Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Човек не можеш да натовариш оръжието за цяла пехотна рота на гърба си . Напече ли се ситуацията взимаш това с което си най добър ако го имаш и се молиш на оня горе и на уменията си да оцелееш . Единя ми дядо е бил моторист разузнавач през втората световна оцелял е без жилетки и всички съвременни средства щото е бил много див.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Всичко което предлага Лудото куче е ок,но не всеки може да се сдобие или позволи това.При мобилизация от държавата можем да разчитаме общо взето-дрехи стария образец горе долу всички размери има,кубинки тук греда има само малки или много големи номера,сухарна торба включваще канчета и манерка,противогаз молиш се да е 4-номер за да си вкараш главата,каска оръжие спрямо какъв действаш по бойния разчет АК,ПК,Снайперова винтовка или РПГ!Това е при евентуален военнен конфликт,а при природни бедствия и аварии там е греда държавата не може да ти помогне с никакво оборудване!Всичкоси зависи от теб ти с какво разполагаш!

      Sent from my HUAWEI Y600-U20 using Tapatalk
      Христо Георгиев-0889022988
      Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Човек не можеш да натовариш оръжието за цяла пехотна рота на гърба си . Напече ли се ситуацията взимаш това с което си най добър ако го имаш и се молиш на оня горе и на уменията си да оцелееш . Единя ми дядо е бил моторист разузнавач през втората световна оцелял е без жилетки и всички съвременни средства щото е бил много див.
        За едно пукало говоря пьк и не се знае кой кьде отива,за спомен Сьрбия да речем.Единия ми прадядо е бил снайперист в Пьрвата Световна,убит от немски снайпер който пьрво удря тоя който му носи патроните,бил е без жилетка.Ако вьрна и още 4-5 поколения назад и ще стигна до мускети и стрелички ма като вдигна погледа и гледам календара 21 век показва.

        Взимам каквото имам и каквото мога да нося пьк после мога да го скрия,изхвьрля или подаря на някой.То си има описани случай и плейтове не носят хората тия дни ма им се налага да тичкат из едни планини та.........всеки знае него си,за мен е по-добре да имам от колкото да нямам,но и в двата случая се надявам да не ми потрябва нищо и да си остана с дупчене на хартийки
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Цялото това оборудване не е по финансовите възможности на над 90% от българите . Не са кой знае колко много хората които могат да заделят без да им се отрази негативно на семейния бюджет 500$ за балистична каска и още толкова за що годе читава бронежилетка . Според мен трябва да направим един списък с възможните за средностатистическия българин неща без да се налага продължително гладуване Щото от сега си представям как казвам на жената аз таковата едни 2000 лева за каска и бронежилетка след което с тигана ще ми причини това което не може да ми причини цялата турска армия накуп нищо че е няма и 50 кила с мокри дрехи
          Последно редактирано от sek.1; 13-08-16, 09:47.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            ...Единия ми прадядо е бил снайперист в Пьрвата Световна,убит от немски снайпер който пьрво удря тоя който му носи патроните...
            A защо немски снайперист е стрелял по български?
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              ..мальк бинокьл с увеличение около 8 или 10...
              За "градско" даже бих препоръчал перископ, ама и той тежи, но пък можеш да киризиш без някой да ти гледа канчето през кръстчето на оптиката.

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Сабя в бой и жена се в заем не дават...
                E "сабята" не давам Мисълта ми е, че в тези ситуации всичко те води към "опростяване" и "изпростяване". "Тежи" ти и в пряк и в преносен смисъл.Късметлия си ако имаш вода и бисквитки и местенце дето да положиш глава! За съжаление не мога да го кажа по точно
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  A защо немски снайперист е стрелял по български?
                  Сигурно щото сме се преориентирали по някое време от камераден към товарищи.

                  П.С. Абе както си говорим кой какво евентуално може да си помъкне от вкъщи, каква е вероятността държавата в лицето на някой шапкар да каже "много убаво, ама фърляйте си сега всичките екстри ей в тоя куп при другите, надявайте въшкарниците + цинтарките и нарамвайте мешката, както се полага на редовия мобилизиран" ?
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

                    Айде да добавя,че не се сещам дали ги има писани - .............., ............., ........... .. .........., .................................................., ..............., .............. ,............ ......................................макарони...........
                    .......... ии.......камион!
                    Взел съм като "база" поста на Бенца просто ей така, на случаен принцип, но идеята е че някак ще сме претоварени, а покрай наша мобилизация очаквам проблеми с транспорта от ден първи..
                    Иначе по-скоро правилното за мен е споменатото от Грийн. Не че и аз не подметам раница, дето само дрехите и боклуците са вътре и ей ти едни 30 кила. Относно оръжието, ако ще е от личните - фенер, двунога, 4-5 пълнителя и една гонкаджийска оптика. Ако ще ми е зачислено от държавата - у едно торбе си взимам споменатите аксесоари и в некой промеждутък за 15мин. ги прехвърлям на държавното.
                    И малко да разширя - да речем, че се е създала ситуацията - какво ще предприемете - ще сменяте позиция и ще шетате из района си на местообитание или примерно бихте тръгнали и до другия край на страната за да сте в движение?
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение

                      П.С. Абе както си говорим кой какво евентуално може да си помъкне от вкъщи, каква е вероятността държавата в лицето на някой шапкар да каже "много убаво, ама фърляйте си сега всичките екстри ей в тоя куп при другите, надявайте въшкарниците + цинтарките и нарамвайте мешката, както се полага на редовия мобилизиран" ?
                      Вероятността е голяма, но не стопроцентова. Зависи колко е динамична и с каква скорост се развива ситуацията.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Егати и гяволетата! Понеже в другата тема не може да се пише на какво съм се научил в казармата, ринг свободен е тук
                        Тц, тук е. И тук е мястото на 7/8 от темата, ама ме мързи да ги прехвърлям пост, по пост.
                        И бъркаме понятието мобилизация с хайдутлук (или партизанска война). Както и с "24 часовата раница", каквото и да означава това; както и със "Сборната дебелиада на пишман палаткаджиите"; както и с риболовен пикник...
                        Ако ще трябва да си купя каската, жилетката, манерката, пушката... ебемти и мобилизацията. Това, че аз ще съм подготвен, не прави шансовете ми за оцеляване по- големи, при положение че тия около мен са пуснати на самоход от Държавата. Ако ще кисна в някоя казарма, снимка на Саманта Фокс ми е достатъчна (евентуално на жената и децата). Ако ще ме пращат в гората, да бъдат така добри, да ми подсигурят полевата кухня, превързочните материали, палатката, гъбината... баси, за обувки, дрехи и пушка да мисля аз. Това не е мобилизация, а сървайвър.
                        Бих си направил някои ваксини, ако имам време. За кърлежи ми ги биеха около гръбнака, тетанус, алабала... антирадиационните ампули ги хвърлям на момента.
                        Последно редактирано от Тропчо; 13-08-16, 13:42. Причина: синтаксис
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                          Сигурно щото сме се преориентирали по някое време от камераден към товарищи.
                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          ...Единия ми прадядо е бил снайперист в Пьрвата Световна...
                          Или Боса е бил сънен или въпроса е съвсем резонен.
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Oсвен, че пише за първата, пише и прадядо, та съвсем си се връзват нещата. Явно става дума за "колатерален дамадж" като цяло, но конкретиката си е любопитна при всички случаи.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Някъде около Сръбско е било и за да не вкарвам пра пра просто го казах с едно пра,а защо немец на наш.....е не знам прапра къде с кои .....е бил,не съм се интересувал.

                              Каската в сравнение с жилетката е двойно или тройно по-евтина та за да излезе сметката за жилетка с прикачните към нея е едно ПОНЕ хилядарка.
                              Под война в която има смисъл мобилизация аз виждам нещо като Украинския конфликт и точно там точно такива неща им липсваха.Ако ще се мобилизираме срещу Турците или Руснаците или Американците.......възелин яко и тоалетна хартия.

                              Щом 90% от Българите не могат да си го позволят уж то не значи,че не е полезно в такъв конфликт или няма да ти трябва,тук пишем за тия с мерака и кое е полезно.Аз никога не смятам парите на другите та ми е все тая кой колко и какво,ако трябва тема Какво да вземем за 100 лева то мммммм аз даже не знам какво има там и какви пари е,половин фенер да си носи,от нормалните.
                              Представям си какво ще осигури армията тогава и не знам дали въобще да разчитам на нещо повече от калашник и 4 пълнителя ако са останали пълнители.
                              Последно редактирано от BENZBOSS; 13-08-16, 17:12.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Пак чета заглавието и пак заглавието е : Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Какво ще НИ ТРЯБВА та за мен темата е златна,ако пусна тема какво МОГА ДА НОСЯ е друго,там ще е кратка тема.Сега ще влезе Кучето,ще каже Нощна оптика Еди кой си клас и модел .....и продавам две коли,че жената нейната не дава за едното стъкълце.Мани,живот......някой да знае колко долара беше патрон за Калашник по време на конфликта в Сърбия или Украйна?Пьк уж държавата давала
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X