Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Флоберка каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Флоберка каква?

    Скоро можеби ще искарам курса за подборен лов и единствената причина
    за това е да си купя малокалибрена пушка.Ще я ползвам само за стрелба
    по неподвижни мишени(за удоволствие) и с най евтините патрони(необле
    чени) на този етап не бих отишъл с нарезно оръжие на лов поради
    далекобойноста, която ме притеснява.Въпросът ми е самозарядна или с
    болтов затвор и по възможност на приемлива цена.В интернет оръжейните
    магазини има полуавтоматични флоберки remington за около 400лв. но не
    знам дали ще дъвчат обикновенни патрони.Продават се и много Бърно
    втора ръка от разни стрелбища, но сигурно повечето са тотално
    издухани.

  • #2
    До: Флоберка каква?

    Много, ама много опасно оръжие! Бие на далеко, а куршума лесно се отклонява от първоначалната посока.
    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

    Коментар


    • #3
      До: Флоберка каква?

      Бърното е евтино, доста точно, с болтов затвор и повечето имат резба на дулния срез(ако ме разбираш)..Пък издухването при тази пушка е почти невъзможно, ако са се отнасяли коректно с нея, разбира се.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        До: Флоберка каква?

        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
        Скоро можеби ще искарам курса за подборен лов и единствената причина
        за това е да си купя малокалибрена пушка.Ще я ползвам само за стрелба
        по неподвижни мишени(за удоволствие) и с най евтините патрони(необле
        чени) на този етап не бих отишъл с нарезно оръжие на лов поради
        далекобойноста, която ме притеснява.
        Доживях да видя някой с нарезна пушка, който знае какво държи!
        Колега, не си губи времето с флоберка..
        По всичко личи, че ще имаш успех със сериозните калибри, защото ги осъзнаваш...

        Флоберката е за децата, след като си наясно какво може "кралицата на боя" - както някои наричат карабината, няма проблем и да я управляваш...

        Не ти давам съвет, но кефа по прецизна далечна стрелба е невероятен, но трябва да подложиш сериозно основата, т.е. преди да удариш яйце на 300 метра, трябва да живееш с идеята ти за пушка поне година-две...
        Тук, а и другаде ще срещнеш много хора, които " ще го треснат от вуле", но ако ги помолиш за показно, ще се покрият....

        Та идеята ми беше, абе всъщност в моя случай, аз съм влюбен в карабината си, така да се каже създадох я в представите си, материализирах я чрез германците и и се наслаждавам на възможностите и, при това внимателно, защото знам колко много още може, но имам още поне 30 години да я изучавам, не ми се ще да избързвам...

        Аз съм оня маниак, дето е в априлския брой на "Български ловец" с 20 муниции в 308.Win, даже Роберт ме пусна и в неговото предаване, незнам в каква телевизия беше, не се хваля просто подплатявам вманиачеността си!

        Много ми е интересно, какво мислиш за бъдещото си оръжие, какво искаш от него, как го усещаш и т.н.?!

        За да съм в тон с тематиката на форума , ще те подсетя, че КОН, ПУШКА И ЖЕНА не се дават, коне имаме малко хора, но сега вече те се наричат "джипки", жените са си същите, каквито винаги са били, а пушките са тънката тема, дето разтреперва душичките ни!
        Но градацията се е запазила във времето!
        Последно редактирано от Volk; 13-07-07, 01:39.

        Коментар


        • #5
          До: Флоберка каква?

          Чешка!
          Оптимална цена-качество.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #6
            До: Флоберка каква?

            Насочил съм се към флоберка, защото с нея мога да стрелям в квартал-
            ното стрелбище.Не че там няма но искам да си е моя.Другата причина е,
            че патроните са много евтини и ще мога да стрелям много.Също така е
            по безшумна и ако отида да пострелям някъде извън града няма да плаша
            къде що има овчари, горски и т.н.Аз съм от Добрич и при нас няма много
            безлюдни места.Естествено, че искам да имам хубава карабина(мечтая си
            за "Тика"), но в момента имам друг приоритет затова и джип и пушка по
            нататък във времето.
            Исках да разбера някой има ли опит със самозарядните "Ремингтон" и
            "Марлин" 22калибър, които са с пласмасови приклади и могат ли да
            стрелят безпроблемно с български патрони.Естествено предпочитам
            флоберката да е с болтов затвор, но там ще трябва да е втора ръка.
            Интересни ще ми бъдат мнения и за други марки.

            Коментар


            • #7
              До: Флоберка каква?

              Когато си купувах моята флоберка се заглеждах по Марлин. Впечатленията ми са, че са правени в кръжок по шлосерство
              Не си взимай самозарядна, защото:
              1 е по неточна от пушка с болтов затвор
              2 дулната енергия е по-малка поради загубите за презареждане. И без това .22 патрончето не е от най-силните.
              Ако си ограничен в бюджета си вземи ползвано Бърно2 за около 320-350лв. При флоберките поради ниските скорости и меките куршуми цевите почти не се износват.
              Ако ти изпадне руска "Биатлон2" я вземи, но нова такава е около 1000лв.
              Последно редактирано от Георги Василев; 13-07-07, 09:21.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #8
                До: Флоберка каква?

                Според мен всеки ловец трябва да има флоберка.
                ето малко по въпроса: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=4619
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #9
                  До: Флоберка каква?

                  Флоберката е създадена и служи за учебно оръжие..
                  Това, че флоберовия куршум е ликвидирал най-много животни в историята, не го прави сериозно оръжие!
                  Все едно да караш детски автомобил с педали...

                  Цената на читава афлоберка е близка до чешка М98 30-06, една класическа цигулка...

                  Ама всеки си знае най-добре!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Флоберка каква?

                    И Марлин и Ремингтон са такова недоразумение че се чудя как
                    изобщо са допуснати за употреба.Тотално недомислие,бягай
                    далеч от тях.Бърното си е класика.Ако ще е руска-имат Иж
                    специално за лов на ценни животни/кожи/ болтова еднозарядна
                    но трудно се намира и е скъпичка.Биатлонистките флоберки не
                    стават за лов-имат умишлено хлабина в цевта,разбираемо защо.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      До: Флоберка каква?

                      Я кажи защо имат хлабина, че това не бях го чувал?
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Флоберка каква?

                        За целта на занятието / стрелба за удоволствие/- болтова флоберка. Както казаха колегите Бърно е отличен избор, макар, че вече са около 800 лв. Аз си взех Сако, но просто ми направиха добро предложение. Иначе фаворитът си остава Бърно-изключително добра, с по-дълга цев, муфа, прикладиста и не на последно място красива пушка. Не си взимай автоматичен Ремингтон - единственото добро от практична гледна точка е полимерния приклад. Относно еднозарядния Тоз-варминт-страшно точно оръжие, цевта е с външен диаметър на водопроводна тръба-никакви вибрации-прецизна. Хънтър ми беше казал, че е възможна преработка с пълнител от пистолет Марго, а затворът е бърз / с пружина/.
                        Допуските / хлабините/ на затвора на бойното оръжие и оръжието за лов в тайгата са за по-голяма надеждност - да работи при кал, сняг, лед и т.н.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Флоберка каква?

                          За еднозарядния Тоз знам.Някой имали опит с Тоз 78.Даже не знам дали
                          се продава в България.
                          http://www.tulatoz.ru/toz78.html

                          Коментар


                          • #14
                            До: Флоберка каква?

                            Сега видях, че се продава на цена 280-290лв.

                            http://www.guns.bg/product_info.php?...16b27a644c1e6f
                            http://www.guns.bg/product_info.php?...16b27a644c1e6f

                            Коментар


                            • #15
                              До: Флоберка каква?

                              От новите руски флоберки( и не само), бягай далече.Не го твърдя от личен опит, но съм чувал доста грозни мнения и то от компетентни хора.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X