Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Флоберка каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Флоберка каква?

    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
    Каква оптика е подходяща за флоберка?Задавам въпроса с уговорката, че нищо не
    разбирам от оптики и се надявам въпросът ми да не ви се стори много тъп.
    В момента избирам между сравнително хубава оптика с двукратно увеличение и
    моделите на Таско, които са по-евтини и увеличават повече.
    Въпросът ми е:Може ли с оптика с двукратно увеличение да се води прецизна стрелба
    с малокалибрена пушка на разстояние 100метра?
    Моя съвет е: нискобюджетна оптика с фиксирано увеличение....Таското е малко лотария, но за флоберка става - там на практика откат няма.
    Увеличението за стрелба на 100м. е добре да бъде х6, че и повече.Аз ползувах за моята флоберка оптика Walther 6x42E и бях напълно доволен от нея - цената и беше около 115лв.
    Тази с двукратното увеличение за 100м. не е подходяща, тя е по-скоро за гонки, всъщност за каква оптика става дума?

    Коментар


    • #77
      До: Флоберка каква?

      Оптиката с двукратното овеличение е Simons или нещо такова.

      Коментар


      • #78
        До: Флоберка каква?

        Колега, привет..и аз съм от Добрич, запален съм по стрелба с пневматични пушки, напоследък много се замислям и аз за малокалибрена, като също причината е за "спортни" цели, а не за лов, можели да направим някаква връзка да се посъветвам с тебе малко (http://forum.bgfta.org/), линка е към форума за пневматични пушки, там съм Mangusta (Регионални групи Добрич), в този форум имам трудности с личните съобщения (явно не са ми разрешени) затова и пиша тука, ако може да ми дадеш скайп

        Коментар


        • #79
          До: Флоберка каква?

          Първоначално публикуван от mangoose Преглед на мнение
          Колега, привет..и аз съм от Добрич, запален съм по стрелба с пневматични пушки, напоследък много се замислям и аз за малокалибрена, като също причината е за "спортни" цели, а не за лов, можели да направим някаква връзка да се посъветвам с тебе малко (http://forum.bgfta.org/), линка е към форума за пневматични пушки, там съм Mangusta (Регионални групи Добрич), в този форум имам трудности с личните съобщения (явно не са ми разрешени) затова и пиша тука, ако може да ми дадеш скайп
          skype: lilqna80

          Коментар


          • #80
            До: Флоберка каква?

            Жените имат по-висок праг на търпение от мъжете , освен това са и по-изпълнителни и учудващо хладнокръвни в някои ситуации .
            Напишете в гугъл "Людмила Павличенко" или примерно "Лидия Гудованцева"и вижте дали не стават жените за снайперисти.

            п.п. Между другото на Бай Тошо дъщеря му , Людмила Живкова е кръстена на Людмила Павличенко .
            Последно редактирано от SSG; 04-04-09, 04:40.

            Коментар


            • #81
              До: Флоберка каква?

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Сдве думи:умишлено допусната по-голяма хлабина на цевта ,в диаметъра.Питах те 10 зарядна не ти ли харесва повече.
              Нещо си се пообъркал. По принцип има три вида камери - match, benz и sport. Най-"охлабени" и съответно всеядни са спортните, като на Рюгер 10/22, например, или като на полуавтоматичните и левърекшън марлинки. Естествено, при тези пушки за прецизност не може да се говори. Оттам идва и понякога по-ниската начална скорост. Най-тесни и къси са състезателните камери, те имат и най-плавен, около 1 до 1.5 градуса конус към нарезната част на цевта, обикновено произведени за един, конкретен патрон, например Eley Match EPS, "benz" - камерите са прехода между двете. Обикновено болтовите пушки Winchester D52, CZ-452 и т.н. са с тесни, състезателни камери, също както и биатлонките. Затова и в едно Брно CCI Stinger влизат с такъв зор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X