Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Ибупрофена не е антибиотик или друго специализирано лекарство . Най обикновено болкоуспокояващо е от леките ако въобще има такава категория . Мене като ме зацепи главата ми помага само Аулин или Нимезил . На времето пиех Седалгин нео ама от как го направиха със зелена рецепта ме мързи да ходя при личния за такава дивотия .
    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Пупупу да не дава ония горе ма ще пиеш и ще пееш,че и на брат си ще дадеш / да ти го пратя писано пред гдини,една историйка в морето,даже не беше на война /
    Сигурно ако си на зор . То в морето си е като на война на сред нищото като около тебе на поне 1000 километра няма никой щеш не щеш трябва да се оправяш сам . То в момента българската здравна система до там са я докарали че без пари те лекуват по телефона Преди няколко години в неделя си бях срязал на една ръждива ламарина ръката всичко си бях промил и превързал отидох в спешното на студентска да ми ударят един тетенаус а от там доктора ми се изхили и ме прати до аптеката да си купя ваксината игла и спринцовка . Реално и сам можех да си я сложа ваксината за толкова са ме обучили на курса в казармата . То и сега в работата само аз поддържам една минимална аптечка с подръчни материали за първа помощ като някой се пореже на някое желязо . Ламарината реже по жестоко от всеки нож или стъкло . Една закалена навита стружка реже до кокал преди да се усетиш .
    Последно редактирано от sek.1; 22-08-16, 07:30.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      В напечено положение лекар се намира по-лесно от колкото лекарства,половин доктор да е,медицинска сестра........за някои или повечето неща ще се оправи.Една марля да нямаш чиста и един спирт или подобно / ракиите ги знам / с какво да ги замениш?

      И ако вие сте я закъсали то да споменавам ли как е тук?Аспиринче и марлички има,но какво са е друго лекарство си е с рецепта или от Мексико или по интернет от къде дойде.........и пак има,мерака със зор се гаси.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
        Представям си,как доброволецът бодряшки си събира тактическата аптечка...
        Kakва тактическа бре, аз като чета, се опитвам да си представя как я носи (отделно пушките, пищовите и два скрина чеиз)... Тя се е заформила къмто два-три средноголеми куфара - направо си е стратегическа.
        Последно редактирано от davc; 22-08-16, 09:36. Причина: допълнение
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Еми да. Затова,който е наясно с билките, ще прокопса. Каквато и аптечка да си натъпеш, в условия на война, ако нямаш редовно снабдяване на храна, лекарства и медицинска помощ, опциите за развитие на битието ти клонят към една, най-неблагоприятната. Те затова лекари, сестри, фармацевти, пом.фармацевти, фелдшери (каквито вече няма) носят офицерски чинове. Преди, де, сега не.

          Benzboss, не се оплаквай, поне имате легална марихуана.

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Ще Ви споделя един "бабешки" начин за лечение на зъбобол-жабурене с кислородна вода,помага за около 5-6 часа.Гаргара с същата тази кислородна вода помага при болно гърло.

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Стига да не е постоянна употреба,че има леко канцерогенен ефект върху епитела на устната кухина

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                Ще Ви споделя един "бабешки" начин за лечение на зъбобол-жабурене с кислородна вода,помага за около 5-6 часа.Гаргара с същата тази кислородна вода помага при болно гърло.
                Баш "бабешки" е, щото дедовия е с ракия.Помагало и за убиване на бактерии.
                За антибиотиците в новобранския се бях запасил с Оспамокс, та като се вапца работата питах лекаря може ли с тях а не с тоя дето ми го връчиха, някакъв измислен за през 6 часа.

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Тоя оспамокс за нищо не става.По-добре го разкарайте от стратегическата аптечка и вместо него сложете малко сушена пастърма.Тъкмо за мезе към ракията

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Пак бъркаме идеята за организирано формирование и индивидуално оцеляване. Нейсе - запуши я както казваше един народен герой.
                    Не мисля, че при хипотетична военна ситуация индивидуалното спасяване има особенни плюсове , а така също и особенни шансове за успех. То разбира се пак зависи от ситуацията и пак подчертавам, че пиша за такава в който има запазена някаква форма на държава и организация. В противен случай е вярно онова за пролетарийте - "Обединявайте се". Не, че не е до някъде вярно и при мобилизационни веселби- определено ако има (а ще има) доброволчески формирования те не са за предпочитане.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                      Пак бъркаме идеята за организирано формирование и индивидуално оцеляване. Нейсе - запуши я както казваше един народен герой.
                      Не мисля, че при хипотетична военна ситуация индивидуалното спасяване има особенни плюсове , а така също и особенни шансове за успех. То разбира се пак зависи от ситуацията и пак подчертавам, че пиша за такава в който има запазена някаква форма на държава и организация. В противен случай е вярно онова за пролетарийте - "Обединявайте се". Не, че не е до някъде вярно и при мобилизационни веселби- определено ако има (а ще има) доброволчески формирования те не са за предпочитане.
                      То и сега на доста места няма признаци на държава . В случай на война поне в началния етап ще е доста трудно докато заработи система правена да работи при организацията на Варшавския договор . Ако въобще заработи .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Благодаря на автора на темата за това,че ни дава полезна и безплатна информация.За мен е интересно как би протекла самата мобилизация,опасявам се,че като се съберат хората ще им се раздадат камуфлажи,кубинки мешка с "бойната готовност" а личния багаж ще се прибере и разлредели за"по нуждаещи се".Не знам дали няма да решат да приберат личните и ловните оръжия и дори автомобилите с висока проходимост.
                        Всичко е много относително и зависи от много фактори,но примерите на автора са точни и полезни дори само като информация за всеки мъж на активна възраст в днешните интересни времена.

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от том Преглед на мнение
                          Благодаря на автора на темата за това,че ни дава полезна и безплатна информация.За мен е интересно как би протекла самата мобилизация,опасявам се,че като се съберат хората ще им се раздадат камуфлажи,кубинки мешка с "бойната готовност" а личния багаж ще се прибере и разлредели за"по нуждаещи се".Не знам дали няма да решат да приберат личните и ловните оръжия и дори автомобилите с висока проходимост.
                          Всичко е много относително и зависи от много фактори,но примерите на автора са точни и полезни дори само като информация за всеки мъж на активна възраст в днешните интересни времена.
                          При цялото ми уважение към висшестоящия началник, но не виждам как някой с явно многократно по-малък капацитет от моя(дето се имам за нещо между ниско и средно ниво), ще ме накара да му дам нещо дето съм го купувал с мои средства, и по-важното е на светлинни години от това дето същия тоя ще ме кара да навлека и така с бодряшка стъпка, песен на уста и голи гърди да тръгна срещу куршуми и снаряди.

                          Аз съм много благодарен на Калин за споделеното, въпреки че никак не ми се иска всичко това да се случи и да се налага да се ползва изброеното по предназначение(придпочитам да си ги ползвам за граждански цели), но личното ми мнение, е че ще се наложи много по-скоро от колкото някой предполага. Който иска и може да се подготвя, пък дай Боже да не се налага да се ползва. Който иска да седи и да чака да вземат да му падат камъни на главата и чак тогава да почне да му светват лампите, ако има какво да светва изобщо.

                          Имам две молби!

                          Първата е всичко коментирано и изброено, ако може да се добавя от Калин в списък, някъде в челото на темата след като е из коментирано и одобрено за полезно, при това с търговските/military наименования, алтернативи и евентуално с някакви препратки за по-лесно ориентиране, понеже говорим за Паметка и да не се налага да се ровим из цялата тема. В края на краищата всеки сам преценява кое може/не може, иска/не иска...

                          Втората е да помоля да не разводняваме темата с глупости(понеже и без това се писа повече от колкото е нужно)
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            http://www.economic.bg/bg/news/7/ger...kolko-dni.html
                            Те това не са глупости, ние носехме по 3 консерви (общо, за 3 дни). Ако не ти тежи носи хладилник.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Някои хора си представят мобилизацията като сбиране на башибозук - всеки си идва с коня, личното оръжие и облекло, каквото е преценил за добре. Отказът да се подчиниш на заповед да сдадеш "неуставното" си оборудване, може да доведе до разстрел без съд - нали за "военно положение" говорим.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                                ...При цялото ми уважение към висшестоящия началник, но не виждам как някой с явно многократно по-малък капацитет от моя(дето се имам за нещо между ниско и средно ниво), ще ме накара да му дам нещо дето съм го купувал с мои средства, и по-важното е на светлинни години от това дето същия тоя ще ме кара да навлека и така с бодряшка стъпка, песен на уста и голи гърди да тръгна срещу куршуми и снаряди.

                                ... да помоля да не разводняваме темата с глупости(понеже и без това се писа повече от колкото е нужно)
                                http://www.vks.bg/vks_p04_04.htm#Глава_тринадесета__

                                Глава тринадесета
                                ВОЕННИ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ
                                Чл. 371. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 75 от 2006 г.) За престъпления по тази глава носят отговорност:
                                г) (изм. - ДВ, бр. 20 от 2012 г., в сила от 10.06.2012 г.) резервистите при изпълнение на активна служба в доброволния резерв и лицата на военновременна служба;
                                д) неупоменатите в този член лица за съучастие в престъпления по тази глава.

                                Чл. 372. (1) Който не изпълни или откаже да изпълни заповед на началника си, се наказва с лишаване от свобода до две години.
                                2) Ако това е извършено от група лица или пред строя, или по демонстративен начин, наказанието е лишаване от свобода от една до пет години.
                                (3) За престъпления по предходните алинеи в особено тежки случаи наказанието е лишаване от свобода от три до десет години.

                                Чл. 373. С наказанието по съответните алинеи на предходния член се наказва и неизпълнението или отказът да се изпълни законно искане на военно длъжностно лице, изпълняващо задължение по военната служба.

                                Чл. 374. Който явно изрази недоволство против разпореждане или заповед на началника си, се наказва с лишаване от свобода до една година.

                                Чл. 396. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., доп., бр. 75 от 2006 г.) За военни престъпления, извършени във военно време или в бойна обстановка или при участие в мисия или операция извън страната, наказанието е:

                                2. по чл. 372, ал. 1, 373 във връзка с чл. 372, ал. 1, чл. 374, 375, 380 и чл. 387, ал. 3 , предложение второ, чл. 388, ал. 2 - лишаване от свобода до осем години;
                                3. по чл. 381 , чл. 385 , чл. 386, ал. 2, чл. 387, ал. 1 - лишаване от свобода от три до десет години;
                                4. по чл. 373 , във връзка с чл. 372, ал. 2 и 3, чл. 387, ал. 2, чл. 389, ал. 2 и 3, и чл. 390 - лишаване от свобода от три до петнадесет години.

                                Чл. 397. (1) (Доп. - ДВ, бр. 75 от 2006 г.) За престъпленията по чл. 372, ал. 2 и 3, чл. 376, чл. 377, ал. 2, чл. 382, 383, ал. 3 , извършени във военно време или в бойна обстановка или при участие в мисия или операция извън страната, наказанието е лишаване от свобода от пет до двадесет години или доживотен затвор без замяна.

                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X