Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата "тактика" на БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новата "тактика" на БА

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Ми то и тук, и там дето трябва да мислят се кара на око. Излиза, че Боса да ги купи от бакалията и ги прати ще е по-далавера. Какви стотици милиони лв и единицидобре звучи
    Изключи арсеналските АК от там, че скъпи идват.

    Коментар


    • От: Новата "тактика" на БА

      Мне, ама Мда.
      Мисли се дълго по смисъла - типът, целесъобразността, ефективността и подобни от този род. Бидейки в НАТО, тия работи може да ги считаме измислени. Следва постижимостта - ами реална е.
      И нищо няма защо да се продава (не непременно и не на момента). Минава в графа: "Сбирщайн" - за резерва.
      Последно редактирано от davc; 29-09-17, 22:57.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Новата "тактика" на БА

        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
        Мне! Я си представи ако БА трябва да се "освободи"(т.е. да продаде) от да речем 300хил автомата(остатъка от дву милионния(по слухове) моб запас от времето на БНА) и стотина млн патрона от ненужния калибър, за каква сладка далаверка говорим. ...
        Ама те още ли не са ги продали?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Новата "тактика" на БА

          Държим го за колекционери (не само наши)? Там имаме опит.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Новата "тактика" на БА

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Ама те още ли не са ги продали?
            Според Дога не са
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • От: Новата "тактика" на БА

              В бакалията отсреща Колт AR15 правен по военни спецификации е към $700. Хеклер и Кох са няколко пъти по-скъпи /и с такова думнаха Осама, ползват ги специалните части/. Арсеналски Калашник е $1200.00. За тукашния маркет, директно можеш да размениш нашите Калашници за нови Колт. Ще се изтрепаме да ги купуваме, обещавам! Само трябва да махнат автоматичната стрелба. Румънските WASR вървят колкото нов Колт. Пращайте!
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Новата "тактика" на БА

                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                Според Дога не са
                И верно не са. Интересът по въпроса, изобщо не е съществен, защото ги има по много (ама много много) и отсекъде.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Новата "тактика" на БА

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  В бакалията отсреща Колт AR15 правен по военни спецификации е към $700. Хеклер и Кох са няколко пъти по-скъпи /и с такова думнаха Осама, ползват ги специалните части/. Арсеналски Калашник е $1200.00. За тукашния маркет, директно можеш да размениш нашите Калашници за нови Колт. Ще се изтрепаме да ги купуваме, обещавам! Само трябва да махнат автоматичната стрелба. Румънските WASR вървят колкото нов Колт. Пращайте!
                  Не искам да ти развалям настроението, но последната актуална цена за която аз знам(верно-от преди 3-4год.) е 264,00лв./бр. при държавна поръчка(т.е. на себестойност).
                  Последно редактирано от ЕМО; 30-09-17, 00:43. Причина: допълване
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: Новата "тактика" на БА

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    Мне! Я си представи ако БА трябва да се "освободи"(т.е. да продаде) от да речем 300хил автомата(остатъка от дву милионния(по слухове) моб запас от времето на БНА) и стотина млн патрона от ненужния калибър, за каква сладка далаверка говорим.Мислиш ли, че няКой я ще пропусне? Просто наистина не можем да си го позволим. Още повече , че имаме и горчив опит с големия калибър-спомняте си случката от Ирак, когато бяха забравили патроните.
                    Като цяло преминаването на друг калибър/боеприпас е проблем за всяка една армия по света и се мисли много дълго и внимателно преди да се предприеме.
                    ПП.Цифрите си ги изсмуквам от пръстите,разбира се.Не за друго ами защото са "класифицирана информация", която няма от къде да се намери и карам "на око".
                    ПП2.Чавдаре, прав си разбира се, но пак всичко опира до пари.За момента тия пари явно са по-необходими другаде.А иначе и аз се чудя защо не ги пращат на мисии с оръжие в натовски калибър.Арсенал ги може и автоматите и картечниците, а и ще са нужни много малко бройки(или може би точно заради това-къси и скъпи серии).
                    Слуховете казват че с нашите мобилизационни запаси отдавна се трепят в Сирия ; Ирак ; Афганистан и други горещи точки в този свят . На времето цената на един АК със сумка ; зип за почистване и 4 пълнителя беше 100$ на вратата на завода . Около милион се продаваше едно САУ 2С1 и имаше опашка . На моменти не насмогвахме та се е налагало да продадат на клиента от наличните в армията . Старите от БЕТА още разказват случката когато Пеко Таков през ноща дошъл с волгата и една УАЗка и раздавал пачки пари премии на работниците . Унификацията на калибрите в една армия се прави най вече заради логистиката . В ситуация на война тя е най трудното нещо . Много армии в този свят са се провалили именно заради нея . Когато снабдителните линии ти се разтегнат на хиляди километри и на тях работят партизански формирования и вражеската авиация вероятността да закараш нещо до фронта е почти никаква . Това което все пак си успял да закараш трябва да върши работа на всички .
                    Последно редактирано от sek.1; 30-09-17, 05:46.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Новата "тактика" на БА

                      Те и с нашите боеприпаси за утилизиране отдавна се правят СВУ та пак там.То и за това преди години налазиха от Браг на Кривина,а официални съмнения и мрънкане за разследване от наша страна на всички взривове се чу миналата година .Ако има и се окаже истина бая "бизнесмени "ще минат без съд......,при някои прошка НЯМА!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Новата "тактика" на БА

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Те и с нашите боеприпаси за утилизиране отдавна се правят СВУ та пак там.То и за това преди години налазиха от Браг на Кривина,а официални съмнения и мрънкане за разследване от наша страна на всички взривове се чу миналата година .Ако има и се окаже истина бая "бизнесмени "ще минат без съд......,при някои прошка НЯМА!
                        Скрап за СВУ там си имат пре достатъчно и не е рентабилно да го возиш на хиляди километри . Нашето е годно и се използва по предназначение .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Новата "тактика" на БА

                          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                          , идеята беше, че в краката ти ще има достатъчно свободни "натовски" пушки.
                          Това не го разбрах, ще има много паднали натовци ли, що ли? От къде ще се появят тия свободни пушки, или си правим сметка някой друг да ни въоръжава по милост?
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Новата "тактика" на БА

                            Щяло да има поумрели съюзници и проблема, че на нашенци им свършили мунициите се е решил като вземем чуждото оръжие за което муниции има още.

                            Коментар


                            • От: Новата "тактика" на БА

                              Изглежда някой не е разбрал.

                              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                              Ако "патакламата продължи повече време" по земята ще има достатъчно пушки от "правилния" калибър.
                              Това беше "черен" хумор.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: Новата "тактика" на БА

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Това не го разбрах, ще има много паднали натовци ли, що ли? От къде ще се появят тия свободни пушки, или си правим сметка някой друг да ни въоръжава по милост?
                                Мисля, че е от филма "Бяхме войници".Цитатът е нещо от рода "когато опра до тази пушка ще има вече много от тях по земята".
                                Много хубав филм.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X