Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Законен начин за самоотбрана?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Законен начин за самоотбрана?

    Първоначално публикуван от SIRIUS Преглед на мнение
    Пък ако не успее да те изненада фатално най-добре да го гръмнеш в колената и викаш да го приберат. Хем сакат, хем в затвора, хем ти си чист.
    Няма разлика в резултата от това което се обсъждаше до тук.Само при този случай ще има причинена тежка телесна повреда, а не смърт и много по-трудно ще докажеш, че си действал при силен страх и съответно неизбежна отбрана.
    sigpic

    Коментар


    • #17
      До: Законен начин за самоотбрана?

      Първоначално публикуван от SIRIUS Преглед на мнение
      Пък ако не успее да те изненада фатално най-добре да го гръмнеш в колената и викаш да го приберат. Хем сакат, хем в затвора, хем ти си чист.
      Ако имаш възможност да го простреляш в коляното, се тълкува, че опасноста не е била достатъчно голяма, за да се налага употрема на огнестрелно оръжие и си го отнасяш.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #18
        До: Законен начин за самоотбрана?

        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        Тъпото в случая е, че по принцип на практика няма никакъв шанс да извадиш оръжието си и да застреляш някой, който вече е започнал нападението си с нож... Ако това все пак успееш да го гръмнеш, следователно си действал преди да е било започнало нападението, т.е. нарушил си закона... освен ако нямаш добър адвокат
        Точно това ме интересува - питам не за себе си а за жена си... чувствам се достатъчно силен за да се справя и без огнестрелно оръжие, а въпроса признавам не беше вярно зададен... Очевидно темата е доста по-дълбока отколкото преподлагах...

        Коментар


        • #19
          До: Законен начин за самоотбрана?

          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
          Ако имаш възможност да го простреляш в коляното, се тълкува, че опасноста не е била достатъчно голяма, за да се налага употрема на огнестрелно оръжие и си го отнасяш.
          Ако ти си преценил,че има реална опасност за твоя живот ,на твой близък или на друг човек,и ако единствения начин да спреш нападението или довършването на деянието е да стреляш мисля,че няма проблем.
          Субективна преценка твоя,на никой друг.Именно това имам предвид,че е труден отговора на този въпрос защото почти изцяло зависи от субективното отношение и психическоо състояние на всеки човек.От там идва и сложността на евентуалния отговор-колкото хора ,толкова отговори.С тези текстове в НК ,са се опитали да унифицират нещата ,но няма как да стане напълно.
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • #20
            До: Законен начин за самоотбрана?

            Е аз този въпрос го реших,макар и не генерално-купих си миналата година един як въздушен пищов...Колкото и глупаво да ви звучи ефект има-изпробвано!!!Купих си пищова най-вече заради кучетата,които ми се" радват" докато си правя ежедневните кросчета(а вече ми беше писнало да тичам с тояга като някой говедар...)Втората опция беше за респектиране на разни навлеци вечер(предимно се ползва от жените).При тестовете в първият случай изтъркалях една доста едра каракачанка в канавката още с първата съчма.Във вторият съчмата беше продупчила дънките над коляното и обекта виеше доволно високо...Та:хем евтино-един патрон със сгъстен въздух е 2 лева,кутия от най-хубавите съчми е 15,хем безопасно-ако не гръмнеш някой в тиквата- няма страшно,хем респектиращо-силата на пищова е като на яка въздушна пушка...за сега полицаите на са ми правили проблеми.
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #21
              До: Законен начин за самоотбрана?

              Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
              Е аз този въпрос го реших,макар и не генерално-купих си миналата година един як въздушен пищов...Колкото и глупаво да ви звучи ефект има-изпробвано!!!Купих си пищова най-вече заради кучетата,които ми се" радват" докато си правя ежедневните кросчета(а вече ми беше писнало да тичам с тояга като някой говедар...)Втората опция беше за респектиране на разни навлеци вечер(предимно се ползва от жените).При тестовете в първият случай изтъркалях една доста едра каракачанка в канавката още с първата съчма.Във вторият съчмата беше продупчила дънките над коляното и обекта виеше доволно високо...Та:хем евтино-един патрон със сгъстен въздух е 2 лева,кутия от най-хубавите съчми е 15,хем безопасно-ако не гръмнеш някой в тиквата- няма страшно,хем респектиращо-силата на пищова е като на яка въздушна пушка...за сега полицаите на са ми правили проблеми.
              Лошото е, че ако държиш постоянно патрона с газ(не е въздух) в пистолета, уплътненията му си заминават доста бързо
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #22
                До: Законен начин за самоотбрана?

                Явно това е решение. Само да съм сигурен, че има достатъчно спираща сила! Полуавтоматичен ли е пистолета? И каква марка/модел е?

                Коментар


                • #23
                  До: Законен начин за самоотбрана?

                  Просто,като идея има много средства които са предназначени за самозащита,сега рових в сайта на Ижевските заводитам също има оръжия/устройства/ предназначени за защита,има и други фирми които са специализирани в такова производство.Много от оръжията са мощни,но поне не смъртоносни или сериозно увреждащи.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #24
                    До: Законен начин за самоотбрана?

                    Преди време и аз се рових дълго в тази област. Бях си харесал една Оса, само че не ключодържателите, а специално шоково оръжие със звукови, светлинни и шокови патрони. За съжаление се оказа че тази играчка у нас я няма
                    А като прочета заглавието на темата първото нещо което ми идва на акъла е тренировки по бягане Хем добра форма, хем недостижим за врага
                    Танки грязи не боятся!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Законен начин за самоотбрана?

                      Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
                      Преди време и аз се рових дълго в тази област. Бях си харесал една Оса, само че не ключодържателите, а специално шоково оръжие със звукови, светлинни и шокови патрони. За съжаление се оказа че тази играчка у нас я няма
                      А като прочета заглавието на темата първото нещо което ми идва на акъла е тренировки по бягане Хем добра форма, хем недостижим за врага
                      Не съм супер атлет, но все още съм доста добре и мога да избягам от кварталните пияници. Става въпрос ЗА ЖЕНА МИ - имам син на четири и скоро (живот и здраве) ще ми се роди още един - бягането НЕ Е ВЪЗМОЖНОСТ!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Законен начин за самоотбрана?

                        Да това беше в кръга на шегата А замислял ли си се за електрошок?
                        Танки грязи не боятся!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Законен начин за самоотбрана?

                          Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
                          Да това беше в кръга на шегата А замислял ли си се за електрошок?
                          Отворен съм за всякакви предложения - единственото, което ме интересува е да са пригодни за жена. Трябва да са прости и бързи! Не държа да убиват, но трябва да спират противника! За съжеление все още не съм толкова богат, че да наема охрана...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Законен начин за самоотбрана?

                            Например нещо такова http://www.guns.bg/product_info.php?...d42bc54e3c61e2
                            Лично не съм го пробвал, но смятам че би бил ефективен. Ако е с деца може би ще е по удачно без спрей, за да не се получи олютяване при кофти посока на вятъра.
                            Танки грязи не боятся!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Законен начин за самоотбрана?

                              Горе видях мнения за редовен пистолет със стоп патрони. Това как ви звучи за жена?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Законен начин за самоотбрана?

                                Лошото при тези оржия ,че при използване от близко разстояние може и да убие.Виждал съм нараняване в задник със стоп -патрон на Макаров,ммммммммммм.Но всичко е въпрос на критерии.Освен това за да ползваш огнестрелно оръжие ,ти трябва да докажеш необходимост от това.Не знам как и на какво основание съпругата ти ще го носи или притежава.Има устройства ,които изстрелват електродите за електрошока,дава възможност и за недопускане на нападателя до теб ,пък и основното правило след такъв изстрел стане бягай,бягай и пак бягай.
                                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X