Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата "тактика" на БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новата "тактика" на БА

    Още се чудя "съвместните формирования" дека "демонстрират действия по прочистване на населен пункт с непосредствена огнева поддръжка на артилерията" що им требе да се праят на идиоти, а не кажат "бе бутни ми тая сграда, баце че пречи".
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • От: Новата "тактика" на БА

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Още се чудя "съвместните формирования" дека "демонстрират действия по прочистване на населен пункт с непосредствена огнева поддръжка на артилерията" що им требе да се праят на идиоти, а не кажат "бе бутни ми тая сграда, баце че пречи".
      ?
      никой не се прай, ако не си виждал пресни снимки от Мосул, да ти пратя малко линкове ?
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Новата "тактика" на БА

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        ... що им требе да се праят на идиоти, а не кажат "бе бутни ми тая сграда, баце че пречи".
        Не е чак дотам лесно да бутнеш цял град с артилерия. Макар, че опитват...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:before-after-war-photos-aleppo-syria-fb1__700.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5760062
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • От: Новата "тактика" на БА

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          никой не се прай
          Досега в това ме убеждават...
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • От: Новата "тактика" на БА

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            Не е чак дотам лесно да бутнеш цял град с артилерия. Макар, че опитват...
            Това има по скоро обратен ефект за атакуващите . В развалините на една почти разрушена сграда има много повече сигурни позиции с метри железобетон пред всяка огнева точка . Сталинград е практически сринат от артилерията и авиацията . В Берлин са използвани тежките 280 мм оръдия Бр 5 и пак някои сгради са удържали и на тях .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Новата "тактика" на БА

              "Пешком по летешки" съществува в цял свят не от вчера и няма да е до утре.Ако си говорим за "тренажори" или "сухи тренировки", има достатъчно кадри на поделения на ВДВ или учения на "airborne divisions".Това е едно, но да тичат по тройки из ливадите или да се друсат на плаца имитирайки возене в ЗИЛ...
              Това съм го играл като танкист в Казанлък през 1993/4 година. ТУБС, ама без стрелба.Тоест само тактическо учение, макар че муказваха ТУБС.Отделно си имахме "пълноправен ТУБС" със стрелба с танкове с "хуйчета" от БМП и вкладна цев.

              На това "т(р)ичане по тройки" на практика имаше и стрелба, ама нямаше танкове" - стрелбата си беше с АК-47 с муфа и тъй като в ротата имахме само един такъв(всички останали бяха АК- 74 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AK-74M-003.jpg
Прегледи:1
Размер:36.1 КБ
ID:5760115от танкистиките/не десантните) и с него стреляше старшината когато му кефне и докато стигнат патроните, а останалите ходехме и притичвахме чат-пат, като в началото имитирахме танкова колона, по заповед се разгръщахме, след което всеки "танк"/групичка си заемаше танковата позиция и вървеше напред и полигона.

              Преди това бяхме поставили 400 грамови тротилови шашки които обикновено сержантите които вървяха пред нас на 15-на до 30-на метра палеха с къс фитил и докато търчахме напред тези тротилови шашки гърмеха помежду нас, пред нас и зад нас.

              Тогава свикнах да се гърми наколо ми и дори на 4-5 метра гърмеж от такава шашка не ми правеше впечатление, макар че старшинката беше недоволен, защо не съм я заобиколи по отдалече.
              На практика само гледах да минава странично или с гръб като задължително си държах устата отворена, за да не се получи да съм с пукнато тъпанче.

              Ама тогава ги бяха наредили през 10-15 метра, та беше голяма щуротия да търчиш от едно към друго което можеш да не видиш, опитвайки се да избегнеш първото ...

              Та на този ТУБС без танкове и се стреляше в автомат имитирайки автоматен и картечен откос и отделно гръмчетата имитираха артилерийска и танкова стрелба около нас.Шашките бяха от тези цилиндричните, като по средата имаха дупки и там можеше като го напънеш да го "счупиш" на две равни части -те затова и бяха тези дупки.

              Не зная дали след счупването бяха 400 или 200 грама, ама такова поне веднъж е гърмяла на 2.50 метра от мен и след това дойде старшината да ме гони с една пръчка с железен връх като на остен накрая, защото преди това ми каза да я заобиколя по-отдалече, ама нали съм си вироглав, а и отделно ме мързеше да заобикалям и не я заобиколих, така както на него му се искаше.

              От тези гръмчета нищо не хвърчеше, единствено се нагнетяваше въздуха при взрива, ама там енергията от взрива основно отиваше към небето ...

              Затова и не виждах голяма полза да ги заобикалям от далече.

              Коментар


              • От: Новата "тактика" на БА

                С две думи-не е армейски фолклор.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • От: Новата "тактика" на БА

                  Така! Нека обясня за да не се получават недоразумения-"пешком по летежки" е упражнение, при което (на земята-то за това е "пешком" ) се отработва конкретна задача НЕПОСРЕДСТВЕНО преди изпълнението И във въздуха.Целта е да се стиковат екипите(двойки,звена), да се разпределят задачите(кой какво, кога и как ще прави), да се разпределят позициите във въздуха(кой ще атакува, кой ще прикрива) и т.н. .Прави се поради това, че в авиацията "бойното поле" е триизмерно и въздушния бой е изключително скоротечен и е добре преди боя той да е "проигран" в главите на пилотите("пешком" се прави и преди "зона" или "прехват" когато е учебен).Както писах по-горе въпросния прийом се ползва от всички армии по света и в бойни и в учебни условия, като в никакъв случай НЕ замества реалната летателна подготовка.
                  "Упражнението" с тичането из ливадите най-вероятно(но никога не можем да бъдем сигурни поради спецификата на военната "мисъл") е с цел повишаване на тактическата грамотност на танковите екипажи, като едновременно се пести "ресурс" и гориво( + допълнителен бонус-ФП).Нещо което в белите държави се прави на тренажор или директно в машините.
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: Новата "тактика" на БА

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    С две думи-не е армейски фолклор.
                    Е обаче основание за армейски фолклор ...

                    Пешим по-танковому
                    ...

                    Вдруг слышим откуда-то:
                    «Взвод, в атаку!» -
                    И мы тут же бежим, к плечу плечо…
                    Хорошо!
                    По оврагам, взгоркам, буеракам
                    бежим вчетвером:
                    командир, механик-водитель,
                    заряжающий и наводчик
                    . ...
                    И по-идиотски вариант - Дето ходят пеша по танково добре, ама са ги накарали да се наврат в дървени ромбове ...
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-07-17, 19:47.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Новата "тактика" на БА

                      Ромбове,....ромбове ама си имат рация.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • От: Новата "тактика" на БА

                        Хааха, мноо слабички ве,тряа и маса да понатрупат!
                        Майтапа настрани, ама от скромния си казармен опит разбрах, че всяко нещо "там" има някакъв смисъл, понякога разбран по кървав начин... И в един момент може да бъде от полза. Да не забравяме че една система е толкова здрава, колкото е здраво най-слабото звено. Тук, у форума и в частност тая тема сме хора ерудити и в пъти над средното ниво на интелект /затова и някои неща не можем да ги разберем/, но вервайте ми, имал съм под мое командване уникални тъпанари. Всеки един обаче може да е най-добрият в някой случай и така - заповед се изпълнява, не се разсъждава. Приемам за смислена и Формацията "сглобяване преди щурм" , просто ми беше интересно дали е тактически прийом и при реална обстановка. Мисля, че всичко се изясни, а дискусията определено беше приятна и забавна.

                        Коментар


                        • От: Новата "тактика" на БА

                          Извинявам се на създателят на темата и модераторите, но не намерих по-подходящо място за въпроса си, та затова - тука.
                          Днес чета за инцидент на Сливница със загинал войник, съболезнования на близките. Та журналистите пишат, че е самопрострелване след стрелбата, при товарене на оръжието. Понеже не съм запознат със съвременните пушкала а тук има компетентни хора и затова питам - тая браунинг на какъв принцип е, с ленти ли е с какво е, възможно ли е наистина да остане заредена след махане на лентата, пълнителя, кутията, магазина или там каквото му казват сега

                          Коментар


                          • От: Новата "тактика" на БА

                            Кой е тоя Браунинг?
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Новата "тактика" на БА

                              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                              Извинявам се на създателят на темата и модераторите, но не намерих по-подходящо място за въпроса си, та затова - тука.
                              Днес чета за инцидент на Сливница със загинал войник, съболезнования на близките. Та журналистите пишат, че е самопрострелване след стрелбата, при товарене на оръжието. Понеже не съм запознат със съвременните пушкала а тук има компетентни хора и затова питам - тая браунинг на какъв принцип е, с ленти ли е с какво е, възможно ли е наистина да остане заредена след махане на лентата, пълнителя, кутията, магазина или там каквото му казват сега
                              С лента е и работи на принципа на "късият ход на цевта". Може да остане патрон ама трябва да са много заблудени за да не разберат. Бог да прости момчето! Един човек трудно ще я качи където и да е./40 кг/
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • От: Новата "тактика" на БА

                                Да, това е другото, което си го мислех, сигурно са били поне двама и другият е натиснал спусъка... По наше време като сме смъквали КПВТ-то от БТРа се събирахме по няколко човека. Там нещата бяха два метра на педесе килограма, грубо и по спомен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X