Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новини и любопитно

    Преди малко видях над летището един Чинук. Не можеш да сбъркаш характерния силует.
    Тома Томов
    Вече с Kia Sportage.

    Коментар


    • От: Новини и любопитно

      Руслан-а и аз го видях от прозореца. Огромно животно, много бавно движещо се. Пътническите самолети, които захождат за софийското летище го правят на почти двойно по-голяма скорост.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Новини и любопитно

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Доста различни са . Воиннг СН 47 Чинук .[ATTACH=CONFIG]974118[/ATTACH]Сикорски UH 60 Блек Хоук [ATTACH=CONFIG]974117[/ATTACH]Втория си е класически хеликоптер а първото и специалистите трудно обясняват как и защо въобще лети
        За чинука съм сигурен,няма как да сбъркам! За блекхоука се двоумя,все пак не съм специалист, служил съм в кашимерията...

        Коментар


        • От: Новини и любопитно

          То май други американски военно - транспортни няма . Хюито отдавна го пенсионираха . В Европа са френските Пума и Супер Пума . AS 332 Супер Пума . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1024px-AS332M1_Super_Puma_-_RIAT_2014_(center).jpg
Прегледи:1
Размер:102.1 КБ
ID:5802225
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Новини и любопитно

            Хюито още си лети,последната му модификация е UH-1N,и последно чехи ли словаци ли бяха си поръчали 12 бройки.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uh-1n-helicopter-hr.jpg
Прегледи:1
Размер:225.4 КБ
ID:5802226
            Освен това в армейската авиация лети и Еврокоптер Н-145 под американското обозначение UH-72 Lakota
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1798747.jpg
Прегледи:1
Размер:470.9 КБ
ID:5802227
            Последно редактирано от komuso; 12-11-18, 06:25.

            Коментар


            • От: Новини и любопитно

              И що го дирят в Софето тия хвърчикоптери ?!

              Коментар


              • От: Новини и любопитно

                Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                И що го дирят в Софето тия хвърчикоптери ?!
                Все още сме съюзници в НАТО
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Новини и любопитно

                  Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                  И що го дирят в Софето тия хвърчикоптери ?!
                  Бързат да изпреварят путин, ще ни "анексират" към САЩ.

                  Де тоя късмет...
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Новини и любопитно

                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Новини и любопитно

                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Новини и любопитно

                        Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                        Норвежката фрегата Helge Ingstad по време на учение е имала близка среща с танкер.8 пострадали от екипажа и, останалите са евекуирани.Кораба има сериозна пробойна.От танкера не се оплакват.
                        https://www.youtube.com/watch?v=t_8E...S9To-S2kfw0HfU
                        [ATTACH=CONFIG]974001[/ATTACH]
                        [ATTACH=CONFIG]974002[/ATTACH]
                        https://edition.cnn.com/2018/11/14/p...ing/index.html

                        Слочаенос?

                        Коментар


                        • От: Новини и любопитно

                          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                          Системите за РЕП се развиват успоредно с електрониката . Колкото сме по зависими от електрониката толкова по актуални стават средствата за борба с нея . За това никой не е отменил простичките средства за ориентиране като карта и компас . Долу горе знам възможностите на това нещо от преди 25 години а сега какво е нивото не ми се мисли . http://samel90.com/bg/products/categ...illery-jammers
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Новини и любопитно

                            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                            А бе, на екипажа на танкера и на контрола на морския трафик руснаците не са им попречили да видят, че работата отива на сблъсък и са предупредили фрегатата, ама викингите са се направили на големи мъже ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Новини и любопитно

                              Не е съвсем без основание https://www.youtube.com/watch?v=qR8GGTuNVag
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Новини и любопитно

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                ...За това никой не е отменил простичките средства за ориентиране като карта и компас...
                                Никой не им ги е отменил, ама те знаят ли за това? Прави ли се реална подготовка на военните и цивилни екипажи за навигация без GPS и компютри или всичко приключва до няколко проформа урока?
                                Скетино, при все, че е капитан на флагмана на компанията и 1000+ те човека на борда, успя при напълно работещи навигационни системи да се набие в картографирани плитчини.... не ми се мисли какво би направил някой сингапурец, виетнамец или индиец на вахта на "еН"-то разряден танкер в случай, че компютърът откаже или GPS-ът започне да го води в осморки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X