Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Визирам ситуацията, конкретно със споменатите настроения. Оръжие - доколкото става дума за персонално стрелково - ще има за всички, та и да остане.Ма-ани я тая с вазелина, достатъчно (и повече) внимание му се отдели.
    Това за достатъчността на лекото стрелково оръжие, откъде го знаеш? Защото аз мисля, че няма да има за мобилизираните..За някакви по-сложки/по-скъпи тактически системи, пък да не говорим..
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      От никъде по-различно, от където и ти можеш да го научиш.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        А да попитал, в тази раница на мобилизирания, защо не обсъдо обезпечаването на противогаз....Мисля, че е задължителен. Тук обаче навлизаме в едни материи на типове, марки, модели и кай-разнообразни комплектации противогази. Нека да обсъдим въпроса за противогаза/противогазите, като задължителен елемент от екипировката на оцеляващия мобилизиран, който той трябва със свои средстваби сиои да си осигури, поне до момента, в който държавата ще раздаде противогаз
        Помня, като малък обученията с противогази, провеждани от ,,Гражданска защита" в училищата. Поне в началото на 90-те години на 20 век, такива практически обучения все още се провеждаха..За последно съм надявал противогаз в трети клас, през далечната 1993 г. После такива обучения не ни бяха провеждани.
        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          http://www.zebra-bg.com/products/zas...otivogazi.html

          В комплекта има упътване. Допълнителни консумативи (във всевъзможни варианти, функция и предназначение) могат да се придобият във всякакви количества.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
            А да попитал, в тази раница на мобилизирания, защо не обсъдо обезпечаването на противогаз....
            Противогаз задължително ще ти подсигурят(заедно с канчето и лъжицата).Със сигурност ще е "слонче",ама каквото-такова...
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Слончетата много отдавна ги няма . Не се произвеждат от преди 1989 година и каучука им се разпада но за сметка на това със сигурност има от следващия модел "урко" с двата вътрешни филтъра .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Леко стрелково оръжие ще има за всички.Само в МВР има за повече от целия личен състав който е около 60 000 души.

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Някой пробвал ли е да стреля (ама с прицелване, де) с АК носейки противогаз "урко" или "маймунка"?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Някой пробвал ли е да стреля (ама с прицелване, де) с АК носейки противогаз "урко" или "маймунка"?
                    Не става бузите опират в приклада То и противогаза едва ли ще е толкова необходим . В днешно време някой да използва химически ОМП е малко вероятно .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Не става бузите опират в приклада То и противогаза едва ли ще е толкова необходим . В днешно време някой да използва химически ОМП е малко вероятно .
                      На къра- да! В градски условия, сгради и т.н. си е нужен и без да се ползуват химически ОМП.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        В Сирия тия дни използваха химическо оръжие.

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          В Сирия тия дни използваха химическо оръжие.
                          Не е много сигурно . Той и Садам имаше едни хиляди тонове дето още ги търсят .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            няма нищо за търсене, в Сирия са

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                              А да попитал, в тази раница на мобилизирания, защо не обсъдо обезпечаването на противогаз....Мисля, че е задължителен. Тук обаче навлизаме в едни материи на типове, марки, модели и кай-разнообразни комплектации противогази. Нека да обсъдим въпроса за противогаза/противогазите, като задължителен елемент от екипировката на оцеляващия мобилизиран, който той трябва със свои средстваби сиои да си осигури, поне до момента, в който държавата ще раздаде противогаз
                              Помня, като малък обученията с противогази, провеждани от ,,Гражданска защита" в училищата. Поне в началото на 90-те години на 20 век, такива практически обучения все още се провеждаха..За последно съм надявал противогаз в трети клас, през далечната 1993 г. После такива обучения не ни бяха провеждани.
                              Вчера, в една съседна тема беше цитирана темата за партенките от Бушкрафт форума. Тук, специално за теб ще си позволя да цитирам една друга тема в която също съм се изявявал със приказки и снимки, с извинение, защото ще ми бъде трудно да кача тук снимковия материал.

                              http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=969.0

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                ОМП е хм... твърде широко понятие. Сълзотворен газ, димки всякакви, изпарения от разляти химикали, концентрация на изтекъл битов газ или някакъв такъв, получил се в канализацията също може да се квалифицират като "ОМП", но си се използват и се срещат в градски битки и безредици на общо основание.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X