Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Законен начин за самоотбрана?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Законен начин за самоотбрана?

    Абе не знам за какъв стоп на хора говорите ,ама ако го шибнеш от 2 метра в главата ше го стопираш завинаги

    аз си го взех за играчка ,то не било точно така тва си е опасно и доста по опасен от газовия ... стреляй два пъти в краката и после го довърши с тупаници е най удачния начин

    Коментар


    • До: Законен начин за самоотбрана?

      всеки си казва мнението.Моето е,че по добре жив в затвора отколкото на два метра под земята.

      Коментар


      • До: Законен начин за самоотбрана?

        Ха опитай да докоснеш някого с пръст не с електрошок,особено ако той не иска да бъде докоснат.За мен палката е по практична.

        Коментар


        • До: Законен начин за самоотбрана?

          Здравейте,
          Много неща се казаха, но според мен един спреи и едно куче е дастатъчно. Ако може жената да изкака един курс по самоотбрана е още по-добре. Курса ще я научи да реагира адекватно в такива ситуаци.

          Коментар


          • До: Законен начин за самоотбрана?

            Въпросът има две страни.Неизбежната отбрана /това е точния термин на НК/ и крайната необходимост подробно са изложени в НК за което по горе има подробен коментар от колега.Практиката на Върховния касационен съд е богата и който иска подробно да се занимае да прочете там където колегата е посочил.Обобщено практиката на ВКС приема,че човек може да се защити вкл.и като причини смърт или телесна повреда на нападател независимо от това дали той напада с оръжие или без него.Например ако нападателят ви стисне за гушата с две ръце с явното намерение да Ви убие може да използвате всички налични средства и да го ликвидрате. Тогава няма да превишите пределите на неизбежната отбрана.Крайната необходимост е причиняване на смърт или телесна повреда на нападател,който напада друго лице при очевидно намерение да го убие или нарани.Нещата са сложни дотолкова,че всеки случай е конкретен и преценката е индивидуална.
            На практика за жените най добре е електрошокова палка / такава която се побира в дланта/ или спрей.Стига обаче жената да запази хладнокръвие.За мъжете всякакво оръжие плюс подръчни средства.Разбира се да не се налага,че после влачене по дознатели,прокурори ,съдилища и т.н.

            Коментар


            • До: Законен начин за самоотбрана?

              Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
              Въпросът има две страни.Неизбежната отбрана /това е точния термин на НК/ и крайната необходимост подробно са изложени в НК за което по горе има подробен коментар от колега.Практиката на Върховния касационен съд е богата и който иска подробно да се занимае да прочете там където колегата е посочил.Обобщено практиката на ВКС приема,че човек може да се защити вкл.и като причини смърт или телесна повреда на нападател независимо от това дали той напада с оръжие или без него.Например ако нападателят ви стисне за гушата с две ръце с явното намерение да Ви убие може да използвате всички налични средства и да го ликвидрате. Тогава няма да превишите пределите на неизбежната отбрана.Крайната необходимост е причиняване на смърт или телесна повреда на нападател,който напада друго лице при очевидно намерение да го убие или нарани.Нещата са сложни дотолкова,че всеки случай е конкретен и преценката е индивидуална.
              На практика за жените най добре е електрошокова палка / такава която се побира в дланта/ или спрей.Стига обаче жената да запази хладнокръвие.За мъжете всякакво оръжие плюс подръчни средства.Разбира се да не се налага,че после влачене по дознатели,прокурори ,съдилища и т.н.
              Колега, бъркаш термините.Всичко за което говориш е непосредствена отбрана.
              Крайната необходимост е защита на имущество(собствено или чуждо) или живот чрез причиняване на материялни щети.Важно е щетите да са на по-малка стойност от спасеното.Например при гасене на пожар в сграда всичко се залива с вода.Водата също нанася вреди, но спасява сградата.
              Поздрави.
              Последно редактирано от traktorist; 24-12-08, 09:09.

              Коментар


              • До: Законен начин за самоотбрана?

                Пф...този закон е доста тъпо измислен...Крайно време е да се оправи поне едно нещо в "славна" България...Значи влиза човека,бандита,циганина,наркомана в нас.Разбива вратата и какво?Аз немога да го застрелям,дори като е в моя дом.Какво?Да чакам да изнасили сестра ми и да убие майка ми ли,за да го гръмна?И това да стане,пак аз ще съм подсадим...Закони...къде сте видели закони в България?
                Offroad + Enduro + Company + Barbecue + Beer + Camp + Chicks in tent = Life is life...

                Коментар


                • До: Законен начин за самоотбрана?

                  Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
                  ...На практика за жените най добре е електрошокова палка ...
                  Някой знае ли къде се продават? Прерових всички бг интернет магазини и не намерих такова нещо. Обикновен електрошок - колкото искаш, ама палка - не. Да не би да е незаконно?

                  Коментар


                  • До: Законен начин за самоотбрана?

                    Ако ще е на ток по-добре Тизър (Taser) - там празно няма. Руснаците били разработили някакъв, още по-сигурен, но имал недостатък - понякога нанасял сериозни трайни увреждания на нападателите. За руския не знам даже дали е законен в БГ. Другия го има.

                    Коментар


                    • До: Законен начин за самоотбрана?

                      Здравейте,

                      Отдавна не бях писал в темата, но колегата който я започна как реши проблема за съпругата си - от къде взе кучета, как ги обучи по каква методика.
                      Мисля ще бъде интересно и за останалите, нали всички имаме семейства..

                      Поздрави,

                      Коментар


                      • До: Законен начин за самоотбрана?

                        Първоначално публикуван от Kokomunga Преглед на мнение
                        Пф...този закон е доста тъпо измислен...Крайно време е да се оправи поне едно нещо в "славна" България...Значи влиза човека,бандита,циганина,наркомана в нас.Разбива вратата и какво?Аз немога да го застрелям,дори като е в моя дом.Какво?Да чакам да изнасили сестра ми и да убие майка ми ли,за да го гръмна?И това да стане,пак аз ще съм подсадим...Закони...къде сте видели закони в България?
                        ако имаш с какво просто го размазваш...

                        Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.
                        (2) Превишаване пределите на неизбежната отбрана има, когато защитата явно не съответствува на характера и опасността на нападението.

                        (3) (Нова - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм., бр. 120 от 1997 г., бр. 75 от 2006 г.) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище.

                        (4) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., предишна ал. 3, бр. 62 от 1997 г.) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • До: Законен начин за самоотбрана?

                          Със следващия си въпрос малко бих изместил темата, но тъй като на 100% може да се случи ми е интересно най-правилния начин за реагиране, защото провинения не мога да си позволя в тоя живот.
                          Ако стана свидетел мъж да дърпа жена и да я насилва не би имало време да си извадя телефона и да звъня по полиции ?

                          Коментар


                          • До: Законен начин за самоотбрана?

                            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                            Някой знае ли къде се продават? Прерових всички бг интернет магазини и не намерих такова нещо. Обикновен електрошок - колкото искаш, ама палка - не. Да не би да е незаконно?
                            Има, пресвободно си се продават. 80 лева и нагоре, има и избор. Оръжеен маг. на Тодор Александров, на 100-тина метра от Булбанк, същата страна, в посока Люлин.Ще проверя пак да не бъркам нещо, ама май там си беше.

                            Коментар


                            • До: Законен начин за самоотбрана?

                              За БГ единствено тук намерих такава палка, и една която можеш да поръчаш от чужбина.

                              Коментар


                              • До: Законен начин за самоотбрана?

                                Първоначално публикуван от SOPHITIA Преглед на мнение
                                според мен това ( http://www.euro-security.info/euro-s...style=stunguns ) може да влезе повече в употреба от палката, защото ако попаднеш в хватка, в която няма как да замахнеш с палката с тази джа джа направо ще му опържеш айцата..500 000V
                                Зор се попада в положението да не можеш да замахнеш.С палката се правят и къси удари.
                                Предпочитам палката, дава ми предимство на дистанция както и чувство, че аз владея положението което от своя страна ми помага да запазя самообладание.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X