Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подземни военни бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подземни военни бази

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Ами не е вярно това. Авиобазата е била взривена от сърбите при изтегляне на силите им от района още през 1991 и 1992.
    абсолютно си прав... не знам защо ми беше останало в главата, че са взривяли пистите... може и с друг подобен обект да го бъркам.

    Коментар


    • От: Подземни военни бази

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Горното обаче никак не означава, че не са разработваха и съвсем други сценарии. ...

      [ATTACH=CONFIG]939982[/ATTACH]
      Твърде съм зает напоследък и ми е трудно да отделя време за писане. Тази картинка показва част от т.нар. "Доктрина Устинов" във връзка със сценариите за "неядрен конфликт с висока интензивност", разработвани и наложени от въпросният маршал в началото на 80-те (интересен тип е Устинов между другото). В тази връзка са ни накарали да си купим няколкото "скъпи играчки" и да си поосвежим ракетните наличности.

      Другото, което исках да кажа и което мнозина не осъзнават е, че за тази военщина е трябвало да се плаща ужасно висока цена. Плащана от нашия народ преди всичко за да сме способни да изпълним плановете на ВД. И разбира се, доколкото е възможно да пазим териториалната си цялост и някаква част от населението в рамките на горната задача.

      Коментар


      • От: Подземни военни бази

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        В днешно време колко му е на такава подземна авиобаза да и нанижат N броя високоточни боеприпаси на входовете и да ги запечатат. Самолетите вътре нека са си цели ...
        Ами...не е точно така.За да изпълниш пуск с високоточен боеприпас(по входовете), трябва да си в подходящата позиция.Да не забравяме, че това не е гражданско летище или завод или мост, а пълноценна авиобаза с две(+1) ескадрили изтребители(ПВО)+дивизион ЗРК+седем радара за далечно наблюдение+команден център(на практика щаба на дивизия за ПВО).Т.е. да се завреш доброволно там е като сам да се набуташ в кошера на осите.Това по принцип...
        Съвсем отделен въпрос е (на който не мога да си отговоря), на какво точно е разчитала СФРЮ.Югославия като "необвързана" държава, чрез всяка една агресия (или изобщо война) срещу който и да е от съседите И рискува война или срещу НАТО или срещу ВД, което нали...! Та за чии са им били тия скъпи съоръжения, ебаси?
        Последно редактирано от ЕМО; 08-12-17, 23:59.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • От: Подземни военни бази

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          Ами...не е точно така.За да изпълниш пуск с високоточен боеприпас(по входовете), трябва да си в подходящата позиция.Да не забравяме, че това не е гражданско летище или завод или мост, а пълноценна авиобаза с две(+1) ескадрили изтребители(ПВО)+дивизион ЗРК+седем радара за далечно наблюдение+команден център(на практика щаба на дивизия за ПВО).Т.е. да се завреш доброволно там е като сам да се набуташ в кошера на осите.Това по принцип...
          Що си мисля, че крилатите ракети са баш за тази работа ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Подземни военни бази

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Руснаците изстреляха над 2000 (две хиляди) такива ракети в Афганистан.
            По добре да ги изстреляш по някаква реална цел от колкото да ги режеш като остареят и им изтече ресурса на съхранение .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Подземни военни бази

              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
              Благодаря!Интересно беше!
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • От: Подземни военни бази

                Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
                Тази картинка показва част от т.нар. "Доктрина Устинов" във връзка със сценариите за "неядрен конфликт с висока интензивност", разработвани и наложени от въпросният маршал в началото на 80-те (интересен тип е Устинов между другото). В тази връзка са ни накарали да си купим няколкото "скъпи играчки" и да си поосвежим ракетните наличности.
                Kaто гледам плановете на ВД, явно са били отчетени откъде идват всичките заплахи за ЮИ фланг и тези "скъпи играчки" по-скоро са изиграли своята роля на сдържане на противника за близка ответка след главния удар от СССР, по-скоро нашите са били да им добият авиацията в европейската част.

                Коментар


                • От: Подземни военни бази

                  Един от най-секретните подземни комплекси в света-Шайен Маунтин-операционният център на NORAD(североамериканското командване за въздушно космическа отбрана)-Скалистите Планини/Колорадо.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:norad1.jpg
Прегледи:1
Размер:728.4 КБ
ID:5775263
                  Една от дебелите 1 м и тежащи 25 тона врати
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:norad3.jpg
Прегледи:1
Размер:310.2 КБ
ID:5775264

                  Коментар


                  • От: Подземни военни бази

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    По добре да ги изстреляш по някаква реална цел от колкото да ги режеш като остареят и им изтече ресурса на съхранение .
                    Въобще не става въпрос за това, а за ефекта от изстрелването им. Щот нали - арабите така пък инак, а когато ги стреляли извънземните, било по друг начин.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Подземни военни бази

                      Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
                      ... Тази картинка показва част от т.нар. "Доктрина Устинов" във връзка със сценариите за "неядрен конфликт с висока интензивност", разработвани и наложени от въпросният маршал в началото на 80-те (интересен тип е Устинов между другото). ...
                      Ами не! Планове за операции по овладяване на проливите чрез комбинирани удари на сухопътни сили и морски десант са правени и преди Устинов.

                      Для оценки физико-географических условий на будущем театре военных действий была проведена серия оперативных рекогносцировок Черноморской проливной зоны. Так, в начале мая 1967 г. для изучения оборудования Мраморного, Эгейского и восточной части Средиземного морей ходило гидрографическое судно «Фаддей Беллинсгаузен» с группой генералов, адмиралов и офицеров Генерального штаба, Одесского военного округа и Черноморского флота.
                      Материалы этого похода легли в основу проведения совместной оперативной подготовки войск, флота и авиации на Юго-Западном направлении. В июне 1971 года во время оперативно-стратегических учений «Юг-71» отрабатывалась высадка оперативного десанта в Черноморских проливах в составе полка морской пехоты и мотострелковой дивизии.
                      При това, в планирането се е залагало доста солидно използване на ядрено оръжие за подавяне на отбраната в зоната на проливите.

                      По воспоминаниям одного из румынских адмиралов, опубликованных уже в 1990-е годы, поражало воображение то количество ядерных боеприпасов, которое предполагалось на учениях государств-участников Варшавского Договора к применению в десантной операции. Удары наносились серями по 12, 14 и даже 18 боеприпасов мощностью до 10 килотонн каждый. Карты Черноморских проливов рябили отметками ядерных взрывов. Казалось, что их будет достаточно, чтобы «пробить» еще один пролив.
                      Т.е. от страна на ОВД съвсем сериозно са се планирали настъпателни операции от наша територия. Разбира се, от миролюбиви, по-миролюбиви ...

                      Съответно, и плановете на НАТО още от 1946 са включвали отбранителни действия срещу до 25 дивизии, настъпващи по суша през Източна Тракия, и морски десант по двата бряга на Босфора със сили на до 2 дивизии.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Подземни военни бази

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Що си мисля, че крилатите ракети са баш за тази работа ...
                        Чисто хипотетично-кой има крилати ракети? Ние? Унгарците? Гърците? Видя се, че в конфликта м/у сърби, хървати и босненци летището си работеше перфектно.
                        Това ми беше мисълта-стигне ли се до крилати ракети, и с това съоръжение и без него, СФРЮ е пътник...както и стана.
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • От: Подземни военни бази

                          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                          Чисто хипотетично-кой има крилати ракети? ...
                          Като четеш, че комплексът е бил проектиран да издържи на ядрен удар до 20 килотона дали не правен с мисъл за конфликт с някоя велика сила?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Подземни военни бази

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Като четеш, че комплексът е бил проектиран да издържи на ядрен удар до 20 килотона дали не правен с мисъл за конфликт с някоя велика сила?
                            Прав си.И аз това се чудех:
                            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                            Съвсем отделен въпрос е (на който не мога да си отговоря), на какво точно е разчитала СФРЮ.Югославия като "необвързана" държава, чрез всяка една агресия (или изобщо война) срещу който и да е от съседите И рискува война или срещу НАТО или срещу ВД, което нали...! Та за чии са им били тия скъпи съоръжения, ебаси?
                            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                            ...стигне ли се до крилати ракети, и с това съоръжение и без него, СФРЮ е пътник...както и стана.
                            Дори тази база да е останела абсолютно работеща и в перфектен вид, щяха да го отнесат по други параграфи.Това да хвърлиш ТРИ държавни бюджета в една пещера, която така или иначе няма да те спаси за мен е безумие.Но пък от друга страна, ако войната е локална и без намеса на "батковците"(например с/у някой от комшиите, нещо което през 90-те беше напълно възможно и отчасти се случи), то това съоръжение си е напълно жизнеспособно.
                            Последно редактирано от ЕМО; 09-12-17, 12:19.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Подземни военни бази

                              Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение

                              Другото, което исках да кажа и което мнозина не осъзнават е, че за тази военщина е трябвало да се плаща ужасно висока цена. Плащана от нашия народ преди всичко за да сме способни да изпълним плановете на ВД.
                              В настоящия момент плащаме малко, вероятно плановете на НАТО касаещи нас са минималистични, защото едва ли можем да изпълним мащабен план, но разчитаме, че в случай на конфликт ще консумираме сигурност колкото ни потрябва...
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Подземни военни бази

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                В настоящия момент плащаме малко, вероятно плановете на НАТО касаещи нас са минималистични, защото едва ли можем да изпълним мащабен план, но разчитаме, че в случай на конфликт ще консумираме сигурност колкото ни потрябва...
                                +1
                                МахАлото-люшнахме се от единия край в другия...
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X