Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

    А-ма и този фортисевънка безспир, а пушката е АКМ. Като отношение към теста, на АКМ трябва по-малко да му пречи замърсяването, отколкото на "47".
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #47
      От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      на АКМ трябва по-малко да му пречи замърсяването, отколкото на "47".
      Така ли?
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #48
        От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

        Така се твърди в техническите му характеристики, разбира се, не става въпрос за кал с лопата. Понеже за олекотяване на АКМ капака на цевната кутия е от по-тънка ламарина, е оребрен. Като вторичен ефект при движението на затворния блок напред-назад в тези оребрения се "депонирали" замърсяванията.

        ПП
        А наблюдаваното при теста съвсем не е лишено от достоверност. При такова количество кал, просто няма как да функционира нито едната, нито другата. Но калта влиза през прозорчето на лоста на затвора, а на пушките от "родословието" на Стонър там има капче и конструкцията е такава, че лостът не се движи при стрелба. С две думи накратко, в "М"-ката просто няма кал.
        Последно редактирано от davc; 02-02-16, 21:37.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #49
          От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

          В настоящата геополитеическа обстановка, в интерес на истината и аз ако бях оръжеен влогър и аз бих направил така, че да усмея "вражеското желязо"
          Но не това е основното. Тук става въпрос за зелени хартийки.

          Youtube плаща на тези които казват видеата.Колкото повече гледания толкова повече мангизи, а за повече коментари парите са х2 или х3.
          А подобни бутафорни сравнения събират най-много коментари. Разбира се има фенове и на двете оръжия и настават дискусии и спорове, което води до хиляди коментари.
          А, понеже надежността на АК-47 се всеизвестна, ако я бяха доказали чрез това видео, просто нямаше да има нито коментари нито гледания, защото всеки знае това и нямаше нито да споделя клипа нито да си прави труда да го гледа.
          А показването на точно обратното води пачки с мангизи.

          Коментар


          • #50
            От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            ...калта влиза през прозорчето на лоста на затвора, а на пушките от "родословието" на Стонър там има капче и конструкцията е такава, че лостът не се движи при стрелба. С две думи накратко, в "М"-ката просто няма кал.
            В допълнение. "АР"-ките имат затворна задръжка, а човекът на филмчето слага пълнителите преди да почне да ги цапа. Т. е. изключва се всякакъв достъп на замърсяване в цевната кутия и респективно механизмът. Но пък много акуратно пази цевите и на двете.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #51
              От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

              Вегас,стрелбище,стреля се пьлен автомат,модели и марки каквито пожелаеш,на месец по стотици хиляди патрони.

              АРката се троши в пьти повече от АКто,на по 80-100 000 АКто цепи кутия от нефрезованите,все още се чака да сцепи фрезована.Троши бутало в задната част кьм резбата,троши игла и пружината отслабва след около 100-120 000,все още чакат нашенска цев да се скапе.

              За сравнение АРка от добрите е клекнала поне 3-4 пьти до тогава с катастрофални проблеми които налагат смяна на части или брак на пукалото.

              Това на стрелбище кьдето се преглеждат по 2 пьти на ден тия пукала,стреля се с нормално патрони и се чисти и маже всеки ден.Ако го вьржа зад колата и го тегля 2-3 километра и сьвсем ще му се изсмея на това плякалце Американското.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #52
                От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                BENZBOSS, в тези стрелбища не стрелят ли основно с български,румънски или юголсавски патрони, които взимат в дървени сандъци с две ламаринени кутии вътре, при които патрона излиза по 19-20 цента?
                Или с руските патрони, които се продават под бранда "WOLF".
                Съмнявам се да купуват winchester или cci

                Коментар


                • #53
                  От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                  Уинчестър не купуват,че им спрели няколко доставки защото цената се вдигнала и тия им теглили една майна.Бият Първи Партизан,Магтек и в руските калибри руски патрони или сръбски.Толкова много се стреля,че има огромна разлика даже при 5 цента на патрон,а да му пазиш цевта няма смисъл- докато клекне за цев ти си го избил 3 пъти от патрони само.

                  Е за моя съм взел 1000 Златен Тигър / Украински май бяха / 5-600 Прьви Партизан,че не мога да стрелям на стрелбището нищо което го лови магнит и 3-400 чешки на СБ.Това са глезотии обаче в сравнение с това което стрелят тия,къде са 40 цента на патрон и къде са 25,сума и пари разлика като го подкарат на пълен автомат.Аз като един гений в стрелбата съм си накупил и пружинки,игли,буталце ......и ще го чакам да се строши след първите 150 000 или внуците да имат части за него.


                  В пььььти повече се троши АРката в сравнение с Калаша ма като казвам пъти значи 3-5:1 и Калаша пламне пружинка,а онова си сцепи кутията или болта му стане на кучан.

                  Ма кой иска да вярва каквото иска,човека си го казва със статистика от стрелбище,под номер и книжка на пукалото.


                  А и като каза Български - това е лукс тук,първо че нямат намиране и второ намериш ли ги си ги копаш под палмата в двора за черни дни и си пуцаш Сръбска корозия от 79та.Аз имам около 2000 и малко,че не броя тия за черни дни и нито един Български,не мога да намеря и това си е,а не е като да не търся.Виж Сръбски в очукан зелен дървен сандък има колко искаш,е на брата сьндька с 1200 броя го подритвам из нас и го чакам да си го пребере,такива има колко искаш където искаш на никакви пари,нашенски със свещ да търсиш няма и няма.
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 12-02-16, 03:36.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #54
                    От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                    Добре бе Бос, при тия ресурси дето ги разправяш - защо са ти резервни части, надали ще свършат пушките в магазина?
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #55
                      От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Добре бе Бос, при тия ресурси дето ги разправяш - защо са ти резервни части, надали ще свършат пушките в магазина?
                      То първо питай защо са ми пушки които карат по 100 000 без проблеми......защото съм такъв,аз и ремък на колата не съм късал ма имам 2 резерва навити около новата резервна гума.


                      Сега търся болт за Калашника ма нещо се напасвал,че не ставал всеки та се ограмотявам как става тия номер.Мисля или това или да го водя на оръжейник да ми го напасне,е така за резерва,да не каже внучето Ти па без резервен болт на къде си.......


                      Около 5% от цената са му всичките пружинки на това,поръчваш си ги по интернет,един зип лок и в кутията при другите надписани,е така да има.Питай ме за чий му смених спусъка та сега по спусък се състезава със Сиг ССГ3000,4.5 паунда не се бара,а Сига е единственото пукало на което не съм му пипал спусъка,че забележки нямам там.

                      А иначе не го чакам да се строши та да ги имам,а просто съм такъв,мърда ли нещо го имам в резерва.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #56
                        От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                        http://www.thefirearmblog.com/blog/2...t-breaks-down/

                        и аз само преразказвам,е тук му е началото и води до друг форум където собственика си го казва.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #57
                          От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                          Болт сигурно казваш на затвора? Той нещо "тунингов" ли е, та не става сериен. Сигурно има разлика между разните производства, но като вземеш български затвор за българска пушка, трябва да стане. В края на крищата това е серийно проиводство на конвейр.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #58
                            От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                            Така де ма се напасвал нещо.И на мен ми е чудно какво толко му се напасва на това желязо и кой ги напасва ръчно тия ма на,от много мислене какво и що на финала ще взема един,ще му изтрещя един джоб патрони пък да го видя ненапаснат какво ще ми причини.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #59
                              От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                              Ами как стои въпросът с машините за пренареждане.
                              Виждал съм из сайтовете за по 800 долара изцяло автоматични, които си вървят с ваничка почистване на употребени гилзи и всичко останало. Слагаш взривателите, гилзите, курушумите и барута в контейнерите и след няколко часа, почти на безценица имаш няколко стотин патрона.
                              Но предполагам, че това се практикува предимно за по-редките и скъпи калибри, от .45 нагоре при пистолетите и 308 при пушкалата. А май трябваха и специални гилзи, които издържат на няколко презареждания.
                              Имаш ли преки наблюдения?

                              Коментар


                              • #60
                                От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                                Няма смисъл под дадена цена на патроните,в момента са на нормална цена или около 500 конта за 308,350 кинта за 45 и Х39 както и 5.56,9мм е около 400 и той - говорим за 1000 броя.Има и Сръбски по около 260 кинта за 1200 броят дървен сандък на около 35 години патрони за Калашник та там съвсем няма смисъл.


                                Има смисъл ако стреляш много и странни калибри или гониш точност,много от гилзите стават да се ползват и по 3 пъти,че и горница,но аз не стрелям по 2 кофи на врътка пък и гледам да съм в нормалните калибри,а не разни Чейтаци по 5 кинта бьбеца




                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:133.8 КБ
ID:5704105

                                Е тия са по долар и половина бройката ма от тях не купувам с хиляди,100 за домашен пазач ми стигат,PDX1 са 160 кинта за 5 кутийки.
                                Прикачени файлове
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X