Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Всичко е духа, а не тялото. Ако не се реагира адекватно, пораженията са неизбежни. Бягството е много опасно нещо! Превенцията му е майката, внимателно и преценено и без да си търсиш белята, щото като я намериш вече е късно. Краф мага помага срещу нож и пистолет доста, но не и ако загубиш присъствие на духа. Все пак наистина опитни майстори на оръжията няма много по улиците, а и както с крадците бих каза, има нива на трудност, които отговарят на различни индивиди. За един крадец, който отключва най-сложните сефове на света не е проблем да ви отключи вратата, но какво ще прави с откраднатата домашна посуда, като уменията му струват милиони? По улиците има предимно хулигани, които са на ниво крадци на апартаменти. Крадците на скъпи коли не крадът ефтините и обратното. Та ако е просто за сигурност и самучувствие и подготовка да се справиш с няколко улични песа не е съпоставими с това, да си в състояние да натупаш охраната на някой нарко бос или 3ма агенти на ЦРУ/КГБ. Повечето ежедневни спречквания трябва и могат да бъдат избегнати, това е майсторството, а не да ти се доще да натупаш килешите и реално да предизвикаш сбиване, което може и да не се състои ако погледнеш на другата страна за минутка. За мен основен положителен ефект в боен аспект /щото тренирането на тялото и духа има и много други положителни аспекти/ от ходенето на тренировки е, че в контролирана среда се научаваш да поемаш и раздаваш удари, да почувстваш поне малко нещата от близо. Имам приятели, които като ги дръпна или бутна малко по-така, на шега дори и спичат, не от страх, просто нямат реакция и идея какво да направят, не им е естествено като начин на комуникация, с тяло. Какво остава на улицата ако те запукат и си неадекватен и уплашен. Отделно, че като се напият и се ръгат пред дискотеките, това си е просто олигофрения...
    Искренно се радвам че има умни и здраво мислещи хора по темата! Защото някои колеги са го ударили на препирни и приказки! Браво много мъдро!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Има една много хубава мисъл: - Най ми е кофти да се бия с човек който не може да се бие! Когато човек е трениран, независимо от стила - можеш да разчетеш намеренията му по езика на тялото и да предвидиш намеренията му. Имам доста наблюдения върху така наречения кръчмарски бой (занимавах се със заведения известно време) и по неволя и известни участия в такива и най ми е било трудно срещу така наречените "плувци" - засипващите с хаотични удари (ако има намесени и наркотици - става съвсем "весело"). Имал съм и известни "приключения" с американски войници от контингента на KFOR в Косово, както и една "случка" с няколко човека от охраната на американското посолство в София... Общия сбор от щетите по мен от тези случки е една раздърпана тениска, докато от разправиите ми с "плувци" съм излизал и с разбит нос, уста и т.н. Залата и татамито, нямат абсолютно нищо общо с тротоара, като начин на водене на ръкопашен бой и в повечето случай, са ме "гримирали" само защото в конкретния случай съм се притеснявал да не лежа някого. В случаите когато са ми скачали с бутилки, пепелници, спрейове и т.н. - нещата са свършвали много бързо, защото каквото и да предприема е в рамките на неизбежната отбрана и тази насадена "спирачка" у мен в залата не е сработвала!

      П.П. Преди време във Варна бе пълно с грузинци, арменци, чеченци и т.н. - кавказци с огромен афинитет към хладното оръжие. По едно време почти всяка вечер се колеха като прасета по улиците, а отделно от това бе много модерно и ползването на отверки, шила и т.н. от наркомани и всякаква подобна измет! Все още не е измислена защитна техника от намушкване в задника, в гръб (боли много, зараства бавно - защото няма как да акаш прав няколко месеца, а всяко клякане отваря раната, а в същото време няма опасност от летален изход). Всеки гледа на нещата от собствената си камбанария, а не винаги тя е най-високата..

      Поздрави
      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 12-06-11, 13:46.

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Браво това е умно спирачката трябва да е дръпната винаги но винаги трябва да си готов да я пуснеш!Разликата между добрите и лошите момчета е морал! Боя е най лесен по трудно е да го избегнеш!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Четох, четох, от години сте писали и всеки си е написал мнението. Реших и аз да си напиша моето. Виждам, че повечето от по възрастните които са се занимавали дълго време, се изказват доста спортсменски и някак си достойно и доблестно, че е по-добре да не се влиза в бой и т.н. имайки увереността в себе си и като си знаят уменията и че може някой да пострада сериозно и някак си подсъзнателно сравняват всички останали със себе си, и като че ли има някакъв страх от самите бойни умения, та чак не ти се иска да ги ползваш. Други пък теоретици ми говорят за духовно извисяване и т.н. Аз лично смятам, че бойните изкуства трябва да се тренират за да се добие един здрав боен дух и смелост. А ако трябва да се нарани някой, последното което бих направил е да го бия. Но бойните техники са именно за да пребиеш другия и за да го нараниш, ако по някакъв начин попаднеш в бой. За айкидото прочетох някъде, че не го ползвали. Ще дам следния пример: всички знаете от кого се е учил Стивън Сегал, та той разказва, че когато е бил 16-17 годишен отива при сина на създателя на айкидо и му казва, че иска да учи. Оня го пита "Защо? Искаш да нараняваш хората ли?" Малкия Стивън му отговаря "Да". И оня го взима да го учи.
          Значи моят извод е, че айкидото, щом може да те нарани сериозно, значи за това е измислено. И в ситуация в която прецениш, че трябва да го използваш, го правиш и после си носиш последствията и толкоз. Аз ще знам айкидо и някой ще ми скочи и аз няма да му счупя поне една ръка, ами само ще го тръшкам нежно в продължение на 1 час, докато той се измори и се откаже, и реши, че аз съм по-добрия. И аз съм го превъзпитал и съм му дал пример и... УРА! Какъв романс. Бойните изкуства са измислени точно за това, за да пребиеш другия. Ако искаш да си разтягаш тялото тренирай йога. Четох, че сте писали и за ножовете. Има противодействие на ножа, ако оня е някакъв тъпак който ти го извади насреща ти все едно ти казва "Здравей, това сме аз и моя нож и сега ще те нападнем". Ако си имаш работа с истински ножар, който иска да те убие, вероятно ще разбереш че си наръган или заклан, чак когато е вече късно (да не дава господ), а да видиш самия нож е малко вероятно, да не говорим че може и ножаря да не видиш. Да се ползва нож за самозащита... ЕСТЕСТВЕНО, то и химикалка трябва да се ползва ако само тя е под ръка. Изключваме ситуацията при която сте двама дуелиращи се (може би по някакъв странен начин попаднали в средновековието или във Великата отечествена) останали без никакви други средства освен по един нож в ръка - тогава "Каквото сабя покаже" (не случаен израз). Такава ситуация е много рядка в цивилния живот, освен ако не сте някакъв дългогодишен майстор и горепосочения тъпак ви вади ножа си и Вие като уважаван и достоен човек също вадите своя... пак с ПРЕвъзпитателна цел. А духовното извисяване, може да се постигне по един милион начина, не е задължително да те млатят по залите за да се извисиш. Е може би ако си някво тъпо говедо, което няма капка акъл и освен от бой от друго не разбира. Който е такъв - веднага в най-близката зала да си поеме порцията духовно извисяване.
          Иначе като техника, основата е бокса, после кик бокса, блоковете от муай тай задължително и лактите също, в близка схватка борбата и самбото вършат най-добра работа. Това е моето скромно и кратко мнение.
          Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
            Аз ще знам айкидо и някой ще ми скочи и аз няма да му счупя поне една ръка, ами само ще го тръшкам нежно в продължение на 1 час, докато той се измори и се откаже, и реши, че аз съм по-добрия. И аз съм го превъзпитал и съм му дал пример и... УРА! Какъв романс.
            Колега повечето школи по Айкидо първо те оставят да гледаш поне една тренировка и тогава те приемат. Вземи да отидеш и да погледаш поне. А като влезеш на татамито ще ти стане мъъъничко по- ясно колко е "нежно" тръшкането. Що годе читав айкидист ще те откаже от агресията ти за около 5-30 секунди без да те е наранил трайно. Трайните наранявания /чупене и прочее/ са отречени от създателя и именно тяхното пропагандиране във филмите на Сегал довежда до "отлъчването" му от айкидо средите.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
              Колега повечето школи по Айкидо първо те оставят да гледаш поне една тренировка и тогава те приемат. Вземи да отидеш и да погледаш поне. А като влезеш на татамито ще ти стане мъъъничко по- ясно колко е "нежно" тръшкането. Що годе читав айкидист ще те откаже от агресията ти за около 5-30 секунди без да те е наранил трайно. Трайните наранявания /чупене и прочее/ са отречени от създателя и именно тяхното пропагандиране във филмите на Сегал довежда до "отлъчването" му от айкидо средите.
              Ц.
              Абсолютно не съм съгласен

              Ходил съм на тренировки по айкидо, както и майстори по айкидо идват да тренират при мен. Няма токова нещо като отказващо тръшване. Дори слабо запознатите с материята са наясно, че айкидото, което се проповядва в България е далеч от полезното в реална улична схватка. Надали има повече от 5 айкидисти в нашата татковина, които да се справят с начинаещ махленски пишман-биткаджия. Виж, има такива, които са тренирали още по няколко стла, спотра и бойни изкуства, които са стигнали до нужното ниво, да разберат за какво става дума в айкидо. Там бройката е по-внушителна, но нещата са различни - айкидото се ползва като лична заигравка с " врага .
              Съвсем отговорно твърдя, че за да се захванеш с айкидо и да разбереш за какво става дума, е нужно да си напреднал в поне 3-4 други бойни изкуства. Иначе си участваш в някаква спортна школа с псевдо духовно образование, което дори не може да се нарече секта.

              П.П. И да, ударите с лакти са много сериозно нещо, въпреки недоверието към тях в няколко от наш'те "айкидо" школи.

              П.П.П. 5 до 30 секунди ??? Това е време достатъчно да те пребият 5 до 30 пъти.

              П.П.П. +1 за фенът на Марченко
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Далеч съм от идеята да се захващам да споря в тази тема. Нито ме бива много в писането нито в бойните изкуства. Не съм казвал че има отказващи тръшвания. Отказващи ключове обаче има. Надали има 5ма айкидисти в нашата таковина - вярно е. Искам да го видя някой от тия 5ма пребит за 30 секунди без значение от колко бр. невъоръжени мъже. Може пък и да е възможно. А и последно - никой не ти обещава да ти е от полза в улична схватка. Цялата му философия е насочена към избягването и прибягване до прилагане на техники само крайно нейзбежни ситуации. Не случайно състезания по Айкидо няма. Само демонстрации на танци:-).
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Стигне ли до бой, трябва да е до край.
                  Всички кълчения са излишни, пък и има вариант въпросните противици да имат притъпени рецептори точно на определените места.
                  айкидо-маикидо, сори но не работи на село. Там и керемидите бият.
                  Упражнението на дефанзивни практики е най-работещо. Нещо като въпроса кум Чък Норис:-Ако те спрат на улицата със заплаха нож или пистолет, и искат да те ограбят, каква практика ще използвате?
                  -Ще си дам портфейла и ще се отдалеча на безопасно разстояние!
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                    Стигне ли до бой, трябва да е до край.
                    Всички кълчения са излишни, пък и има вариант въпросните противици да имат притъпени рецептори точно на определените места.
                    айкидо-маикидо, сори но не работи на село. Там и керемидите бият.
                    Упражнението на дефанзивни практики е най-работещо. Нещо като въпроса кум Чък Норис:-Ако те спрат на улицата със заплаха нож или пистолет, и искат да те ограбят, каква практика ще използвате?
                    -Ще си дам портфейла и ще се отдалеча на безопасно разстояние!
                    В подкрепа на тази теза, бих искал да кажа, че дори и тези, които имат опит в бойните изкуства е добре да се научат да бягат.
                    Всеки може да изпадне в ситуация в която това да е единствения възможен изход.

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                      Стигне ли до бой, трябва да е до край.
                      Всички кълчения са излишни, пък и има вариант въпросните противици да имат притъпени рецептори точно на определените места.
                      айкидо-маикидо, сори но не работи на село. Там и керемидите бият.
                      Упражнението на дефанзивни практики е най-работещо. Нещо като въпроса кум Чък Норис:-Ако те спрат на улицата със заплаха нож или пистолет, и искат да те ограбят, каква практика ще използвате?
                      -Ще си дам портфейла и ще се отдалеча на безопасно разстояние!

                      Дали и Кубрат Пулев ще каже същото???
                      Преди години гледах подобно интервю с Бени Уркидез и човека никак не говореше за отстъпване, напротив.

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                        Дали и Кубрат Пулев ще каже същото???
                        Преди години гледах подобно интервю с Бени Уркидез и човека никак не говореше за отстъпване, напротив.
                        Никой не би казал подобно нещо. Особено хора, които са имена в бойните изкуства/спортове.

                        Но, когато стане напечено и ти припари..., никой не знае как ще реагира. Тогава става въпрос за психика, не толкова за умения.

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Когато се наложи да биеш, биеш по всички възможни начини които знаеш, че даже и по такива, за които досега не си предполагал че знаеш и можеш . Не знам дали е редно и не нарушавам някое правило (за което моля да бъда извинен ако е така), но не е зле да побръкнеш в нечие оченце, да откъснеш ушенце, топчици, ухапвания на болезнени, фатални и всякакви места, използване на всякакви остри и тъпи предмети и т.н. След което спокойно може използваш някоя красива хватка от опасното бойно изкуство "айкидо", като някой истински сенсей.
                          Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                            Дали и Кубрат Пулев ще каже същото???
                            Преди години гледах подобно интервю с Бени Уркидез и човека никак не говореше за отстъпване, напротив.
                            Всъщност редно ли е да разкъртиш ченето на някой, просто защото те е погледнал накриво?
                            То и Тайсън да питаш...
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              Всъщност редно ли е да разкъртиш ченето на някой, просто защото те е погледнал накриво?
                              То и Тайсън да питаш...
                              И да ме погледне на криво, и да ме понатупа - нямам проблем , посегне ли обаче на семейството ми или на приятел... нещата стават различни, ама мнооого различни. Аз съм свикнал и мога да понеса и удари, и лошо отношение и почти всякакви изращения, но с тези около мен не е така .. При подобен случай спокойно му разкъртвам ченето и каквото още е нужно. Или той/те на мен ... каквото сабя покаже.
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                                посегне ли обаче на семейството ми или на приятел... нещата стават различни, ама мнооого различни. Аз съм свикнал и мога да понеса и удари, и лошо отношение и почти всякакви изращения, но с тези около мен не е така .. При подобен случай спокойно му разкъртвам ченето и каквото още е нужно. Или той/те на мен ... каквото сабя покаже.
                                +10
                                Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X