Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новини и любопитно

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    Я. че то кое не е политика!? Един час предварение е нереално малко. Доста време преди това и двамата, и други някои наоколо, и в столицата даже са знаели кой какви градуси и какви възли и т.н. Добре си отиграха упражнението, направо за отл.
    Един час го давам за пример, и то е само при положение, че говорим за ситуация водеща до сблъсък. Иначе се знаят от по няколко стотин до няколко хиляди мили кой къде е. И един час с 30 възла на два насрещно движещи се кораба е дистанция Варна-Бургас...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Новини и любопитно

      Ники, аз от корабоплаване разбирам приблизително колкото от космонавтика...Демек нищо.
      Питам те като човек, дето повечето време кара некви лодки.
      Според теб, като капитан:редни ли са действията и на двамата капитани на големи съдове?
      Нещо оправдава ли ги?
      Сам казваш, че поне от час плаване са се виждали взаимно.
      Та освен пишкомерене и политика, всъщност май драма няма.
      Или не разбрах нещо...
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • От: Новини и любопитно

        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
        Че къде да се сбутат руснак и американец? В Китайско море, естествено
        Обикновено става в Черно море . Никой не иска кораби на вероятния противник в близост до негови териториални води . Поне аз не знам случай руснаците да са пращали бойни кораби около крайбрежието на щатите . Изключваме обичайната заигравка с подводниците
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Новини и любопитно

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Обикновено става в Черно море . Никой не иска кораби на вероятния противник в близост до негови териториални води . Поне аз не знам случай руснаците да са пращали бойни кораби около крайбрежието на щатите . Изключваме обичайната заигравка с подводниците
          Териториални води са 12 мили. Икономическа зона е 200 мили. Хавана Куба до Кий Уест са 90. Ако руски кораб посети Хавана то той е на няма и 3 часа от Щатите. И /а дано ама надали/ дали стои в кубински води...
          Нещата не са толкова прости. Тоест прости са, не влизаш в 12те мили зона, и не се репчиш на другия без причина. А причина винаги има...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • От: Новини и любопитно

            Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
            Ники, аз от корабоплаване разбирам приблизително колкото от космонавтика...Демек нищо.
            Питам те като човек, дето повечето време кара некви лодки.
            Според теб, като капитан:редни ли са действията и на двамата капитани на големи съдове?
            Нещо оправдава ли ги?
            Сам казваш, че поне от час плаване са се виждали взаимно.
            Та освен пишкомерене и политика, всъщност май драма няма.
            Или не разбрах нещо...
            Дали са редни техните действия и дали ги оправдава нещо? Ами ние за това можем да говорим само ако случката е станала по случайност и от немарливост. Тогава нито един от двамата капитани НЕ е прав. Ама и двамата са изпълнявали заповеди. Тоя балет е планувам и мислен много отдавна. И двамата капитани имат изрични заповеди какво да правят при поява на противников кораб. И действията им нямат нищо общо с международните правила за разминаване и избягване на сблъсък. Та с 2 думи дали са оправдани или редни- ДА, получаваш заповед, изпълняваш заповед. Нашичкия в Белия дом не е мека китка като предния кретен. Американския кораб, при положение че е в правото си при тая ситуация, ще държи курс ако ще да го разцепят. После пак ще циврят, че им врътнали кранчето на банковите сметки на няколко руски милиадера. И корабчетата ще започнат пак да се разминават на по 100 мили.
            Общо взето мерят топки. Ама нашичкия, както и Путин, има големи и космати. Само дето единия го бие пачката в гъзъ, другия е страшно умен, ама трябват и финикийски знаци. А денги нет!
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Новини и любопитно

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              ...Само дето единия го бие пачката в гъзъ, другия е страшно умен, ама трябват и финикийски знаци. А денги нет!
              Демек двете страни използват подобни идиотски поводи за да си помпят военните бюджети(не виждам по- идиотска причина от това два кораба да се ударят /почти /насред цяло море затова, защото всеки смята, че е в правото си да мине пръв), а пък будалите се пънат по форумите
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • От: Новини и любопитно

                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                Демек двете страни използват подобни идиотски поводи за да си помпят военните бюджети(не виждам по- идиотска причина от това два кораба да се ударят /почти /насред цяло море затова, защото всеки смята, че е в правото си да мине пръв), а пък будалите се пънат по форумите
                Оппаа, задръж малко. Нито нашият Форум е "форумите", нито тук коментиращите са "будали" /все пак за да не прозвучи претенциозно - може би с малки изключения/. Никакви драми няма и това е ясно още от самото начало на всеки средно грамотен - няма идиотщини, няма ЧП, няма опасност да се ударят, морето е красота, хората се пекат и снимки си правят. Малко приказки за публиката и това е. Имало го е преди, ще го има и занапред. Самолети ще се въртят един около друг, кораби ще се разминават на косъм, подводници ще изскачат отнякъде си. Който го може, ще го прави, другите ще гледат отстрани. И според мен целта тук не е само бюджети, имат си и така не малко.

                П.п. Хахаха, тука на едно селско дунавско пристанище като знам каква гюрултия се вдига при някоя нескопосана маневра... Верно че може да има и будали.

                Коментар


                • От: Новини и любопитно

                  Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                  Демек двете страни използват подобни идиотски поводи за да си помпят военните бюджети(не виждам по- идиотска причина от това два кораба да се ударят /почти /насред цяло море затова, защото всеки смята, че е в правото си да мине пръв), а пък будалите се пънат по форумите
                  Никой в нито един момент на който и да е от двата мостика не е бил в заблуда кой е с право на път. И това е било километри преди да се видят в биноклите изобщо. А и правилата казват “ако се съмняваш, действаш все едно не си с предимство”, и “ако си с предимство ама другия не маневрира за избягване на удара, маневрираш ти”.
                  Както казах, прави се да си покажат топките. И при удар и при разминаване на косъм, няма празно, и двете страни печелят-всеки псува другия и използва ситуацията за изпращане на още сила в района. Да си го кажа направо- ако се бяха треснали, Тръмп щеше да събере поне няколко милиона гласа в повече. Същото и за Путин се отнася. Ако американеца беше сменил курса си, аз поне минавам на “Аман от меки китки, как пък не дойде един с топки”. И не съм само аз.
                  Знаеш ли защо Тръмп пак ще спечели, и то с много? Погледни на американеца килватера, там се виждат резултатите от изборите.
                  И директно си го казвам. Следващия път ако пак някой тръгне да сече по носа, бая помпи ше му трябват за да стои на вода. Около мен е пълно с военни, действащи и пенсионери. И всички са “ееее, разгелееее”! Ламарина се оправя, имидж- не! Ела се пробвай.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Новини и любопитно

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    ... Да си го кажа направо- ако се бяха треснали, Тръмп щеше да събере поне няколко милиона гласа в повече. Същото и за Путин се отнася. Ако американеца беше сменил курса си, аз поне минавам на “Аман от меки китки, как пък не дойде един с топки”...
                    Еха. Значи ако се счепкате(счепкаме) с руснаците на Трета Световна, то Тръмп и Путин ще получат още много милиони гласове, направо 100 процента одобрение. Нещо в такава перспектива не те ли притеснява?

                    П.С. Аз руснаците ги разбирам. Нема кинти, корупция, кругом олигарси и пиЕници. На тоя фон "...а вчера нашият кораб даде на пиндосите да се разберат" си е въодушевяваща новина за народонаселението Вие американците виж сте ми по сложни
                    Последно редактирано от icos; 11-06-19, 12:13.
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • От: Новини и любопитно

                      Ще избягаме от темата, ама да се блъснат 2 кораба и това да доведе то 3та световна, няма как да стане.
                      За да не сме ти сложни американците, и да разбереш защо Тръмп спечели, просто потърси снимки на предишния ни президент как кара колело /примерно/. Политиката му беше същата. И Американския кораб щеше да смени курса от километри... Аман от педераси! /не говоря за гейове/
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Новини и любопитно

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        ... и да разбереш защо Тръмп спечели, просто потърси снимки на предишния ни президент как кара колело /примерно/. Политиката му беше същата. И Американския кораб щеше да смени курса от километри... Аман от педераси! /не говоря за гейове/


                        Как пък не ти лепнах лепенка на колата - I love Obama ...

                        Коментар


                        • От: Новини и любопитно

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Ще избягаме от темата, ама да се блъснат 2 кораба и това да доведе то 3та световна, няма как да стане...
                          Kekeke. Бъркаш причина и предтекст. Историята, в лицето на злополучния крайцер "Мейн" не е на твоето мнение Да не съм съвсем офф, едно любопитно ПТП:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D1XR9vUXQAEWSMT.jpg
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:5815986
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • От: Новини и любопитно

                            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение


                            Как пък не ти лепнах лепенка на колата - I love Obama ...
                            Да я чегъртам с теслата ли искаш? И после теслата полита в твоя посока с не променлив пеленг!
                            Я пусни и една как хвърля бейзболна топка, че да се посмеем. Безгръбначен индивид, как го избраха тъп комунист арабин!
                            Icos, те ако искат повод за директна война винаги могат да намерят. Ама е по изгодно да не е директна.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: Новини и любопитно

                              Малко /ОТ - братята няма ли да ни зарадват скоро с някоя тема от поредния курс ? Винаги чакам с нетърпение, вярвам не съм единственият

                              Коментар


                              • От: Новини и любопитно

                                Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                                Малко /ОТ - братята няма ли да ни зарадват скоро с някоя тема от поредния курс ? Винаги чакам с нетърпение, вярвам не съм единственият
                                При мене е еднообразно- Канада до Калифорния, една след друга. Не съм се прибирал за повече от ден 3 месеца. Брат ми отиде в Уругвай да докара една лодка, ония ден бяха в Рио де Жанейро. Като се прибере ще му кажа да пише.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X