЧЗ. В пост 41 ги има линковете на различните конфигурации на Скорпиона.

      http://cz-usa.com/product/cz-scorpion-evo-3-s1-carbine/
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #63
        От: CZ Scorpion Evo S1

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        Ти поне грам английски четеш ли?
        Това няма особено значение. По интересното е, че гледам, си цитирал несъществуващо мнение. Много благодаря на "ресорния" модератор за така изразената обективност.
        Инак, дължината на цевта - с извинение, че се повтарям (хм, а ти български четеш ли...) - няма никакво значение за катекоризирането на пистолет, или не!

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        И да чете все тая - полуавтоматичната от Войната не била полуавтоматична ми автоматична защото така пишело по нам си кои книги.......па тя си е полуавтомат от средата на миналия век.

        Карабина в пистолетен калибър какво е?Пистолет?Или баси пистолета с метър цев?

        На това Калашниче горе като му махнеш прикладчето и какво става?ПУШКА разиришли
        Дали е от "войната", няма никакво значение. Едно нещо е автоматично, ако е ...автоматично, съотв етно и обратното. По всяко време, включително която и да е война, а и без война.
        А на калашничето, като му махнеш приклада и става същото калашниче без приклада. Докато не му смениш и калибъра, си остава щурмова пушка.
        С които писания (за махане и слагане на приклади), само потвърждаваш казаното от мен, че става въпрос за някакви много повече юридически и местно-провинциални сащски изрази, отколкото за оръжейна терминология.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #64
          От: CZ Scorpion Evo S1

          Ами така кажи, аз се мъча да търся линкове от ороизводителя да ти покажа какво казват хората произвели оръжието, а ти самия дето мене ме бъзикаш на тема необразован, даже не ги и четеш. Що не каза по рани, че да не се мъча излишно...

          На калашничето не му е махнат приклада, то няма приклад и няма и къде да се сложи, така си идва от завода. И пак официалния вносител му вика пистолет.

          Както и да е де, сега вече ми е ясно защо няма да се разберем. За другия път ще знам да не си давам зор.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #65
            От: CZ Scorpion Evo S1

            Хората произвели оръжието, казват че са удовлетворили всички условности, определящи възможността да го продават на един конкретен пазар.
            Нищо повече, или по-различно.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #66
              От: CZ Scorpion Evo S1

              Ми значи аз имам АВТОМАТИЧЕН пистолет Сиг Зауер или по дебелите книги няма такова нещо и ще ми се наложи да си взема АВТОМТИЧЕН ДЕСЬРТ ОГЬЛ.......?

              Кои книги четете да знам да ги отбягвам?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #67
                От: CZ Scorpion Evo S1

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Точно така. И не до едно време, а и до днес, доколкото никой не го е отменил, нито пък е приета някаква нова система на класификация.
                Станьо, ти поне си инженер - стрелбата в редове, не е по-автоматична от режим на единични изстрели в автоматичен цикъл! А автоматичен цикъл е такъв, при който след задействане от оператора, системата/уредът/апаратът, самостоятелно (и не чрез мускулната сила на оператора), "извърта" целият процес и накрая отново е в готовност. Независимо колко пъти! Извинявай, че ти обръщам внимание върху толкова елементарни неща, защото със сигурност го знаеш, понеже си го учил още в първи курс.

                ПП
                Определението не е точен цитат от учебник. Формулировката е моя - по смисъл.
                Така е само че там зад голямата локва си играят със спецификата на законите във всеки щат . Проблема при автоматичните оръжия в големите калибри е в баланса на оръжието . Ако го направим леко за да е преносимо от всеки пехотинец губим баланса и всичко от третия изстрел нагоре е някъде към стратосферата . За това системи като FN - FAL използващи калибър от 7.62 х 51 нагоре си останаха популярни но не се наложиха . Ако оправим баланса отиваме в класа на леките картечници където пък пълнителя вече е недостатък и масата на оръжието става голяма . За това повечето системи използващи класическите пушечни патрони си останаха полуавтоматични просто няма смисъл от функцията автоматична стрелба защото при темп 500 - 600 изстрела в минута не можеш да контролираш оръжието . По тази причина беше въведен междинния боеприпас който е по средата и позволява устойчива работа на автоматиката при малки маса и габарити .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #68
                  От: CZ Scorpion Evo S1

                  Класификацията на оръжието не зависи от това за кой щат говорим. Едно и също е навсякъде. И е доста по прибрано и разбрано от това, което се опитва да каже Давс. Според него, оръжие дето го побирам в жабката на колата, е пушка- стреляло със 7.62x39. И, ако не ти се налага да правиш нищо друго от дърпане на спусък, това е автоматично оръжие. Револвера ми в калибър .357 тогава по горната логика е автоматична пушка- стреля с патрони за пушка и е "автоматичен". На мене ми звучи тъпо, и то доста. Дано на вас да ви харесва.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #69
                    От: CZ Scorpion Evo S1

                    Сек не си прав- полуавтоматично нямало,или автомат или нищо,какви са тия полуавтомати
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: CZ Scorpion Evo S1

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Ми значи аз имам АВТОМАТИЧЕН пистолет Сиг Зауер или по дебелите книги няма такова нещо и ще ми се наложи да си взема АВТОМТИЧЕН ДЕСЬРТ ОГЬЛ.......?

                      Кои книги четете да знам да ги отбягвам?
                      Аз пак не съм съвсем убеден, че съм наясно какво искаш да кажеш, но поне са ясни, две конкретно споменати оръжия - и Зиг зауера, и Пустинен орел са автоматични пистолети, да.

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Така е само че там зад голямата локва си играят със спецификата на законите...
                      Да, без при това корелацията с оръжейната теминология да е водещото. Просто това, което устройва масовите нужди, като класификация, е с подчертано търговско-правов характер.
                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Револвера ми в калибър .357 тогава по горната логика е автоматична пушка- стреля с патрони за пушка и е "автоматичен". На мене ми звучи тъпо, и то доста. Дано на вас да ви харесва.
                      Измежду всичко, което изписахте, това далеч не е най-тъпото - споко...
                      А револверът си е револвер. И нито е автоматичен, нито е в пушечен калибър. Калибърът си му е револверен (частен случай на пистолетен), а не е автоматичен, въпреки че след задействане процеса, цикълът се затваря и системата отново е в готовност, защото цялата енергия за съответното, е за сметка мускулната сила на оператора.
                      (Между другото - и първите картечници не са автоматични, въпреки че стрелят в редове.)
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #71
                        От: CZ Scorpion Evo S1

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Сек не си прав- полуавтоматично нямало,или автомат или нищо,какви са тия полуавтомати
                        Има! -Полуавтоматични оръжия.
                        Бях писал (но нещо е "изчезнало") - не се сещам за полуавтоматично персонално оръжие в момента, но мога да ти изброя няколко типа оръдия например
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #72
                          От: CZ Scorpion Evo S1

                          Ще 'звинявате, че по темата принципно не се считам компетентен, обачИ:


                          Първоначално публикуван от ЗОБВВПИ
                          ]§ 1. По смисъла на този закон:
                          1. "Автоматично огнестрелно оръжие" е огнестрелно оръжие, което след всеки произведен изстрел се презарежда автоматично и което може с едно натискане на спусъка да произведе серия от няколко изстрела.

                          23. "Полуавтоматично огнестрелно оръжие" е огнестрелно оръжие, което след всеки произведен изстрел се презарежда автоматично и което не може с едно натискане на спусъка да произведе повече от един изстрел.



                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • #73
                            От: CZ Scorpion Evo S1

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Аз пак не съм съвсем убеден, че съм наясно какво искаш да кажеш, но поне са ясни, две конкретно споменати оръжия - и Зиг зауера, и Пустинен орел са автоматични пистолети, да.


                            Да, без при това корелацията с оръжейната теминология да е водещото. Просто това, което устройва масовите нужди, като класификация, е с подчертано търговско-правов характер.

                            Измежду всичко, което изписахте, това далеч не е най-тъпото - споко...
                            А револверът си е револвер. И нито е автоматичен, нито е в пушечен калибър. Калибърът си му е револверен (частен случай на пистолетен), а не е автоматичен, въпреки че след задействане процеса, цикълът се затваря и системата отново е в готовност, защото цялата енергия за съответното, е за сметка мускулната сила на оператора.
                            (Между другото - и първите картечници не са автоматични, въпреки че стрелят в редове.)

                            Ще ти го пускам на картинки, че нали аз съм бил необразован...
                            Според тебе калибъра и вида муниции определяла какъв е типа оръжие. .357 било револвервн калибър. Значи всичко с тоя калибър е револвер /щом всичко в пушечен калибър е пушка, и всичко в пистолетен калибър е пистолет.../.

                            Я сега разгледай картинките, и ми кажи и това ли са револвери. И да ти го преведа, стрелят с .357 револверен калибър всичките.

                            https://www.cheaperthandirt.com/cate.../357-magnum.do

                            http://www.coonaninc.com/product/357-magnum-classic/

                            Тъпо е всеки път да те оборвам, че вече и с картинки. Не ти ли омръзна, или си упорит /пък после аз съм говорел тъпи неща.../.


                            Icos, точно това казвам и аз няколко пъти вече- автоматично или полуавтоматично се определя от това колко патрона изстрелва при натискане на спусъка.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #74
                              От: CZ Scorpion Evo S1

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Това и аз щях да ти кажа - чешко лошо нема (оръжие, а и не само).

                              ПП
                              И стига с това "полуавтоматичен". Пистолетът си е съвсем автоматичен, не може да работи в режим на редове.
                              Последно?
                              Я се виж тук какво си писал, върни се назад и си виж изказванията за "оръдието". до преди малко нямало полуавтоматични, всичко било автоматични, сега пък друго говориш. Добре ли си, ако трябва да помагаме с нещо?
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #75
                                От: CZ Scorpion Evo S1

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Ми как да ти кажа - картечен пистолет, с ограничен режим за стрелба в редове ...некси не мога да му хвана смисъла (освен хоби-основанието да го имаш).
                                И това не е вярно, стреля сано на единично- изстрелва само по 1 патрон с едно натискане на спусъка. Редове?!
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X