Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    + 10! Само ми обясни, как ще се формулира "реален външен враг" в общество като нашето, поляризирано във фобии и филии. Представям си ситуацията "ГОВОРИТ СОФИЯ. СЕГОДНЯ, 5-ОГО СЕНТЕБРЯ, ТЪЙСЯЧА ДЕВЕТСОТ, СОРОК... опа, обърках годините... МАКЕДОНИЯ ВЕРОЛОМНО НАПАЛА..." Нали, избирам си враг, дето ни е "по зубам", за другите, дори не ми се мисли.
    Що бе и сърбите в момента са долу горе като нас . И те имат 2-3 летящи самолета Там обаче я оплескахме пратят ли Весна Змианъц и Мирослав Илич с Южни ветър
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Поляризацията и фобиите отстъпват когато нещо се гласи да те бодне някъде. И сега разединението ни е малко никакво.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Викаш, складовете на МЕТРО, Кауфланд, Декатлон и прочее, ще изиграят ролята на Държавен резерв.
        Не, държавният резерв, си е държавен резерв - и той ще си играе ролята на такъв. Складовете на Метро, са си складове на Метро - и за тях, също си има роля. (И за твоето оборудване за ризи, и за моето, за каквото!).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Не, държавният резерв, си е държавен резерв - и той ще си играе ролята на такъв. Складовете на Метро, са си складове на Метро - и за тях, също си има роля. (И за твоето оборудване за ризи, и за моето, за каквото!).
          Звучи обнадеждаващо. Пък, щом и Ловецът казва... аз знам кога да спра, да споря.
          П.П. Отивам да се дообръсна, щот приличам на зебра в главата. Спря ми тока за половин час, ама сега дойде. Не е за вярване, как спирането на тока ти променя живота.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            При настоящата геополитическа обстановка мобилизация ако има (а за съжаление вероятността за това расте непрекъснато) ще е срещу Матушка. Което нали ...
            Само ги чакаме да ни обявят война (ма по какъв ли повод точно, не е ясно) и докато те подготвят десанта, ние ще се мобилизираме. Аз съм пръв - щом имало големи складове с консерви
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
              Или пак нато на всеки 6-и май ще изкараме полевите кухни и яко боб.
              Колега, поправи се, че с това изречение само наливаш вода в мелницата на ВД-носталгиците
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Викаш, складовете на МЕТРО, Кауфланд, Декатлон и прочее, ще изиграят ролята на Държавен резерв.
                А ти какво мислиш, че ще им се размине ли. Само дето ще са изпразнени от сървайвъл-граждани малко преди ние да се мобилизираме за мобилизацията. А после почне ли с превземането на мазета, значи сме дошли до етапа на партизанщината.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Звучи обнадеждаващо. Пък, щом и Ловецът казва... аз знам кога да спра, да споря..
                  Казвам само за това което съм видял и пипнал, а колко ли още не съм видял. В Негушево зареждах захар 250 т. заскладихме. От Студена съм вадил половинки прасета ама за там ще си трябва направо отделна тема. Уникално съоръжение!
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    ....ама за там ще си трябва направо отделна тема. Уникално съоръжение!
                    Е айде де! Ние кво? Не сме ли хора?
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      + 10! Само ми обясни, как ще се формулира "реален външен враг" в общество като нашето, поляризирано във фобии и филии. Представям си ситуацията "ГОВОРИТ СОФИЯ. СЕГОДНЯ, 5-ОГО СЕНТЕБРЯ, ТЪЙСЯЧА ДЕВЕТСОТ, СОРОК... опа, обърках годините... МАКЕДОНИЯ ВЕРОЛОМНО НАПАЛА..." Нали, избирам си враг, дето ни е "по зубам", за другите, дори не ми се мисли.
                      По темата за ,,враговете", айде малко по-скпокойно, моля...
                      Първо, враг на България може/могат да бъдат съседните държави и в условията на евентуалност опасностите от тероризъм, във всевъзможните вму проекции.

                      Да видим съседите:
                      България член на Организацията на северноатлантическия договор ..
                      България граници с 3/ТРИ/ други държави-членки на НАТО...но дори и да приемем, че / Турция, Гърция и Румъния/ решат да го играят както преди повече от 100 години / 1913 г. / антибългарски, какво се получава

                      Днес, а и в обозримо бъдеще, България не може сама да са защиат

                      тава от военно мощни държави, като Турция и Гърция....
                      Сценарият е ясне...Ще ни принудят да капитулираме, за заксимум един месец / като това е времето, необлходимо за установявмане на пълен контрол над българската територия и нейната ефективна окипация /.
                      Да видим другите ни съседи:
                      Румънците и тяхната армия, са една идея малко по-добре от нас, днес...Румънците нищо не могат да ни направят-...те също са зле и нямат нападателен капацитет...
                      За Република Македония е излишно да се говори...
                      Остава само вероломната и антибългарски настроената от векове сърбия...
                      Сърбите имат реален боен опит от конфликта в Босна и Херцеговина / 1992-1995г. / и в Косово / 1998-1999/...Сърбите са малко по-добре от нас, като състояние на сухопътните войски в момента...Като ВВС са дупка...реално няма изтребителна авиация, катто и България...
                      Као авиация са същата, че дори по-голяма скръб и от нас....Няма никакъв капацитет да ни нападна...АЩе по-малко да постигнат нещо...Засега сърбите / подчртамвам засега / са бити кучета...Още дълго има да блъжат рани-----

                      Ерго????? каква бе целта на подобен сравнителен анализ???
                      Мобилизация в България няма да има, просто защото първо, еополитическата ситуация на Бълканите е такава,че е много малко верояно да има военен конфликт от стара тип ,,държава срещу държава"...
                      България е член / реален член, макар и незначителе / в колективна система за сигурност....
                      Ако НЕ дай Боже се стигне до война, капацитетът ни е толкова мижав, че ще се стигне до бърза капитулация, ок5ипация и живуркане под чужда вонна власт...Няма да се наложи мобилизация...
                      Но този, последният сценарий е възможен / за щастие /, само във фантазиите на опредеена категория индивиди....

                      За съжаление, реалните заплахи са от тероризъм, при което нашата държава няма и никога не е имала ресурса да се справи...
                      Така че паметката на мобилизарания е чещшанизца на езици...

                      ППП съвсем реално си мисля, че ако някой има неблагоразумието да се яви, така екипиран, както сочи Лудото Куче в сборните пунктове при ОММ / организационно-мобилизационо меропиятие /, то чисто и просто ,,неуставната" екипировка и елементи, щебъдат ,,реквизирани" безвъзвратно в полза на някой по-ербап и по-нагъл офицер...
                      За мчен, въпросът се свежда до две неща:
                      1. Мобилизират ли ме, оивам, явявам се, като очаквам държавата да ми осъигури опръжие и (боеприпаси, за да се бия дза нея...
                      2. В случаите по т.1, ще си нося дрехите, които имат за аутдор, най-насъщни продукти и лекарства, евина брадвичка и нож, няколко евтини фенерчета, дъждобран и/или пончо и евтина паллатак, / нещо от сорта на крестлайн 2L /,работещи с баерии тип ,,АА" и ,,ААА", защото освен, че консумативите им са евтини и достъпни, няма да ме е яд, като ми ги приберат на плаца..бих добавил и шанцов инструмент, но никъде не намирам ,такива с прилично качество, за да си купя...

                      А сега по-сериозно, ако НЕ дай Боже, се стигне до мобилизация, мен ме чака относително блага служба...Но повече няма да казвам...
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                        ...ако НЕ дай Боже, се стигне до мобилизация, мен ме чака относително блага служба...Но повече няма да казвам...
                        Аз пак да напомня че мобилизацията не е нито казарма, нито запас. Какви ЗАДАЧИ (не служба!) те чакат зависи от причината за мобилизацията.

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                          По темата за ,,враговете", айде малко по-скпокойно, моля...
                          ...
                          Тук всички сме спокойни.
                          Успокой се и ти, щото за много от думите ти трябва да се досещам.
                          Принципно, регионални конфликти, от рода "държава срещу държава" не се предвиждат.
                          По ентусиазъм... директно те зачислявам в моя взвод.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Така дали си морски и горски 24 часовия порцион един и същ с малки изключения!До преди няколко месеца имаше формирования които си готвеха на място храната за денонощния наряд!За Негушево е друга бира има го и ще го има и не само там!И да подчертая че все още съществуват домакински отделения,взводове и роти в състава на които са действащи готвачи !Пример когато едно БОЙНО ФОРМИРОВАНИЕ е на полеви лагер за 15 дни какво мислите яде сандвичи и кренвирши ли или само боб!???Моля Ви не бъдете наивни!И по време на някаква мобилизация освен автоматчици и свързочници се викат лекари,готвачи,шивачи и всякакви тилови длъжности!

                            Sent from my HUAWEI Y600-U20 using Tapatalk
                            Христо Георгиев-0889022988
                            Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Много категорични мнения.През 1988г.бях на школа в Пазарджик.Преподавателя който ни преподаваше тактика за разбиване на демонстрански групи,казваше.На мен не ми се наложи да видя демонстранти,но вие сте млади и някога може да ви се наложи.Е на следващата 1989г изкарах 6м.в Кърджали в ротата за борба с демонстранти, а от тогава до сега не съм пропуснал театър в държавата.То не палиха партийни домове,то се окупираха парламент и,митинги на сини,жълти,червени,бенбени,избори,командировки от Козлудуй до Сл.бряг и цялата турска граница.Та никога човек не трябва да е сигурен в нищо.По добре да си подготвен за лошото е то никога да не се случи отколкото да се успокояваш.

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                През 1988г.бях на школа в Пазарджик.Преподавателя който ни преподаваше тактика за разбиване на демонстрански групи,казваше.На мен не ми се наложи да видя демонстранти...
                                Тоя преподавател какво - "скатал" е целият последен цикъл от "Възродителния процес", или случващото се е било толкова тайно, че са го крили и от тези, които подготвят за собствените си нужди.
                                Апропо, във всички събития от въпросната следваща година нататък, няма нито една жертва. За разлика от времето на тези, дето преподавателят "не е видял".
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X