Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снайперска стрелба

    Първоначално публикуван от big_dragon Преглед на мнение
    Изчетох темата въпреки, че е старичка. Интересни неща си говорите тук.
    Сега да споделя как аз си сортирам проектилите (чашките):
    При това положение с оръжието от аватара ми, правя на 46м група 0.16 МОА от положение бенчрест...
    Сега - виждам чашките. Но не виждам - каква е пушката? Дай повече инфо, моля те.
    Колко е спусъка ?
    Какви са съчмите (чашките). Марка,калибър?
    Впечатли ме признавам.
    На 46 м група 12 мм ......
    Какво си тренирал ?
    Вместо как си приготвяш чашките покажи как стреляш и каква е групата.
    Аз съм обикновен стрелец, но дългогодишен. Група 12 мм на 50 м (щото 46 нямаме дистанция) винаги буди респект и уважение, макар и с оптика.
    Поздрави !

    Коментар


    • От: Снайперска стрелба

      Отговарям на колегата bgbul, въпреки бана му, защото ще е интересно и за други.

      -Оръжието е въздушна пушка система PCP на Walther, модел Hammerli AR20FT, калибър 4.5мм.
      -Чашките са JSB Exact.
      -Дистанцията е 46 метра, защото това е максималната дистанция на стрелбището на което прострелваме оръжията.
      -Прострелката е извършена при идеални условия. От маса със станок и заешки уши в закрито помещение. Тази група показва възможностите на оръжието, а не на стрелеца.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG8512.jpg
Прегледи:1
Размер:81.6 КБ
ID:5445130


      Ето го и моето оръжие:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:234bd9a21eefd8e4502012921.1272495600.jpg
Прегледи:1
Размер:78.2 КБ
ID:5445131

      Коментар


      • От: Снайперска стрелба

        Така може
        Последно редактирано от derhunter; 20-01-13, 22:12.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • От: Снайперска стрелба

          Снайперската,въобще стрелбата иска,къси разстояния,големи мишени и мноооого боеприпаси.

          Коментар


          • От: Снайперска стрелба

            здравеите.
            Наистина темата е интересна. А има ли реално профита в снаипинга?

            Коментар


            • От: Снайперска стрелба

              Mad Dog.
              що се касае до трудовете на Д. Пластер- доста добро четиво,от практическа гледна точка...макар и при него да се наблюдават някои отклонения...
              Може ли да попитам...какъв опит имате в снайперното дело.?

              Коментар


              • От: Снайперска стрелба

                Може ли да попитам...какъв опит имате в снайперното дело.?
                Тук очаквате всеки да Ви каже по колко духа е свалил ли?

                П.П.

                Какво мнение имате за Long Range Shooting Simulator? Има го в руските торенти, много интересен симулатор, има си таблици, калкулатор, всичко необходимо.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Снайперска стрелба

                  Първоначално публикуван от Jeisan Преглед на мнение
                  Mad Dog.
                  що се касае до трудовете на Д. Пластер- доста добро четиво,от практическа гледна точка...макар и при него да се наблюдават някои отклонения...
                  Може ли да попитам...какъв опит имате в снайперното дело.?
                  Личният ми опит- два курса - един за "градски" снайперизъм и един общ снайперски курс.... и двата в Германия - първия с инструктори от GSG , втория с инструктор от KSK. Стрелял съм на дистации до 1200 м. с 338 Лапуа магнум (Блазер Тактикъл2) и съм уцелвал стоманена плоча 30х30. Не е точно моята бира.... Пушач съм и нямам необходимото търпение за столкинга и висенето по 24 часа на позиция. Иначе съм доста на ясно с теорията, методите за подготовка , упражненията и прочие.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Снайперска стрелба

                    A аз се чудя има ли нещо по-добро за снайперизъм на големи дистанции от Barrett .50 cal? И кое бихте избрали за преди него, демек нещо по-леко и удобно за до 800-1000 метра примерно? Сякаш за цивилни няма курсове за такива неща ...

                    ПП И понеже аз снайперирам с въздухарка, има ли начин да пресметна съотношението спрямо нормално оръжие. Примерно с въздухарката до 50 или до 100 метра по трудност на колко метра се равбява с огнестрелно? Аз до 20 метра правя супер група, но на 40 вече ми бяга доста. На 100 мятам, но за група не може и дума да става ...

                    Коментар


                    • От: Снайперска стрелба

                      Големия калибър с голямата дистанция залита към артилерията. Аз съм за .308 и ,338 . На по-близки дистанции. Защото за далечните шанса да не уцелиш се увеличава с дистанцията и метео условията. И що да стрелям целта със снайпер от 2 км (значи сравнително лека) кога мога да се доближа до нея и да я нулирам с ПК примерно. А пък ако ще е далеч и толкова важна има има си и други методи. Според мен приложението на крупно калибрените далекобойни снайпери е много ограничено и тясно специализирано.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Снайперска стрелба

                        Друго си е през стената.
                        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                        Grand 3.1TD
                        0898 620 306 Стоян

                        Коментар


                        • От: Снайперска стрелба

                          Е тази стена с .50 картчница а не снайпер ще я сваля тухла по тухла, да не говорим за някое БМП..... Моете мислене е общо войсково и кашишко насочено, сега ще дойте Мад Дог и ще започне със спец операциите. Има хляб в големия калибър, ама той не е универсален, тясно спезциализиран е, и не трябва да се гледа на него като на пенкилер и едва ли не всеки взвод да има такова пушкало.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Снайперска стрелба

                            Това само при положение, че наистина можеш да се приближиш толкова, че и с картечница...

                            Коментар


                            • От: Снайперска стрелба

                              Че няма да я нося на гръб я. Има си машини за тази работа. Да не говорим ако дойде някой хвърчикоптер с гатлинг-а какво става тогава. Да не се откланяме от темата. За всеки влак си има пътници, важно е в дадената ситуация да се използва точния снайпер.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Снайперска стрелба

                                Е точно това е, спрямо ситуацията. Инак нямаше да има приложение за снайперите, особено .50... Но не носенето е проблема, понякога не е удачно да се набутваш близо, а може и да не може... камо ли с машини...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X